دستگیری‌ها ادامه دارد

در جریان تجمع امروز دراویش گنابادی مقابل فرمانداری کوار که با دخالت مأمورین انتظامی و امنیتی و استفاده از گاز اشک‌آور و باتوم و شوکر به خشونت کشیده شد ذبیح‌الله گُردپور از دراویش گنابادی ساکن این شهرستان بازداشت و عده‌ای نیز زخمی شدند.
تاکنون از وضعیت و محل نگهداری این درویش گنابادی خبری در دست نیست.

برخی اسامی زخمی‌ها که تاکنون به دست خبرنگار ما رسیده از این قرار است:

خانم راحله مریخ 
نورالله گلشن
نصرالله گلشن
خیرالله کرمی
غلام آزادی
احمد دهقان
امین ندومی
ایمان ندومی
سجاد پورفرجام
مهدی نوری


بازداشت دو درویش گنابادی در خرم‌آباد

علی جمشیدی و رضا سوری دو درویش گنابادی ساکن خرم‌آباد پنجشنبه گذشته ۱۵ دی‌ماه، در منزل شخصی خود بازداشت شدند.

بنابر این گزارش؛ مأموران امنیتی ضمن تفتیش منزل آقای علی جمشیدی در نیمه‌شب ۱۵ دی‌ماه، وی را بازداشت و کلیه کتب و آثار بزرگان درویشی و همچنین دو قبضه اسلحه مجوزدار که متعلق به پدر او بود را نیز ضبط کردند.

آقای رضا سوری نیز در ساعت ۱۱ صبح‌‌ همان روز در منزلش بازداشت شد.

تاکنون از وضعیت این دو درویش و محل نگهداری آن‌ها خبری در دست نیست.


بازداشت چهار درویش گنابادی در یزد

خبرهای رسیده از شهرستان‌ها حکایت از آغاز دور جدید بازداشت دراویش و پیروان طریقت نعمت‌اللهی گنابادی توسط نهادهای امنیتی دارد. در این راستا، آقایان مسعود و حسین سلطانی و خانم‌ها فاطمه و هانیه سلطانی، چهار تن از دراویش ساکن یزد، طی روزهای اخیر توسط مأمورین امنیتی دستگیر و در حال حاضر در بند ۱۳ امنیتی زندان مرکزی یزد نگهداری می‌شوند و اتهامات محاربه، اقدام علیه امنیت از طریق عضویت در فرقه دراویش گنابادی و تشویش اذهان عمومی به آن‌ها تفهیم شده است.

بنابر این گزارش؛ هانیه سلطانی روز گذشته آزاد شده اما سه درویش دیگر کماکان در زندان نگهداری می‌شوند و در همبستگی با دراویش بازداشتی در اوین، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.


بازداشت یک درویش دیگر در شیراز


مأموران امنیتی و لباس‌شخصی، محمود هاشمی از دراویش کوار را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی انتقال دادند.

بنابر این گزارش؛ این بازداشت عصر روز گذشته بدون ارائه‌ی کارت شناسایی مأمورین و حکم قضایی صورت گرفته است.

آقای محمد روشن از دیگر دراویش گنابادی نیز در همین روز در شیراز بازداشت شد.


بازداشت دو درویش گنابادی در کمالشهر کرج 


ایوب قاسمی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی توسط نیروهای امنیتی در محل کارش دستگیر شد.

بنابر این گزارش؛ در جریان این دستگیری که با خشونت همراه بوده است، برادر وی به نام ادریس قاسمی نیز بازداشت و هم‌اکنون در زندان گوهردشت کرج نگهداری می‌شوند. اتهام ایوب قاسمی اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی عنوان شده و ادریس قاسمی صرفاً به جهت اعتراض به نحوه بازداشت برادرش دستگیر می‌شود.


ارعاب و خشونت خانوادهٔ روشن توسط نیروهای امنیتی به بهانهٔ تفتیش منزل 


ساعت ۷:۳۰ صبح روز گذشته جمع کثیری از مأموران امنیتی به قصد تفتیش خانهٔ محمد روشن از دراویش گنابادی روستای محمودآباد کوار که به تازگی دستگیر شده به طور غیرقانونی به منزل وی وارد شده و بعد از تهدید و ارعاب خانوادهٔ روشن به تفتیش منزل پرداختند.

بنابر این گزارش؛ در جریان این ارعاب و تهدید، پدر سالمند و ناشنوای آقای روشن، دچار حملهٔ قلبی شده و به بیمارستان منتقل می‌شود.

گفتنی است موج بازداشت‌های غیرقانونی دراویش گنابادی در شهرهای مختلف ایران هر روز ابعاد تازه‌تری به خود می‌گیرد که برخی رفتارهای خشونت‌آمیز علیه خانواده‌های دستگیرشدگان بخشی از آنهاست.


تجمع مسالمت‌آمیز دراویش گنابادی در مقابل فرمانداری کوار به خشونت کشیده شد 


صبح امروز ۲۴ دی‌ماه ۹۶ تعدادی از دراویش و پیروان طریقت نعمت‌اللهی گنابادی ساکن کوار که در اعتراض به بازداشت خودسرانه و غیرقانونی دراویش گنابادی در شهرهای مختلف ایران، مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمعی آرام و مسالمت‌آمیز زده بودند به خشونت کشیده شد.

بنابر این گزارش؛ مأمورین امنیتی و انتظامی با استفاده از باتوم و گاز اشک‌آور، دراویش اعم از زن و مرد و کودک را مورد ضرب و شتم قرار دادند و عده‌ای در این جریان زخمی شدند.


بازداشت دو نفر دیگر در جریان تجمع امروز دراویش مقابل فرمانداری کوار


در جریان تجمع امروز دراویش گنابادی مقابل فرمانداری کوار که با دخالت مأمورین انتظامی و امنیتی و استفاده از گاز اشک‌آور و باتوم و شوکر به خشونت کشیده شد، علاوه بر ذبیح‌الله‌ گردپور، عبدالله رضاییان و محسن آزادی‌فر نیز بازداشت شده‌اند.

تاکنون از وضعیت و محل نگهداری این افراد خبری در دست نیست.

مجذوبان نور

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر