رونمایی از كتاب «ایران، مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» با حضور علی یونسی در "سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی"

با شرکت حجت‌الاسلام والمسلمین یونسی، دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی،كتاب «ایران، مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» به زبان انگلیسی فردا دوشنبه ۲ آذر، با حضور نمایندگان اقلیت های دینی در "سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی" رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر/ آیین رونمایی از كتاب «ایران، مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» به زبان انگلیسی كه به همت مركز گفت‌وگوی ادیان و تمدن‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی منتشر شده است، با حضور رهبران اقلیت‌های دینی در ایران، فرهیختگان، اندیشمندان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی، فردا ۲ آذرماه ساعت ۹:۳۰ صبح در محل حسینیه الزهرا (س) این سازمان برگزار می‌شود.

در این آیین آیت‌الله تسخیری، مشاور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امور جهان اسلام، ابوذر ابراهیمی‌تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین یونسی، دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، اسقف اعظم سیبوه سركیسیان، خلیفه ارامنه تهران و ایران، مارنرسای بنیامین، اسقف كلیسای شرق آشوری، اردشیر خورشیدیان، رییس انجمن زرتشتیان تهران، ماشاله گلستانی‌نژاد، مرجع دینی كلیمیان تهران و برخی از شخصیت‌های دینی و فرهنگی كشورمان حضور خواهند داشت.

این اثر فرهنگی كه با همكاری رهبران اقلیت‌های دینی كشورمان، برای اولین بار تدوین و به زبان انگلیسی به زیور طبع آراسته شده است، شامل توضیحاتی در خصوص تاریخ، مراسم مذهبی و فعالیت‌های اجتماعی همراه با عكس‌های رنگی از زندگی اجتماعی و فرهنگی پیروان ادیان الهی در ایران اسلامی است كه در ۲۸۰ صفحه منتشر شده است.

در حاشیه این آیین نمایشگاه عكسی از مراسم مذهبی و دیگر جنبه‌های زندگی اجتماعی اقلیت‌های دینی در ایران برگزار می‌شود. / پیش از این نیز کتاب عكس "ایران سرزمین صلح ادیان الهی" اثر "عباس تحویلدار" در خانه هنرمندان ایران رونمایی شده بود.


به گزارش حوزه تجسمی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در مراسم رونمایی از کتاب عكس «ایران سرزمین صلح ادیان الهی» با حضور روحانیون ارشد ادیان مذهبی در ایران و نمایندگان این اقلیت‌ها کتاب عكس «ایران سرزمین صلح ادیان الهی» با یك نگاه تصویری به زندگی اقلیت‌های مذهبی ایران معرفی شد. این کتاب با عکسهای متنوع، مراكز مذهبی، تاریخی، زندگی روزمره، مراسم جشن و عزادارای و سنت‌هایشان را به تصویر كشیده است.این نمایشگاه نگاهی به زندگی اقلیت‌های مذهبی در ایران همچون زرتشتی‌ها، ‌کلیمیان،‌ منداییان، آشوریان و ارامنه دارد و تصاویری از مراسم‌ها،‌ آیین‌ها‌ و سنت‌های این اقلیت‌های مذهبی را به تصویر کشیده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر