مختصری از وضعیت بازداشت شدگان در خیابان پاسداران در زندان تهران بزرگ


صادق قیصری روزنامه نگار و از فعالین سابق انجمن اسلامی دانشجویان آزادیخواه دانشگاه بهشتی تهران در روز ۳۰ بهمن ماه در درگیری خیابان پاسداران تهران دستگیر شد.

صادق قیصری حین دستگیری بر اثر ضربه شدید باتوم بر سرش دچار مشکلات جدی شده و با حمله های عصبی شبانه دچار تشنج می شود. وی هم اکنون در ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ محبوس است. وی اجازه ملاقات با خانواده و گرفتن وکیل ندارد. 

صادق قیصری در آخرین تماس با خانواده اعلام کرده که سرش در اثر ضربات به شدت آسیب دیده و به تشخیص پزشک زندان نیاز به عمل جراحی فوری دارد.

بر اساس همین گزارش حدود ۶۰ نفر از بازداشت شدگان درگیری خیابان پاسداران تهران در این بند محبوس هستند که فاقد آب آشامیدنی و آب گرم است. این بند بسیار کثیف و غیربهداشتی و پر از شپش است. بازداشت شدگان به بیماریهای پوستی و بیماری کلیه مبتلا شده اند. 

آنها محروم از ملاقات بوده و امکان گرفتن وکیل ندارند.

یکی از ابزار شکنجه بازداشت شدگان وجود پروژکتور روشن به صورت شبانه روزی در بازداشتگاه و نبود ساعت خاموشی است که آرامش روحی را از آنان گرفته است. 

صادق قیصری به خانواده خود اطلاع داده که هر روز 13 عدد قرص به آنها می داده اند که بازداشت شدگان از مشخصات قرصها بی اطلاع بودند و در نهایت با فشار ٬خوردن آنها را قطع کرده اند.

گفتنی است صادق قیصری 60 روز در قرنطینه بوده و اجازه ملاقات با خانواده و حق گرفتن وکیل خصوصی را ندارد و دادگاه نیز از مشخص کردن تکلیف وی و اعلام جرم و حکم احتمالی خودداری می کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر