بازداشت یک درویش گنابادی در تهران

منوچهر کوکبی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی ساکن تهران روز گذشته در منزلش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. به گفته‌ی خانواده‌ی این درویش گنابادی، تاکنون از وضعیت و محل نگهداری وی خبری در دست نیست. آقای کوکبی از مجروحین حادثه تلخ #گلستان_هفتم است. 

در جریانات حوادث تلخ گلستان هفتم (بامداد یکم اسفندماه) صدها درویش مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفتند که تعدادی از این دراویش در ساعات اولیه و روز بعد از حادثه آزاد شدند و نزدیک به ۵۰۰ درویش گنابادی به بیمارستان و بازداشتگاه‌های مختلف منتقل شدند که از سرنوشت تعدادی از آنان اطلاعی در دست نیست. 

با گذشت دو هفته از وقایع گلستان هفتم، هر روز شاهد اخبار تلخ از وضعیت نگهداری زندانیان در زندان‌های قرچک و فشافویه هستیم که باعث نگرانی خانواده‌های دراویش زندانی شده و این در حالی‌ست که وضعیت بهداشتی و نگهداری دراویش زن بازداشت‌شده با وجود وخامت حال و جراحاتشان، در قرنطینه زندان قرچک بسیار نگران‌کننده اعلام شده است.

روز گذشته نیز کشته شدن یکی از دراویش گنابادی در بازداشتگاه اداره دهم پلیس آگاهی شاهپور تأیید شد. 

مأموران نیروی انتظامی به خانواده‌ی شهید سردار جانباز محمد راجی اعلام کرده‌اند که ایشان «بر اثر ضربات وارده» به کما رفته و فوت شده است.( مجذوبان نور)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر