۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۵ کاروانی با نواختن دف و آواز از مقابل راه آهن شهر هانوفر آغاز به حرکت کرد

امروز جمعه ۱۰ ژوئن ۲۰۱۶ برابر با ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۵ کاروانی مردمی همراه با نواختن دف و آواز از مقابل راه آهن شهر هانوفر آغاز به حرکت کرد.


هواداران انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران,انجمن کرامت, مهر ایران, انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران هامبورگ, جامعه ای برای خلق های مورد تهدید,عرفان حلقه, حامیان مادران پارک لاله- هامبورگ و سازمان عفو بین الملل بخش بورگدورف-بورگ ودل با هدف مطالبه آزادی همه زندانیان عقیدتی و سیاسی از جمله آزادی خانم نرگس محمدی, آقایان ایت الله کاظمینی بروجردی, محمد علی طاهری و حشمت الله طبرزدی دست به راهپیمایی عظیمی در شهر هانور آلمان زدند و با شخصیتهای سیاسی- اجتماعی- دینی در این شهر ملاقات و کسب حمایت کردند.


کاروان در حین حرکت بطور سمبولیک و به یادمان و حرمت انسان های بی گناه دربند که شکنجه شدند و آنهایی که در راه آزادی و صلح بشریت جان خود خود را از دست دادند, گلهای رز رنگین پرپر کرده و ردی از خود در نقاط مختلف شهر باقی گذاشت.
نامه هایی که حاوی اطلاعات مربوط به شرایط ۴ زندانی "خانم نرگس محمدی, آقایان ایت الله کاظمینی بروجردی, محمد علی طاهری و حشمت الله طبرزدی" بود به مقامات هانوفر ارائه شد.به یکی از مسئولین کلیسای مارکت کیر شه, یکی از نمایندگان پارلمان هانوفر و نماینده وزیر اول (نخست وزیر ایالت نیدرزا کسن).

در این نامه ها به نقض حقوق بشر در ایران اشاره شده که همانند پیش اسفبار است و از مقامات آلمان در خواست شد که با توجه به روابط سیاسی, فرهنگ و اقتصادی با ایران به این مسائل توجه داشته باشند و تذکرات لازمه را به دولتمردان ایران گوشزد کنند.در سخنرانیهای کوچکی که صورت گرفت همه مقامات از شرکت کنندگان کاروان تشکر کردن که برای حقوق بشر تلاش می کنند و قول دادند که بر سر این موضوع حتما با مقامات ایران صحبت خوهند کرد بویژه در رابطه با این ۴ زندانی.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر