سركوب لجام گسیخته به تجمع آرامِ اعتراضی هواداران محمدعلی طاهری در تهرانامروز سرکوب ددمنشانه مردم تهران و شهرهای مختلف کشور که بابرپایی تظاهرات آرام و بدوراز خشونت درصدد بلندکردن فریادهای اعتراض خودعلیه بیعدالتیهای اجتماعی هستند به دست گروهِ خشونت گستر چماقدار بسیج تهران و شهرستانها زیر چتر حمایت قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران، در سراسر کشورهای خاورمیانه و جهان، اسباب انزجار افکار بین المللی و وجدانهای بیدار و نهادهای مدافع حقوق بشر را فراهم نموده است.


خبرگزاری فعالان حقوق بشر ايران “هرانا” با انتشار ويديويى از سركوب تجمع مسالمت‌آمیز هواداران محمدعلی طاهری در مقابل بیمارستان بقیه الله تهران، توسط یگان‌های ضدشورش پلیس امنیت و ماموران لباس شخصی و پاسداران قرارگاه ثارالله، خبر داد.

بنا به اين گزارش ، ماموران امنیتی اقدام به ضرب و شتم حاضران کرده و دست‌کم ۱۵ نفر را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

در بین بازداشت شدگان بانوان و یک نوجوان ۱۶ ساله وجود دارد که مادر وی به دلیل تلاش برای جلوگیری از بازداشت پسرش مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته است.

خبرگزاری هرانا افزوده كه خانواده، شاگردان و هواداران محمدعلی طاهری برای سومین روز پیاپی، بعد از انتشار اخبار تایید نشده‌ای از «به کما رفتن آقای طاهری به دلیل اعتصاب غذا و نگهداری وی در بیمارستان بقیه الله ونک» روز جاری نیز در مقابل این بیمارستان با خواست ملاقات با وی با «گل و شیرینی» دست به تجمع مسالمت‌آمیز زدند.

منابع حاضر در محل درگیری درباره چگونگی دستگیری نوجوان ۱۶ ساله و ضرب و شتم مادرش به گزارشگر هرانا گفتند: “ماموران درحال بازداشت نوجوان ۱۶ ساله بودند که در همین حین مادرش قصد داشت مانع شود اما ماموران وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و با باتوم آن‌چنان محکم بر سر و صورت وی ضربه زدند که این خانم نقش بر زمین و سر و صورت وی مصدوم و زخمی شد.”

عصر روز جمعه نیز یگان‌های ضد شورش پلیس امنیت تهران با حمله به دومین روز این تجمع مسالمت‌آمیز، با ضرب‌وشتم و پرتاب گاز اشک‌آور، اقدام به پراکنده کردن تجمع کنندگان نمودند که در اثر استنشاق گاز فلفل تعدادی از زنان و کودکان حاضر در این تجمع دچار مسمومیت و حالت تهوع شدند.

محمدعلی طاهری بنیانگذار عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام “توهین به مقدسات”، “مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران”، “ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع”، “استفاده غیرمجاز از عناوین علمی دکتر و مهندس”، “ضالّه بودن کتب و آثار”، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.
محکومیت آقای طاهری از بابت پرونده اول به پایان رسیده و جریمه وی پرداخت شده، اما نيروهاى امنيتى و مراجع قضايى با ایجاد پرونده ای جدید و تمدید قرار بازداشت از آزادی او جلوگیری کردند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر