ارسال پرونده محمدثلاث به دیوان عالی کشور تکذیب شد!

توسط “سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران” ارسال پرونده محمدثلاث به دیوان عالی کشور تکذیب شد!

پرونده آقای درویش محمدیاور ثلاث هنوز به دیوانعالی کشور ارسال نشده است!

در حالی که هفته گذشته رسانه‌ها از قول سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران اعلام کردند پرونده محمدرضا ثلاث متهم به قتل سه مأمور نیروی انتظامی به دیوان عالی کشور ارسال شده، سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران این موضوع را تکذیب کرد و گفت که فعلاً پرونده به دیوان عالی نرفته است.
۲۰ فروردين ۱۳۹۷ – ۰۰:۱۱
محمدرضا ثلاث به دروغ و صحنه سازی، مظنون به رانندگی اتوبوسی بود که در شب حادثه خیابان پاسداران در گلستان هفتم، سه تن از مأموران نیروی انتظامی را زیر گرفت و به‌شهادت رساند. اما یک فرد بسیجی به نام محمدحسین حدادیان راننده اتوبوس دیوانه نیز درصحنه حادثه دراثر اصابت پنجاه گلوله ساچمه ای تفنگ وینچستر- سلاح سازمانی “ناجا” جان باخت، اما فرد بیگناهی به نام محمدیاور ثلاث فقط به این دلیل که دارای تصدیق پایه یک رانندگی بوده و دوساعت و نیم قبل از این واقعه دراثر ضرب و جرح شدید درحالت اغماء توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده بوده به عنوان “راننده اتوبوس دیوانه” به ناحق مورد اتهام قرار گرفت و برعلیه او پرونده قضایی تشکیل شد که نهایتاً با صدور کیفرخواست به‌اتهام قتل عمد سه مأمور نیروی انتظامی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.متهم این پرونده در سه جلسه نمایشی و کاملا سرهم بندی شده محاکمه شد که آخرین جلسه، 27 اسفند 96 بود. متهم در دفاعیات خود در دادگاه کلیه اتهامات وارده ناوارد دانست و اظهار داشت کسی را زیر نگرفته و قصد زیرگرفتن کسی را هم هرگز نداشته و به علت ضعف بینایی اصولا سالها بوده که رانندگی نمیکرده است.محسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت که متهم پرونده عامل قتل سه مأمور نیروی انتظامی در حادثه خیابان پاسداران به حکم دادگاه مبنی بر قصاص، اعتراض و لایحه اعتراضی خود را ارائه کرده اما هنوز پرونده به دیوان عالی کشور ارسال نشده است.
سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران گفت که احتمالاً تا اواخر هفته جاری پرونده به دیوان عالی کشور به‌عنوان مرجع تجدیدنظر ارسال می‌شود.

به دستور نهادهای امنیتی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران -که از این پرونده جنایتکارانه و سراسر پوشالی به‌عنوان یکی از کاملترین پرونده‌های قضایی یاد میکند!- دوشنبه 28 اسفند جاری حکم متهم این پرونده را صادر و وی را به قصاص محکوم کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر