عملیات درویش دزدیهای ضابطین قضایی

صبح امروز دروایش گنابادی با هجوم به کلانتری ۱۰۶ نامجو در تهران، دو درویش بازداشتی را «دست‌بند به دست» از بازداشت‌گاه آزاد کردند اما یک درویش سالخورده در این میان توسط مأموران بازداشت شد. 

به گزارش «آمدنیوز»، صبح امروز دو درویش گنابادی که در محل گلستان هفتم خیابان پاسداران و حوالی منزل دکتر «نورعلی تابنده» قطب دروایش گنابادی برای محافظت از وی حضور داشتند، متوجه سرقت اتومبیل خود در خیابان پاسداران شدند.

این دو درویش پس از تماس با سامانه‌ی فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، با حضور مأمورانی مواجه شدند که برخلاف قانون و بر اساس نقشه قبلی، آنان را به جای انتقال به حوزه استحفاظی کلانتری ۱۰۲ پاسداران، به کلانتری ۱۰۶ نامجو انتقال دادند.

پس از ورود این دو درویش به کلانتری نامجو، آنان متوجه شدند که سرقتی صورت نگرفته و نقشه انتقال اتومبیل به حوزه استحفاظی کلانتری نامجو، توسط خود مأموران طراحی شده است تا این دو درویش را از دروایش دیگر جدا کرده و به زندان اوین منتقل کنند. به همین منظور، مأموران پس از نصب دست‌بند بر دستان این دو درویش، اقدام به ضرب‌وشتم و بازداشت موقت آنان کردند.

تنها ساعتی پس از این اتفاق، دروایش دیگر گنابادی در دسته‌های چند ده نفره به کلانتری ۱۰۶ نامجو در تهران یورش بوده و دو درویش بازداشتی را به همراه دستبند از بازداشتگاه رها کردند اما در این میان یک درویش سالخورده به نام «نعمت‌الله ریاحی» توسط مأموران بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، آقای «نعمت‌الله ریاحی» که ساکن شهرکرد است، برای حفاظت از جان دکتر «نورعلی تابنده» به تهران آمده و از بیماری حاد قلبی رنج می‌برد.

دروایش گنابادی اعلام کرده‌اند که صلح‌طلب هستند و حاضر نیستند آرامش منطقه را بر هم بریزند، اما اگر «نعمت‌الله ریاحی» تا پایان ساعات انتهایی امشب از زندان آزاد نشود، اقدام مأموران را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

از سوی دیگر یک منبع خبری «آمدنیوز» در سازمان اطلاعات سپاه خبر داد که این سازمان امنیتی قصد دارد مجددا طرح بازداشت دکتر «نورعلی تابنده»، انتقال وی به خانه‌ی امن خارج از تهران و «قتل خاموش» او را طی روزهای آتی به جریان بیندازد.

پیش‌تر دروایش در ۱۴ بهمن‌ماه گذشته، طی چند روز درگیری سنگین در گلستان هفتم خیابان پاسداران، که حمایت گسترده مردمی را نیز به همراه داشت، موفق شدند مانع بازداشت جناب دکتر نورعلی تابنده، قطب و ریش سفید ۹۰ ساله‌ی خود شوند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر