بی بی سی فارسی : یکی از دراویش گنابادی 'در اثر ضربات بازجویی کشته شد'سایت مجدوبان نور، پایگاه خبری دراویش نعمت‌الهی گنابادی، از کشته شدن محمد راجی، یکی از دراویش بازداشتی "در اثر ضربات وارده در حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس" خبر داده است.

آقای راجی یکی از صدها درویشی بود که در حوادث و درگیری‌های اول اسفند ماه در خیابان پاسداران تهران بازداشت شد.

خانواده آقای راجی به سایت مجذوبان نور گفته‌اند که مأموران اداره آگاهی شاهپور تهران (وحدت اسلامی) روز شنبه ۱۲ اسفند از آنها خواسته‌اند "برای شناسایی" زندانی به همراه عکس و مدارک او به اداره آگاهی بروند.

بنا بر این گزارش صبح امروز یکشنبه ۱۳ اسفند، خانواده این درویش به اداره آگاهی رفته‌اند و ماموران ابتدا به آنها گفته‌اند که آقای راجی در کما است. اما بعد از چند ساعت با تلفن درگذشت او را به خانواده‌اش اطلاع داده‌اند. به گزارش سایت مجدوبان نور بعد از مراجعه حضوری خانواده، پلیس به آنها گفته است که محمد راجی در اثر ضربات وارده هنگام بازجویی جان خود را از دست داده است.

این گزارش می‌گوید که آقای راجی از زمان بازداشت هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است.

سایت مجذوبان نور محمد راجی را از فرماندهان سابق سپاه پاسداران معرفی کرده که در زمان جنگ ایران و عراق فرماندهی چند گردان سپاه در کردستان را به عهده داشته و در جنگ دچار معلولیت شده است.

بنا بر این گزارش یکی از پسران او به نام محمدعلی راجی هم که در حوادث خیابان گلستان هفتم پاسداران بازداشت شده بود، در زندان فشافویه بازداشت است.در جریان درگیری‌های روز اول اسفند، سه مأمور پلیس در حمله یک اتوبوس کشته شدند و یک نیروی بسیجی هم جان خود را زا دست داد.

در جریان آن حوادث تعداد زیادی از دراویش مورد ضرب و جرح قرار گرفتند و حدود ۳۰۰ نفر از آنها بازداشت شدند که از وضعیت بسیاری از آنها خبری در دست نیست.

یک هفته پیش غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگیو قوه قضاییه گفت به جز مأموران پلیس "یک نفر فوت کرده اما اطلاع ندارم جزو آشوبگران بوده یا نه؛ او در بیمارستان فوت کرده است".

چند روز پیش سایت مجذوبان نور خبر داد که تعدادی از دراویش بازداشت‌شده با عناوین "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام، شرکت در تجمعات غیرقانونی و اخلال در نظم و آسایش عمومی" تفهیم اتهام شده‌ و بعد از صدور قرار وثیقه به زندان قرچک منتقل شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر