عربده کشی سایتهای تکفیری برعلیه مخالفتهای جهانی با نقض حقوق بشر در ایران

جعفر تکبیری یکی از پاسدار اطلاعاتی های وابسته به سایت تکفیری جوان نیوز -که در تحریف میراث آیت الله خمینی یدطولایی دارد- برای لاپوشانی قانون شکنیهای قوه قضائیه، با نوشتن مقاله ای زیر عنوان وزیر خارجه امریکا بیانیه مطبوعاتی علیه ایران داد مدعی "دشمنی ها با ایران!" شد!


آغاز استراتژي فشار با اهرم حقوق بشر

بيانيه مطبوعاتي اخير جان كري در خصوص موضوع حقوق بشر در ايران، در حالي منتشر شد كه پيش‌بيني‌هاي مختلفي پس از امضاي برجام وجود داشت كه حكايت از ادامه روند دشمني‌ها با جمهوري اسلامي در قالبي تازه دارد.

بيانيه مطبوعاتي اخير جان كري در خصوص موضوع حقوق بشر در ايران، در حالي منتشر شد كه پيش‌بيني‌هاي مختلفي پس از امضاي برجام وجود داشت كه حكايت از ادامه روند دشمني‌ها با جمهوري اسلامي در قالبي تازه دارد. 
كري در اين بيانيه با فهرست كردن اتهاماتي بي‌شمار به كشورهاي مختلف از جمله ونزوئلا، چين، روسيه، سوريه و ازبكستان ادعا كرده است روزنامه‌نگاران، هنرمندان و فعالان حقوق زنان به‌صورت غيرعادلانه در ايران در بازداشت به سر مي‌برند.

تغيير استراتژي فشار

اما اين بيانيه مطبوعاتي در حالي كشورمان را متهم به نقض حقوق بشر مي‌كند كه جمهوري اسلامي پس از رايزني‌هاي گسترده با جامعه جهاني و امضاي برجام، در حال اجراي مفاد اين توافقنامه است و مي‌كوشد از اين مسير به بحران غرب‌ساخته بر سر پرونده فعاليت‌هاي صلح‌آميز كشورمان پايان دهد. 

اين در حالي است كه غربي‌ها در كنار اين پيشرفت همواره به دنبال گشايش جبهه‌اي تازه براي تقابل با جمهوري اسلامي بوده‌اند. حقوق بشر و موضوع حمايت ايران از تروريسم يكي از همان جبهه‌هاي تقابلي است كه پس از حصول توافق اوليه ميان ايران و غرب در موضوع هسته‌اي، برجسته‌تر از هر زمان ديگري شد و حالا چند ماهي است كه در صدر اخبار بنگاه‌هاي خبرپراكني بين‌المللي عليه جمهوري اسلامي است. بر اين اساس طرح موضوعات حقوق بشري حربه‌اي به نسبت قديمي است كه از سوي كشورهاي غربي به طور معمول عليه كشورهاي مستقل استفاده مي‌شود تا از اين طريق به خواست‌هاي خود دست پيدا كنند؛ خواست‌هايي كه از طريق تخريب چهره يك كشور، عاملي براي ايجاد اجماع جهاني عليه آن مي‌شود. 

حال روزهاي پرديپلماسي دولتمردان جمهوري اسلامي در حالي با ملاقات‌هاي مختلف براي حل مسائل باقي‌مانده در پرونده هسته‌اي كشورمان سپري مي‌شود كه تحركات در بلوك غرب حكايت‌ از تغيير استراتژي فشار از موضوع هسته‌اي به سمت موضوع تروريسم و حقوق بشر دارد و اين واقعيت را مي‌توان در بيانيه مطبوعاتي جان كري پيرامون موضوع حقوق در كشورمان جست‌وجو كرد. 

اين واقعيتي بود كه پس از حصول توافق اوليه پيش‌بيني ‌مي‌شد و حتي رهبر معظم انقلاب در نامه‌اي كه به رئيس‌جمهور در اين خصوص نوشتند، به صراحت تأكيد كرده‌اند: « در سراسر دوره‌ هشت‌ساله، وضع هرگونه تحريم در هر سطح و به هر بهانه‌اي (از جمله بهانه‌هاي تكراري و خودساخته‌ تروريسم و حقوق بشر) توسط هر يك از كشورهاي طرف مذاكرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظف است طبق بند ۳ مصوبه‌ مجلس، اقدام‌هاي لازم را انجام دهد و فعاليت‌هاي برجام را متوقف كند.» در اين ميان تأكيد بر واژه حقوق بشر در مكتوب رهبر معظم انقلاب، حكايت از وجود پيش‌بيني چنين سنگ اندازي‌هايي در ميان تصميم‌سازان كشور دارد.

نهيب به خوش‌خيالان

اما اين زمينه‌سازي براي ايجاد فشار به جمهوري اسلامي در حالي است كه عده‌اي امضاي اين توافق را پايان خصومت ميان ايران و غرب مي‌پنداشتند، در طرف مقابل بسياري اين خصومت را غيرقابل اتمام مي‌دانستند و از ادامه تنش‌ها ميان ايران و غرب با بهانه‌هاي ديگر خبر مي‌دادند. حال گويي استدلال‌هاي طيف دوم به ثمر نشسته و با حل بخشي از تنش‌ها ميان ايران و غرب در موضوع هسته‌اي كه به نظر مي‌رسد طي روزهاي آتي اعلام شود، پرونده‌هاي ديگر ايران براي ادامه فشارها روي ميز سياستمداران غربي قرار گرفته تا اجماع جهاني درباره ايران از موضوع پرونده هسته‌اي به پرونده‌اي ديگر برود. 

اين روند ادامه دارد

روند تروريست جلوه دادن جمهوري اسلامي در حالي به عنوان يك دستورالعمل، توسط امريكايي‌ها دنبال مي‌شود كه قرار است وزارت امور خارجه ايالات متحده امريكا گزارش مربوط به فعاليت‌ گروه‌هاي تروريستي در سال 2015 را منتشر كند و بعيد به نظر نمي‌رسد كه در راستاي همين استراتژي بار ديگر همچون سال گذشته جمهوري اسلامي را متهم به حمايت از تروريسم كند. اين در حالي است كه مرور وقايع سال گذشته ميلادي بيانگر اين واقعيت است كه مهم‌ترين حاميان تروريست در جهان امريكا و همپيمانانشان هستند كه قطعاً جايي در اين گزارش نخواهند داشت. اين در حالي است كه در گزارش سال گذشته وزارت امورخارجه امريكا، آنها جمهوري اسلامي ايران را به بهانه حمايت از گروه‌هايي همچون حزب‌الله لبنان و حماس، متهم به حمايت از تروريسم كرد‌ه‌اند. وزارت خارجه امريكا در اين گزارش ادعا كرد كه ايران كمك‌هاي خود را به گروه‌هاي شبه‌نظامي شيعه عراقي كه عليه تروريست‌هاي داعش مي‌جنگند، افزايش داده است. اين گزارش مي‌افزايد: يكي از اين گروه‌ها در ليست گروه‌هاي تروريستي ايالات متحده امريكا قرار دارد. امريكا همچنين كشورمان را متهم به تلاش براي ارسال اسلحه به نوار غزه براي حمايت از گروه‌هاي «تروريستي» كرده است. در بخشي ديگر از گزارش به حمايت ايران از بشار اسد و نقش اين كشور و حزب‌الله لبنان در جنگ داخلي سوريه اشاره شده است. 

نكته جالب در خصوص اين گزارش آن است كه تينا كايدانوف، نماينده امريكا در امر مبارزه با تروريسم تأكيد كرده بود، امريكا تحريم‌هايي را عليه ايران به طور خاص در مورد مسائل مربوط به تروريسم اعمال كرده كه «تغييري نخواهند كرد.»

ايران؛ قرباني ترور 

اما بيانيه اخير وزير امور خارجه ايالات متحده امريكا در حالي منتشر مي‌شود كه جمهوري اسلامي ايران همواره يكي از بزرگ‌ترين قربانيان تروريسم در دنيا بوده است و هرساله تعدادي از شهروندان كشورمان در عمليات‌هاي تروريستي كه از سوي سرويس‌هاي جاسوسي بيگانه سازماندهي شده به شهادت مي‌رسند و اين در حالي است كه هيچ‌گاه دستگاه سياست خارجه امريكا اشاره‌اي به اين موضوع نداشته است. ترور دانشمندان هسته‌اي كشورمان توسط سرويس‌هاي جاسوسي رژيم صهيونيستي، شهادت تعدادي از شهروندان در انفجارهاي تروريستي سيستان و بلوچستان كه توسط گروهك جندالشيطان مورد حمايت عربستان سعودي از شركاي منطقه‌اي ايالات متحده انجام گرفت و دهها ترور خشن ديگر، همه آن چيزي است كه به رغم برملا شدن دست‌هاي حاميان اين جريان، هيچ‌گاه در گزارش‌هاي امريكا قرار نگرفته است، البته بايد به اين موضوع، ترور خاموش بسياري از شهروندان ايراني توسط دولت‌هاي غربي طي شش سال گذشته را نيز اضافه كرد. اين ترور خاموش به تحريم‌هاي ناجوانمردانه غرب بازمي‌گردد كه عملاً انجام تجارت را با مشكلات فراواني روبه‌رو كرد؛ مشكلاتي كه باعث اخلال در واردات نيازهاي اساسي مردم نظير دارو شده و بسياري آن را ترور خاموش عنوان مي‌كنند. 

در عين حال موضوع ديگري كه مدت‌هاست قلب بسياري از مردم را به درد آورده و امريكا در مقابل آنها سكوت كرده است، كشتارها و قتل‌عام‌هاي گسترده دولت‌ها و گروه‌هاي مورد حمايت ايالات متحده در يمن، عراق، سوريه، نيجريه، بحرين و پاكستان است كه طي آن بسياري از مردم بي‌گناه خونشان بر زمين ريخته مي‌شود اما به دليل منافع ايالات متحده در اين كشورها، هيچ‌گاه سخني در اين خصوص به زبان نياورده‌اند. اين موضوع را بايد به كشتارهاي ايالات متحده در پاكستان توسط هواپيماهاي بدون سرنشين، جنايات جنگي اين كشور در عراق و افغانستان و ويتنام و حمله ناو نظامي امريكايي به هواپيماي مسافربري كشورمان نيز اضافه كرد كه هيچ مجمع بين‌المللي در هيچ زماني در خصوص آن سخني به ميان نياورد تا عملاً اين موضوع به اثبات برسد كه حقوق بشر تنها آن چيزي است كه غربي‌ها براي مجامع بين‌المللي تعريف و تنظيم مي‌كنند.

منبع : روزنامه جوان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر