وزیر کشور ؛ نگرانی از اقبال جوانان به عرفان و تصوف

عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح پنجشنبه در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز که به میزبانی استان البرز در مؤسسه آموزش عالی امام خمینی مشکین‌دشت برگزاری شد، بابیان اینکه بر مسئله آسیب‌های اجتماعی متمرکزشده‌ایم، گفت: در این زمینه بررسی‌های دقیق میدانی انجام‌شده است، از دستگاه‌های اجرایی اطلاعات جمع‌آوری‌شده و با متولیان امور اجتماعی و علمای فن نشست‌های برگزارشده است.

وی در ادامه به همکاری با دفتر رهبری در حوزه آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: مجموعه گزارش‌هایی در حوزه آسیب‌های اجتماعی تهیه و به رهبر معظم انقلاب اسلامی ارائه‌شده است ایشان پس از مطالعه فرمودند جلسه‌ای با حضور سران قوا و همه متولیان امور اجتماعی تشکیل شود.

رحمانی فضلی به نخستین جلسه در محضر رهبری اشاره کرد که سه ساعت به طول انجامیده است و گفت: ایشان در مقدمه جلسه فرمودند گزارش را مطالعه کرده‌ام، اهمیت گزارش به‌اندازه‌ای بود که باید این جلسه برگزار می‌شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه دومین جلسه چند روز پس از جلسه نخست برگزار شد، گفت: در این جلسه ۲۲ نفر ازجمله سران قوه، وزرا و مسئولان دستگاه‌های اجتماعی صحبت کردند.

صیانت و پیشگیری در جامعه باید در اولویت باشد

وی بابیان اینکه صیانت و پیشگیری در جامعه باید در اولویت باشد، خاطرنشان کرد: تجربه ما در مدیریت آسیب‌های اجتماعی نشان می‌دهد هر جا اعتقادات پررنگ‌تر بوده با آسیب‌های کمتری مواجه شدیم.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه غرب تلاش می‌کند فرهنگ لذت‌جویی و منفعت‌طلبی را در میان جوانان ایرانی اشاعه دهد، گفت: در حوزه فرهنگی ضعف‌های زیادی وجود دارد که ساماندهی‌اش زمان می‌برد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در کشور با شرایط اجتماعی ازهم‌گسیخته‌ای مواجه هستیم، گفت: متأسفانه عرفان‌های کاذب در حال رواج است و برخی جوانان نیز به این‌سو کشیده شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه قلب، روح، جان‌ودل جوانان ما پاک است، گفت: خلاءهای موجود باید حل شود تا افراد به سمت انسان‌های کاذب کشیده نشوند.

وزیر کشور با تأکید بر اینکه نُرم آسیب‌های اجتماعی در ایران نسبت به جهان در سطح پایین‌تری قرار دارد، تصریح کرد: این نشان از جامعه‌ای سالم دارد که ریشه‌ها در آن به حیات خود ادامه می‌دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر