هجوم بی امان سایتهای زنجیره ای وابسته به "اطلاعات سپاه-بسیج" به حجت الاسلام و السلمین سیدمحموددعایی


سایتهای تکفیری و پروپاگاندیست در مصبّ خمینی زدایی و خمینی ستیزی زیر سیطره فرقهء فتنه انگیز و تفرقه گرِ دین ستیز اسلام سوز نفوذی در اداره فرق و ادیان قم و سازمان تبلیغات ضد اسلامی اکنون جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین آشیخ سیدمحموددعایی را آماج حملات بی امان خودقرار داده اند.
اساس دشمنی آنها با حجت الاسلام سیدمحموددعایی فقط ناشی از  اظهار لطف و محبت ایشان به دراویش و اهل طریقت عرفان و تصوف اسلامی نیست، بلکه بیشتر معلولِ  احساس تند دشمنی با شخص آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی است، و اکنون پس از سالیانی مدید از درگذشت آیت الله سیدروح الله خمینی، یکی از نابترین شاگردان ارادتمند ایشان را مورد هجوم قرار داده اند.
این نابخردان تکفیری فرقهء "فرق و ادیانی" غافلند که لطف و محبت حجت الاسلام سیدمحموددعایی به مکتب درویشی و فرق و طریقت تصوف و عرفان اسلامی، ریشه در آموزشهایی دارد که این بزرگوار از محضر استاد خودش در قم و نجف و تهران آیت الله العظمی سیدروح الله خمینی دریافت داشته است:
از جمله سایت تکفیری ضاله منحرف بیچاره موسوم به فرقه نیوز وابسته به فرقه فتنه انگیز تکفیری "فرق و ادیانی درقم و خراسان"  به نقل مقاله مانندی از سایت پروپاگاندیست دروغپرداز موسوم به نسیم وابسته به "اطلاعات بسیج - سپاه" با عنوان "از عصبانیت امام خمینی و تعطیلی "اطلاعات" تا تبلیغ فرقه دراویش " تلاش مذبوحانه ای را برای تخریب حاج شیخ سیداحمددعایی و مقتدای او آیت الله سیدروح الله خمینی آغاز کرده به قرار زیر:به گزارش فرقه نیوز،به نقل از نسیم - به روز شده در:- ۱۳۹۴ دوشنبه ۲۳ آذر  - مدیرمسئول روزنامه اطلاعات گفت: یک روز صبح در دفتر کارم نشسته بودم که آقای انصاری از جماران زنگ زد و گفت که امام فرمودند تا اطلاع ثانوی «اطلاعات» چاپ نشود، برای من خیلی تکان‌دهنده بود، روزنامه اطلاعات توقیف شود آن هم با امر قاطع امام خمینی.
 یکی از مهم ترین وقایع روزنامه اطلاعات در دوره طولانی انتشار خود، بدون شک به ماجرای توقیف روزنامه به دستور مستقیم امام خمینی(ره) باز‌ می‌گردد.
سیدمحمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات داستان را اینگونه بازگو می‌کند: "یک روز صبح در سال 62 من در دفتر کارم نشسته بودم و مشغول  تنظیم تیترهای روزنامه اطلاعات بودم و آن را آماده می ‏کردم که آقای انصاری از جماران زنگ زد و گفت که امام فرمودند تا اطلاع ثانوی "اطلاعات" چاپ نشود. برای من خیلی تکان دهنده بود. روزنامه اطلاعات توقیف بشود آن هم با امر قاطع امام خمینی. طبیعتاً می‏ بایست سوء‏تفاهمی پیش آمده باشد که طبعاً مسأله ‏ای قابل حل است.
موفق به تماس گرفتن با امام نشدم. آزردگی و ناراحتی ایشان در حدی بود که مجال نمی‏ دادند برای توضیح خدمت ایشان برسم."
دلیل عصبانیت شدید امام از دعایی چه بود؟
دعایی ماجرا را اینگونه روایت می کند: "صبح آن روز وقتی ما آمدیم دیدیم در صفحات لایی که روز قبل چاپ شده است، عبارتی چاپ شده که غلط چاپی زشتی در آن وجود دارد. طبیعتاً انتشار آن به مصلحت نبود. ما لایی را جمع کردیم. ... تصادفاً همان روز در قسمت لایی روزنامه، مطلبی از کتاب مباحث اقتصادی استاد مطهری نقل شده بود و امام قبلاً دستور داده بودند که در این کتاب تجدید نظر شود. چون گفته شده بود که همه مطالبش از خود استاد نیست. این مطلب، توسط همکاران روزنامه در سرویس اقتصادی به مناسبت سالگرد شهادت مرحوم مطهری چاپ شده بود. تلقی امام این بود که ما کتابی را که به منظور بررسی تا اطلاع ثانوی ممنوع شده و نمی ‏بایست چاپ شود چاپ کرده ‏ایم و تازه برای این که امام خمینی از این امر مطلع نشود لایی روزنامه را هم به دست ایشان نرسانده ‏ایم."
این مسئله موجب عصبانیت امام شد و گفتند: "من لنین نیستم که استالین یک روزنامه مخصوص او چاپ می‏ کرد و می ‏گذاشت جلویش و در سراسر شوروی روزنامه دیگری را منتشر می ‏ساخت. یک جایی من می ‏بایست بایستم تا بدانند من بازی نمی‏ خورم."
و به این ترتیب دستور ممنوعیت انتشار "اطلاعات" از سوی رهبر کبیر انقلاب صادر می شود.
تلاش های دعایی برای حل قضیه و عذرخواهی از امام به نتیجه نمی رسد و دعایی از ملاقات با امام(ره) ناامید شده بود، به مسئولان ارشد کشور از جمله رئیس‌جمهور و رئیس مجلس وقت متوسل می‌شود. هاشمی رفسنجانی در خاطرات 15 اردیبهشت 62 خود می نویسد: "آقای‌ [سیدمحمود]دعایی‌ [سرپرست‌ مؤسسه‌ اطلاعات‌] آمد. سخت‌ از تعطیلی‌ روزنامه ‌ناراحت‌ بود. گریه‌ کرد و چاره‌جویی‌. گفتم‌ چندین‌ بار من‌ و آقای‌ خامنه‌ای‌ به‌ امام‌ پیغام‌ دادیم‌؛ایشان‌ نرمتر شده‌اند. باز هم‌ تلفن‌ کردم‌ که‌ حتی‌ الامکان‌ امروز منتشر شود، ولی‌ امام‌ مقاومت‌ کردندو احمدآقا گفت‌، ممکن‌ است‌ روز شنبه‌ درست‌ شود"
دعایی می‌گوید: این واقعه تلخ ‏ترین واقعه دوران خدمت من در روزنامه اطلاعات بود و دشمن هم علی ‏الخصوص در خارج از کشور از این مسأله خیلی استفاده کرد.

گفتنی است این روزنامه چندین بار به تبلیغ علنی فرقه دراویش پرداخته است. / نسیم

منابع:
1- خاطرات حجت ‏الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی، (یـادها – 35)، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)201-206
2- خاطرات اکبر هاشمی رفسنجانی، روزنوشت های سال 62، مرکز نشر معارف انقل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر