کلمه ، گروه خبر: ابهام درمورد مرگ محمد راجی درویش گنابادی؛ زیر بازجویی یا در بیمارستان؟


یکی از دروایش گانادی بازداشت شده در حوادث گلستان هفتم، در زندان در گذشت. به گزارش کلمه سایت مجذوبان نور در خبری اعلام کرد که محمد راجی از فرماندهان سابق سپاه و جانباز جنگ در در اثر ضربات وارده در حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس کشته شده است.

چند ساعت پس از انتشار این خبر دختر محمد راجی در گفت و گو با رسانه‌های مختلف خبر فوت پدرش را تایید کرد و گفت که در بازجویی انقدر پدرش را زده‌اند که او فوت کرده است.

یک شنبه دو هفته‌ی گذشته محسنی اژه‌ای در نشست خبری خود، مدعی شد که یکی از دراویش گنابادی بدنبال حوادث گلستان هفتم زخمی شده و در بیمارستان فوت کرده است. البته اژه‌ای در آن مصاحبه عنوان کرد که مطمئن نیست فرد فوت شده از دراویش است یا خیر.

دو هفته پس از این اظهارات، خبر از کشته شدن یکی از دراویش حین بازجویی منتشر شده است، خبری که رسانه های وابسته به جریان اقتدارگرا و سپاه تلاش می‌کنند تا آن را به اظهارات دو هفته‌ی گذشته سخنگوی قوه قضاییه ربط دهند. فارس در این باره مدعی شده است: “فرد مورد نظر در شب حادثه در همان خیابان پاسداران در درگیری مجروح شده و به بیمارستان بقیه‌الله منتقل شد اما فوت کرد. ابتدا هویت متوفی مشخص نبود اما بعدا هویت وی شناسایی شده و خانواده‌اش هم در جریان قرار گرفتند وجسد متوفی به پزشکی قانونی منتقل شد و کالبد شکافی هم صورت گرفته.”

اگر ادعاهای اژه‌ای و فارس درست باشد، این سوال پیش می‌آید که چرا دو هفته طول کشیده تا جسد را تحویل خانواده دهند و چرا طی این مدت در این باره اطلاع رسانی صورت نگرفته است؟ چه اصرار هست که سریعا فارس در مقام تکذیب بر آید و آن را به ادعاهای دو هفته پیش محسنی اژه‌ای ربط دهد در حالیکه اگر واقعا آن فرد در درگیری های خیابانی زخمی و دو هفته‌ی پیش در بیمارستان کشته شده بود، حتما همان زمان باید به خانواده اعلام میشد و دو هفته زمان نیاز نداشت تا جسد تحویل داده شود.

از همان زمان که اژه‌ای مدعی کشته شدن یک نفر در بیمارستان شد با این عنوان که نمی‌داند آن فرد درویش بوده یا خیر مشخص بود که پشت این دروغ واضح اژه‌ای داستانی وجود دارد که چند هفته‌ی دیگر حقیقت آن مشخص خواهد شد. حال ممکن است در این میان دو نفر وجود داشته باشند، یک نفر فردی که در درگیری‌ها مجروح شده و در بیمارستان در گذشته و فرد دیگری که در بازجویی‌ها مورد ضرب و شتم قرار گرفته و کشته شده است. تمامی این اخبار و فرافکنی ها خبر از اتفاقاتی در پشت پرده می‌دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر