پیر نستوه دیرآزادیخواهی دکتر ملکی؛ به گفته روحانیون بیش از۸۰درصد از«روحانیون قم »با نظام مخالف هستند


دکتر محمد ملکی در مصاحبه هفتگی با شبکه جهانی «دُرّ تی وی»، هشدار دکتر حسن روحانی نسبت به تکرار حوادث ۸۸ ، موضع روحانیت قم در برابر نظام ، رادیکالیزه کردن جامعه توسط مسئولان نظام و سفر عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان به عراق را مورد بررسی قرار داد.

دکتر محمد ملکی در ارتباط با اظهارات دکتر روحانی در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات ۱۳۹۶ و «تاکید ایشان بر اینکه نباید بگذاریم انتخابات قطبی شود » گفت، فکر میکنند جامعه فقط همین دو قطب اصول گرا و اصلاح طلب هستند و دیگران را به حساب نمی آورند، به همین دلیل هم فکر میکنم که روی سخن آقای روحانی با اصولگراها و آقای خامنه ای است. 

دکتر محمد ملکی گفت، چند وقت پیش با تنی چند از روحانیون قم به کوه رفته بودیم و از انها سوال کردم که به راستی در قم چه خبر است، یکی از روحانیون گفت راستش بیش از ۸۰ در صد از قم مخالف نظام هستند.

دکتر محمد ملکی در ارتباط با رفتارهای غیر قانونی با شیخ الاسلام احمد منتظری گفت، خبر دار شدم که چند تن از مراجع به شدت به بازداشت احمد آقای منتظری اعتراض کردند، و همین امر باعث آزادی ایشان شد، ولی من خوشحال شدم که بازداشت احمد آقا مسئله فایل صوتی آیت الله منتظری و دادخواهی که در حال فراموش شدن بود رادوباره مطرح کرد .
دکتر محمد ملکی گفت این فایل در هر کجای دنیا که منتشر می شد حداقل اتفاقی که میافتاد این بود که مسئولان مربوطه استعفا می دادند، ولی در کشور ما نه تنها پاسخگو نیستند،بلکه بالاترین مناصب حکومتی را نیز دارند.
دکتر محمد ملکی در ارتباط با تشدید سرکوبها و رادیکالیزه کردن جامعه گفت، مسئولان این نظام کارهایی در طول این ۳۸ سال کردند که نمی توانند عقب نشینی کنند ، ولی تمام اتفاقاتی که در جامعه در حال افتادن است یادآور سالهای قبل از انقلاب است.
دکتر محمد ملکی در پایان با اشاره به سفر عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان گفت، میدانیم که نقش عربستان در میان کشورهای عربی منطقه بسیار مهم است، و سفر عادل الجبیر به معنای این است که مردم عراق متوجه شدند نظام ایران در حال بلعیدن |آنهاست و دیگر اجازه نخواهند داد که حکومت ایران در امور کشورشان دخالت کند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر