دکتر سید مصطفی آزمایش؛ «پرسش مردم ایران از آقای علی خامنه ای»

چرا سردار «محمد راجی» قهرمان ملی و چهره مکتبی و وطن دوست، سرباز جانباز و مدافع امنیت هموطنان در طول هشت سال جنگ در برابر تجاوزهای صدام حسین، این چنین مورد بی اعتنایی آقای علی خامنه ای و سرکردگان لشگری و کشوری نظام قرار گرفت؟!
سؤال مردم از رهبر جمهوری اسلامی 

گفتاری از دکترسیدمصطفی آزمایش 

عده ای از شهروندان ایرانی شب ٣۰ بهمن ماه ۹۶ ، در منطقه ای از پایتخت بنام گلستان هفتم ، چشم از جهان فروبستند در میان این اشخاص می توان به اشخاصی نظیر: آقای بایرامی و حدادیان اشاره کرد. 

در میان این اشخاص یک شهروند ایرانی بنام محمد راجی – سردار جانباز که هشت سال در جبهه های نبرد برای دفاع از ایران جنگیده – که بارها ترکش خورده ،بارها بدنش آسیب خورده اما بر سر عهدش استوار مانده ،حتی در اثنی جنگ دچار حملات شیمیایی شده ولی هرگز میدان مبارزه را ترک نکرده ، ایشان یک سردار سپاه است. 

یکی از جانباختگان حادثه گلستان هفتم ، مانند دیگر جانباختگان آن شب در آن ناحیه حضور داشته و در همان شب چشم از جهان فرو می بندد. این سؤال مطرح است، چطور میشود «آقای علی خامنه ای! بعنوان رهبر نظام جمهوری اسلامی به منزل آقای بایرامی و به منزل آقای حدادیان سرکشی می کند، به ایشان قرآن امضا شده هدیه می دهند اما توجهی ندارند به سردار محمد راجی، چرا؟!» 

مگر محمد راجی غریبه بوده ؟ مگر او جزء اجانب بوده ؟ مگر او شهروند این مملکت نبوده ؟ اگر باید ازشهروندان دلجویی کرد چرا ایشان با بی اعتنایی رهبر مواجه شده است؟ چطور است که آقای حدادیان که خدمت می کرده در تکیه های مختلف و جوانی بوده است ، آنشب معلوم نیست در چه شرایطی جانش را از دست می دهد ، همه دچار تأثر می شوند و ابراز تأثر و تأسف می کنند. به خانواده ایشان تسلیت می گویند ، از خانواده ایشان می خواهند که همه مردم را همدرد خودشان بدانند، رهبر هم می رود به این خانواده سر می زند و دلجویی می کند. کار خوبی است. آقای بایرامی یک جوانی است ، ایشان دچار صدمه منتهی به فوت می شود. رهبر می روند و به این خانواده سر می زند و دلجویی می کند مردم ابراز تأسف و تآم می کنند. 

در اینجا بخشی از اظهارات «اسماعیل احمدی مقدم » فرمانده پیشین پلیس ایران مطرح می شود. 

دکتر سیدمصطفی آزمایش : اما چه کسی از کارگزاران نظام از درگذشت سردار محمد راجی ابراز تألم کرد؟ اگر کرد ما ندیدیم. چرا ؟ سوال مطرح می شود از شخص رهبر این سؤال مطرح می شود؟ 

معلوم نمی شود که آنها – دیگر جانباختگان – چگونه از دنیا رفتند اما سردار محمد راجی مشخص است که چگونه چشم از جهان فرو بست. ایشان را آنشب گرفتند و بردند در بازداشتگاه و ایشان زیر شکنجه ، به شهادت سرخ رسید. 

چرا کسی از ایشان تجلیل نمی کند؟ همانجوری او به شهادت سرخ رسید که مرحوم محسن روح الامینی به شهادت سرخ رسید. زیر دست قاضی مرتضوی در بازداشتگاه بقول بعضی ها غیراستاندارد کهریزک. در بازداشتگاه و زیر شکنجه ایشان شهید شد. به این دلیل ایشان بیش از هر کس دیگر مورد عذرخواهی از کل نظام ، از صدر تا ذیل نظام باید از خانواده ایشان عذرخواهی می کردند. مطالبی که دختر و پسر سردار محمد راجی و خانواده ایشان در مورد ایشان می گویند که وی را گرفتند و کشان کشان بردند ، به بازداشتگاه و بعد گفتند بیایید و پیکر پاک او را تحویل بگیرید همان ماجرایی که بر سر محسن روح الامینی آمد. 

چرا کسی از ایشان تقدیر و قدردانی نکرد؟ ایشان که سرداری بود که هشت سال در راه دفاع از وطن و هموطنانش ایستادگی کرده بود و جانباز بود؟ 

نکند چون درویش بود و درویش شده بود از چشم یک عده افتاده بود؟ 

در اینجا روایتی جعلی از امام رضا نقل می شود (هرکس نام صوفیه را بشنود و آنها را لعن و درشان نکند از ما نیست!) و در پاسخ آن عزیزالله خوشوقت پدرزن مصطفی خامنه ای به آن پاسخ می دهد. 

بنقل از عزیزالله خوشوقت پدرزن مصطفی خامنه ای : روایت هم درست نباشد ، اصل قضیه درست است! صوفیه فرقه بدعتی اند اسلام تصوف نیاورده بعد از یک مدت زیادی شروع شد ، بعد هم انگلستان زیرش را گرفت و تشریح کرد و شد یک مسئله ای مقابل شیعه قرار گرفتند. بجای مسجد خانقاه می سازند، بجای مرجع تقلید قطب و مرشد درست می کنند، بجای خمس هم عشریه می گیرند ، یک چیزی مقابل ما گذاشتند یکجایی دشمنی کردند. ملعون که سهل است باید سبیل همه را تراشید. (اینجا می خندد) از نماز واجبتر می دانند داشتن سبیل را! نماز نمی خوانند ولی سبیل می گذارند تا از اول تا آخر بلند شود! بعضی از اینها آنقدر سبیلشان بلند است که می خواهند یک لقمه در دهانشان بگذارند باید چقدر این سبیل را عقب جلو کنند تا بشود بجوند. (باز بحالت تمسخر می خندد) و ادامه می دهد : اینها بدعت گذارند و جلساتشان را نمی شود ما برویم. 

دکتر آزمایش ادامه می دهد : شاید دلیلش این بوده ، من نمی دانم ! آیا محسن روح الامینی هم درویش بوده چرا ایشان را بشهادت رساندند کسی جوابی در این زمینه هنوز ندارد؟! 

اما آن کسانی که ایشان را شکنجه کردند توسط چه کسی بکار گمارده شده بودند و چرا مصون از تعقیب هستند؟ 

مطالبه مردمی : «باید علیه اینها اقامه دعوا شود باید پرونده برای شکنجه گران تشکیل شود. » 

چرا یک سردار را گرفته اند و شکنجه کرده اند و زیر شکنجه بشهادت رسانده اند؟ آیا دستور داشتند برای اینکار؟ آیا درویشی بد است ؟ اگر بد است ، پس آقای حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی یونسی دستیار ویژه ریاست جمهوری در امور اقوام و ادیان چه می گوید؟ ! جایی که می گوید : «تمام مملکت روی فقر و درویشی می چرخد تمام فرهنگ روی ارزشهای درویشی می چرخد؟» 

مگر نگفته ؟ مگر ندیدید ؟ مگر نخواندید؟ ایشان یک شخصیت رسمی حکومتی است که دارد این حرف را می زند در مجامع بین المللی به حرف ایشان رجوع می شود اگر درویشی بد است چرا آیت الله خمینی که بنیانگذار این نظام است برای رئیس الفقرا آقای سلطانحسین تابنده گنابادی و متعلقان ایشان در چهارگوشه ایران ، به فتوای شرعی و حکم حکومتی و دستور قانونی امان نامه تامّ صادر کرد و متذکر شد که رئیس الفقرا ، آقای سلطانحسین تابنده گنابادی و متعلقان ایشان در سراسر ایران در امنیت کاملند (خطاب به پاسداران) و قوه مجریه و قوه قضاییه این مطلب را نوشت که هرگونه تعارض به متعلقان ایشان – یعنی درویشان – یعنی امثال آقای سردار محمد راجی و خانواده اش حرام شرعی و جرم قانونی و مستوجب مجازات است! پس اگر آقای رهبر نظام ، آقای علی خامنه ای می خواست برود از کسی دلجویی کند خانواده شهید محمد راجی بر اساس خط مشیء بنیانگذار نظام یعنی ایت الله خمینی احقّ بود ، پس چرا ایشان از قلم افتاد؟! 

چرا در مملکت اشخاصی از قبیل محسن اراکی ها ، محمدرضا نقدی ها ، احمد خاتمی ها ، احمد علم الهدی ها یک اقلیت قلیل که حاشیه مطلق امنیتی دارند می توانند هر حرفی علیه درویشها بزنند و رهبر اعتراض نمی کند، چرا؟! 

آیا نظریات اینها مورد تأیید رهبر است؟! وقتی احمد علم الهدی بعنوان امام جمعه موقت مشهد ، پشت تریبون نماز جمعه از صوفی بد می گوید و سوفیا لورن را پشت تریبون نماز جمعه مشهد ، مطرح می کند، این آیا مورد تأیید رهبر است آیا مورد تأیید علی خامنه ای است؟ آیا احمد علم الهدا بر مبنای نظر رهبر – علی خامنه ای – دارد این حرفها را می زند؟ درویشی یعنی جاسوسی... 

اشاره به سخنان علم الهدی در تریبون نماز جمعه سیاسی : و ملاسلطان یک عنصری بود ، ملایی را ساختند ، پرداختند آوردنش اینجا در یک روستای بیدخت گناباد این آنجا را مستقر کرد و این جریان را راه انداخت. رجال سیاسی قاجار از قبیل مخبرالسلطنه اینها از تهران حرکت می کردند می آمدند خراسان به یه روستای گناباد می رفتند به عنوان اینکه یک محور عرفان ... به این وسیله ترویج شد با حمایت یک افراد جاسوس انگلیسی انجام دادند. اصل این جریان را ملاسلطان راه انداخت و رهبری این فرقه به صورت موروثی قرار گرفته است این کدام عرفانی است که وقتی این آقا خودش به دَرَک می رود پسرش جانشین او در عرفان می شود؟! این جزء یک رهبری دستساز انگلیسی در شکل موروثی ... این فرقه راه انداخته اند. این جریان انحراف است. 

دکتر آزمایش ادامه میدهد : علم الهدا نقل می کند که دویست سال است که درویشی را آورده اند و در ایران کاشته اند. آیا رهبر از ذهنش زدوده شده که این حرف را عینا احمد رشیدی مطلق در سال ۱٣۵۶ در روزنامه اطلاعات نوشت و منتشر کرد و آقای خمینی را بعنوان سیدهندی که دست استعمار انگلیس در ایران می خواهد عَلَمش کند ، معرفی کرد؟ احمد علم الهدا دارد عین همان اتهامی که به آقای خمینی زده شد را به درویشی می زند. اقای خمینی که از ۱٣۵۸ تا ۱٣۶۸ ، ۱۰ سالی که بعد از انقلاب بود به کرّات راجع به میراث درویش ها و اهل تصوف صحبت کرد هم در تفسیر قرآن سوره حمد از شیخ عبدالرزاق کاشانی (درویش) از شیخ محی الدین عربی (درویش) و از ملاسلطانعلی (درویش) صحبت کرد هم در نامه ای که در سال ۱٣۶۷ برای گورباچف ، صدر هیأت رئیسه اتحاد جماهیر شوروی فرستاد و از شیخ شهاب الدین سهروردی درویش و از شیخ محی الدین عربی درویش و از شیخ صدرالدین شیرازی – ملاصدرا- که درویش بود، یاد کرد. هم در اشعار خودش مکررا از درویش تجلیل کرد و گفت : 

«دست آن شیخ ببوسید که تکفیرم کرد» 

مکررا گفت : 
«کجکول فقر شد سبب افتخار ما/ای دار دلفریب بیافزای افتخار» 

و مکررا در نامه به فاطی و احمد فرزند خودش درباره ضرورت تجلیل از مقام درویش و صوفی و عارف صحبت کرد. 

پس فقط بحث ، بحث مواضع و صحبتهای آقای علی یونسی نیست. آقای علی یونسی ، درویشی و درویش را افتخار فرهنگ و تاریخ ایران می شمارد و آقای علم الهدا اتهام جاسوسی برای اجانب را به درویشی می بندد، می گوید درویشی یعنی جاسوسی. 

نقل قول علم الهدا از تریبون نماز جمعه : (ویدئو)

«درویش ملاسلطانی که اسمش را گذاشته درویش گنابادی آنها ابزار تزویر شده ، جریان دستسازی است که انگلیسها برای مواقع مختلف ساختند از جمله در این مورد . که ما بگوییم ... اینها جریان نطفه فسادند، نطفه فساد این نطفه فساد باید از اول انقلاب براندازی میشد.» 

دکتر آزمایش ادامه میدهد : همین شخصی که آنجا برای سوفیا لورن سینه چاک می دهد، این آقای احمد علم الهدا وقتی این حرف را می زند و می گوید درویشی یعنی جاسوسی. این حرف را علیه درویشی نمی زند؛ علیه آیت الله خمینی می زند. باید بزند؟! باید بزند و باید فرمان بدهد که باید بریزید و درویشان را بکوبید و بزنید و از بین ببرید و احمد خاتمی در تهران بگوید : بریزید بزنید و اینها را از بین ببرید، به اشدّ مجازات برسانید. 

نقل قول احمد خاتمی از تریبون نماز جمعه تهران (ویدئو)

دکتر آزمایش  : و آنوقت شکنجه گران همان کارهایی را که در کهریزک می کردند با سردار عزیز جانباز هشت سال جنگ تحمیلی بعمل بیاورند. و آنوقت رهبر در ایام عید و یا بعد از آن سانحه در ماه اسفند بی اعتنا باشد؟ مردم می گویند چرا؟! 

اینها در ذهن سپاهیان در ذهن نیروهای حزب اللهی در ذهن بسیجی ها اینها ایجاد سؤال می کند این سؤالها منجر به مسئله میشود این مسئله ، مسلما به ریزش منتهی می شود تردیدی در آن نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر