وضعیت وخیم شکوفه یداللهی از دراویش بازداشت شده


وبسایت سحام‌نیوز از وضعیت وخیم شکوفه یدالهی، از دراویش زندانی خبر داده است. شکوفه یدالهی، به همراه پسرش کسری نوری و دیگر دراویش زندانی در یکم اسفند ۹۶ در خیابان پاسداران بازداشت شد.
تحصن و تجمع دراویش گنابادی مقابل کلانتری ۱۰۲ در خیابان پاسداران در اعتراض به بازداشت نعمت‌الله ریاحی، یکی از دراویش به خشونت و درگیری با ماموران انتظامی کشیده شد.
در جریان این درگیری سه پلیس و یک عضو بسیج کشته و بیش از ۳۰۰ نفر از دراویش معترض، بازداشت شدند.
گفت‌وگوی فرین عاصمی-رادیوفردا با علیرضا روشن، از مدیران وبسایت تعطیل شده مجذوبان‌نور درباره وضعیت خانم یداللهی :


علیرضا روشن، از مدیران وبسایت تعطیل شده مجذوبان‌نور : اصرار دارند خانم شکوفه یداللهی را با دستبند و پابند ببرند، خانم یداللهی نمی پذیرد بخاطر اینکه در سازمان زندانها ، حق پوشش زندان چون اینها دزد نیستند که پوشش زندان داشته باشند یا با دستبند و پابند منتقل بشوند.

وضعیت ایشان وخیم شدند و تصمیم گرفتند خانم شکوفه یداللهی را به بیمارستان ببرند. خانم یداللهی را در روز بازداشت وقتی به سرش می زنند یا با سنگ یا با باتوم – چون در تاریکی اینها در حقیقت ضرب و شتم می کردند بدون اینکه مشخص باشد آلت ضرب و شتم چه بوده است- شدت  ضربه به سر خانم یداللهی به حدی بوده که سرش می شکافد ، می گویند بدلیل شدت ضربه وارده بر سر ایشان مغز در جمجمه تکان خورده ، خانم یداللهی بر اثر ضربات وارده حس بویایی اش را از دست داده ، درد داشته ، تب داشته و خون می آید از دهان و گوش و بینی اش. فرصت بروز دادن هم نبوده چون  خانم یداللهی را با خودشان به بازداشتگاه وزرا می برند و در آنجا بشکل وحشیانه ای به اینها حملات کلامی می شود.
این جز حمله کلامی است که در هنگام دستگیری داشته اند؛ در بازداشتگاه وزرا این خانم با آن وضعیت لرز و تب و حال بد و خونریزی داشته یک اینها توجه نمی کنند یک سری از این خانم ها را حدود ۱۰ نفرشان را جدا می کنند که از میان آنها یکی شان خانم یداللهی بوده . خانم یداللهی تنها کسی بوده که بازپرس در گروه اول آزاد می کند ولی بعدا که می فهمند مادر کسری نوری است ازش می پرسند شما مادر کسری نوری هستی ؟ دوباره بازداشتش می کنند و قرار ۱۰۰ میلیونی برایش صادر می کنند.
فرین عاصمی - رادیو فردا : دلیلش چیست ایا کسری نوری اتهام خاصی دارد که مادرش را نگه می دارند؟
علیرضا روشن، از مدیران وبسایت تعطیل شده مجذوبان‌نور : می گویند شما می روید بیرون و سر و صدا می کنید. اینها مشکلشان این است که رسانه را از ما گرفته اند ، و به هیچ وجه هم نمی خواهند که صدای ما در بیاید، خود من زندانی بودم و وقتی دوران زندان بود بازجو آمد بالای سر من و به من گفت خانمت رفت با رسانه های بیگانه مصاحبه کرد. بعد من به او گفتم شما اجازه بدهید روزنامه های جام جم و اطلاعات راجع به ما بنویسند ، بعد خانم من نرود با رسانه های بقول شما بیگانه صحبت بکند! شما همه درها را روی ما بسته اید بعد می گویید فریاد هم نزن صدا می رود بیرون؟!
فرین عاصمی - رادیو فردا : آقای روشن! اشاره کردید خانم یداللهی بویایی شان را از دست داده اند و یا احتمالا جمجمه شان تکان خورده ، آیا پزشک زندان ایشان را معاینه کرده اند ؟
علیرضا روشن، از مدیران وبسایت تعطیل شده مجذوبان‌نور : پزشک زندان ایشان را معاینه می کند ولی ترتیب اثری نمی دهند ، اینها بنا را می گذارند بر این که زندانیان آنجا زجر بکشند. ببینید در واقع ۱۲۰ تا درویشی که در واقع در تیپ ۴ زندان بزرگ الان زندانی اند ، از مردها ، اینها ۹۰ درصدشان با دست و پای شکسته اند ... حالا آقای بالاکوهی کور شد بکل.
فرین عاصمی - رادیو فردا : بدلیل ضرباتی که خورده بودند روز یکم اسفندماه؟
علیرضا روشن، از مدیران وبسایت تعطیل شده مجذوبان‌نور : ساچمه این تفنگ جنگی ها رفته تو چشمشون ، در نیاورده اند تخلیه نکرده اند تا اینکه اقای بالاکوهی کور شده است. آقای بالاکوهی زنش مریم بالاکوهی الان با زنان زندانی درویش در قرچک است، اینها را یک سری درمانهای سرپایی همان اول می کنند بخاطر اینکه آنقدر خون آلود و خراب بودند ، مثلا پوریا نوری که عکاس سینما هم هست با باتوم زده اند توی صورتش، دندانهایش را در هانش خورد کرده اند سرش را شکسته اند، پوریا نوری ۲۲ سالشه سر خانم یداللهی بخیه نمی کنند به اسم اینکه اینها را می خواهند ببرند بیمارستان ۱۰ تایشان را جدا می کنند ، و مستقیم می برند قرنطینه زندان شهر ری یا همان قرچک ورامین که در واقع همان مرغداری بوده و خوب اصلا بهداشت آنجا نیست، بهر حال زخم است باکتری و میکروب و هزار جور مرض ممکن است از پس این زخمها که خوب بر اثر عفونت ممکنه به تب و لرز  عفونت هم می انجامد مبتلا بشوند، در واقع گرفتارشان کند. اینها را بازم رسیدگی نکردند ، خانم یداللهی را هم طبیعتا برای اینکه خانواده زندانی نگران نشوند از زندان نمی تواند بگوید که من دارم می میرم که ... در حالیکه اینها اجازه تلفن و دسترسی به وکیل نداشتند هیچکس از اینها خبر نداشت فقط می دانستیم اینها در زندان قرچک ورامین گرفتارند.  
فرین عاصمی - رادیو فردا : الآن وکیلی دارند خانم یداللهی ؟
علیرضا روشن، از مدیران وبسایت تعطیل شده مجذوبان‌نور : متأسفانه نه ، وکیل ندارند در این وضعی که خطر جانی برایشان می رود اما کسان دیگری هم هستند از خانمها که دچار مریضی هستند ، خانم سپیده صفاوند واریس شدید دارد درواقع چون همکار من بود می دانم و خیلی وضعیت وخیمی دارد و کمردرد داشت و روی پایش هم شکسته بود و حالا با همان وضعیت در زندان است خانم مریم فرسیابی هم تومور مغزی دارد که بهش رسیدگی نمی کنند، داروهایی هم که مصرف می کند عمدتا داروهای خارجی است ، این را می برند بیمارستان سرپایی زود بر می گردانند. سپیده مرادی در لحظه بازداشت با شلیک مستقیم گاز اشک آور به پایش با همان وضعیت می برندش در بند. خانم شهناز کیانی بیماری قند بالا دارد، شیما انتصاری ، آسم و تنگی نفس دارد و چند بار برده اند برای اکسیژن منتها اینها را در شرایط بسیار بدی ، در زندان قرچک نگهداری می کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر