علی مطهری : آنها از لحاظ فکری انحرافاتی دارندآنها از لحاظ فکری انحرافاتی دارند.

اگر گروهی بخواهند خیابانی را ببندند، باید با آنها برخورد شود. 

شورای تامین و وزارت کشور به خوبی نتوانست با دراویش برخورد کند و باید برخورد بیشتری می‌کرد/ ایسنا

پ.ن: آقای مطهری! شاید شما هم معتقد هستید که باید دراویشی را که به صورت کاملا مسالمت آمیز تحصن کرده بودند و نیروهای لباس شخصی به تحصن آنها تعرض کردند، باید با «آر پی جی» زد !

آقای مطهری! شاید شما فراموش کرده اید که تنها و تنها به جرم درویشی نزدیک به سی سال است که دراویش را زندانی می کنند، به شهادت می رسانند، شکنجه می کنند و خانه ها و حسینیه هایشان را به آتش می کشند و با خاک یکسان می کنند! این همان رافت اسلامی است که شما از آن سخن می گویید؟!

آقای مطهری! انحراف را مطرح کرده اید، در ابتدا بفرمایید بر اساس چه مبنا و میزانی شما انحراف تایین می کنید!؟


آقای مطهری! مذهب و نوع ساختار حکومتی ارائه شده به مردم پس از انقلاب ۵۷ نیز دارای انحرافات زیادی است. 

مسئولان به نام دین اسلام، هرگونه جنایتی را در این سرزمین انجام دادند. ایران دارای اقوام مختلف و نحله‌های فکری متعدد است. بر اساس قانون اساسی، حکومت حق ندارد نحله‌های فکری را سرکوب کند. به انحرافات متعدد فکری و ساختاری جمهوری اسلامی و شما به عنوان کارگزاران نظام چه کسی باید رسیدگی کند؟

نایب‌رئیس مجلس همچنین معتقد است که «ما در حال حاضر مشکلی برای حجاب نداریم»!!

علی مطهری همچنین منکر اجبار حکومتی به رعایت حجاب در ایران شده است: «این درست نیست؛ چراکه خانم‌های ما خودشان انتخاب کرده‌اند!! امروز هم در جامعه اجبار جدی برای حجاب نداریم!! خانم‌ها امروز در جامعه به راحتی آن طور که خودشان می‌خواهند ظاهر می‌شوند و اجباری برای حجاب وجود ندارد!! البته بسیاری از خانم‌ها حجاب را به خوبی رعایت نمی‌کنند و با سخت‌گیری هم نمی‌توان حجاب را اجباری کرد. اما این گروه [دختران خیابان انقلاب] مروج بی‌حجابی به دنبال ترویج برهنگی در جامعه هستند»!

مطهری در حالی این سخنان را گفته که موضوع انتخاب پوشش زنان و اصرار حکومت بر نوع خاصی از پوشش، انگیزه‌ی انتقادها و مخالفت‌های فراوانی در ایران بوده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر