سئوال و جواب اوهام پردازان مرکز ضاله تکفیری موسوم به اداره فرق و ادیان با خودشان!

سناریو پردازان "فرقهء ضاله تکفیری موسوم به "اداره فرق و ادیان"!! به سبک فیلمهای تخیلی هالیودی خودشان میبُرّند و میدوزند و به کارخودشان میخندند!! تفاوتشان با سناریوپردازیهای هالیودی، ریشه در تباین میان  "تخیّل" و "اوهام گرایی" دارد. معمولا اوهامِ مالیخولیایی نتیجهء کاربُردِ منقل و وافور و دود و دم است. یکی از دلایل دشمنی جبلّی این موجودات با جهان بینی آیت الله سیدروح الله خمینی یعنی طریقت فقر و درویشی و مکتب تصوف و عرفان اسلامی نیز در مرزبندی با دود و دم و مخدِّرات و مُسکرات است! شرط ورود در مکتب تصوف و فقر و درویشی و عرفان اسلامی پاک شدن از ابتلاء به عوامل تخدیرزا و اوهام پرور است. راز قضیه در اینجاست.
 فردی موسوم به دکتر لیالی!! از اصحاب سایت تکفیری ضاله منحرف بیچاره موسوم به فرقه نیوز، و ابسته به مرکز تکفیری ضاله حق ستیز موسوم به "موسسه حق پژوهی!! درخراسان" از زیر مجموعه مرکز تکفیری ضاله منحوس موسوم به "اداره فرق و ادیان" در مقاله ای مورخ چهارشنبه - ۱۳۹۴ ۲۰ آبان - در پرسش و پاسخ بیمغز از خودش زیر عنوان "راز ارتباط و حضور ابراهيم يزدي در مراسم فرقه صوفيه گناباديه چيست؟در پاسخ به اين سؤال بايد به چند نکته توجه کرد" مینویسد:

پس از این که نورعلي تابنده به رياست قطب فرقه صوفيه رسید نهضت آزادي از اين امر استقبال کرد و رابطه ‏ها و ارتباط‏ ها و رفت و آمدها شدت يافت. 
نورعلي تابنده (مجذوب علي شاه) کيست؟ 
نورعلي تابنده رئيس و قطب فرقه صوفيه از سال 1371 جانشینی و سپس در سال 1375 رياست قطب و رياست فرقه صوفيه گنابادیه را به عهده گرفت. 
سوابق، تحصيلات و زندگاني وی و نیز منابع صوفيه گنابادي بيان از اين دارد که او سابقه صوفي گري در فرقه صوفيه نداشته بلکه برعکس مورد نزاع و اختلاف و در نهايت طرد فرقه صوفيه در سال‏هاي قبل و بعد از انقلاب تا سال 1371 از طرف حلقه فرقه صوفیه و خانواده دارد. 
چرايي حضور او در رأس فرقه صوفيه و جانشيني براي اقطاب گذشته فرقه محل تأمل و بررسي و تحلیل  و تفصیل دارد .

 1. سوابق زندگي و تحصيل نورعلي تابنده نشان مي‏دهد که او گرايش به زندگي صوفيانه و آداب و روش و سنن صوفيانه نداشته و مطالعه چندان دقیقی در معارف دینی و علوم اسلامی و حتی منابع صوفی و تصوفی ندارد.
 2. دراويش و صوفيه در گفته‏ ها و نوشته‏هاي خود تأکيد دارند که در فعاليت‏هاي سياسي و حزبي فعاليت ندارند اما تحصيلات قضايي، تحصيلات عاليه حقوقي (دکتراي حقوق در جرم و جزا از کشور فرانسه)، حضور در کشور فرانسه ، پذيرش وکالت محکومان و متهمان و زندانیان(در قبل و پس از انقلاب)،حضور در مناصب اجرايي و مديريتي (در قبل از انقلاب  در سيستم قضايي و وکالت) و پس از انقلاب (علاوه بر قضاوت و وکالت، حضور در دولت موقت بازرگان و نهضت آزادي به عنوان معاون وزير ارشاد (ناصر ميناچي وزير ارشاد دولت موقت بازرگان)مديريت و رياست سازمان حج و زيارت! معاونت و وزارت دادگستري (صدر سيد جواري)، ارتباط با جبهه ملي و نهضت آزادي و دولت موقت، از وي شخصيتي خارج رفته (فرانسه)، ليبرال و سکولار نشان مي‏دهد تا زاهد و درويش و صوفي .
 3. سوابق سياسي و فعاليت‏هاي سياسي، حضور در جبهه ملي، نهضت آزادي، حضور فعال در عرصه انتخابات و حمايت از جريان فتنه در سال 88 و حمايت رسمي از کانديداتوري مهدي کروبي براي رياست جمهوري سال 88 و حضور در تجمعات و اجتماعات و اعلاميه‏ها و بيانيه‏هاي سياسي وي نشان از عدم اعتقاد و باور نورعلي تابنده به عدم دخالت فرقه فقرا! در فعاليت‏هاي سياسي دارد.
ابراهيم يزدي کيست؟
دکتر ابراهيم يزدي ايراني – آمريکايي (با همسر و فرزندان با تابعيت دوگانه ايرانی و آمريکایی) با تحصيلات دکتراي داروسازي! و فعاليتهاي سياسي در قبل از انقلاب در آمريکا و اروپا  (فرانسه) و حضور در جبهه ملي ايران و نهضت آزادي ايران و حضور فعال در دولت موقت بازرگان (به عنوان وزير امور خارجه) و حضور در عرصه انتخابات و عرصه تحولات سياسي و فتنه‏ها و حوادث سال‏هاي پس از انقلاب،  و دبير کل نهضت آزادي از  سال 1375 از معرف ترین چهره های اپوزیسیون ایرانی است .  
راز رابطه و ارتباط ابراهيم يزدي و نورعلي تابنده و يا به تعبير صحيح تر رابطه و ارتباط فرقه و گروهک نهضت آزادي و گروهک و فرقه صوفيه چيست؟
در پاسخ باید گفت، اين ارتباط به امروز برنمي گردد. اين ارتباط سابقة 60 ساله دارد. يعني ارتباط و دلدادگي نهضت آزادي (ابراهيم يزدي) و فرقه صوفيه گنابادي (نورعلي تابنده) به سالهای دهه 20 و 30 40  و به ماجراهای مصدق و تأسيس جبهه ملي ايران بر مي‏گردد.
ابراهيم يزدي و نورعلي تابنده هر دو از اعضاي جوان و البته اعضاي خارج از کشور جبهه ملي هستند که در آمريکا (ابراهيم يزدي) و فرانسه (نورعلي تابنده) فعاليت مي‏کنند، پس از مشکلات داخلي جبهه ملي و ريزش‏ها در جبهه ملي و تأسيس نهضت آزادي ايران در سال 1340، هر دو به عضويت نهضت آزادي ايران در آمدند.
در قبل از انقلاب هر دو در فرانسه به فعاليت‏هاي سياسي مشغول بودند. اگر چه فرقه صوفيه  و اقطاب آنها روابط تنگاتنگي با حکومت پهلوي داشتند؛ اما نورعلي تابنده از مخالفان سياسي رژيم پهلوي بود!
او حتي وکالت زندانيان سياسي و روحانيون مخلف رژیم را در رژيم پهلوي به عهده مي‏گرفت.
مرحله بعدي فعاليت مشترک ابراهيم يزدي و نورعلي تابنده به هيئت دولت مهندس بازرگان و دولت موقت برميگردد. هر دو متعلق به جبهه ملي و نهضت آزادي و در کابينه دولت رئيس نهضت آزادي (بازرگان) فعاليت دارند.
اين همراهي پس از استعفاي دولت موقت و ساير تحولات سياسي ادامه يافت.
پس از رسيدن نورعلي تابنده به رياست قطب فرقه صوفيه نهضت آزادي از اين امر استقبال کرد و رابطه ‏ها و ارتباط‏ ها و رفت و آمدها و هماهنگي‏ ها شدت يافت.
شايد مهم ترين علل و عوامل همراهي ابراهيم يزدي و نورعلي تابنده در فعاليت‏هاي سياسي را بتوان در موارد زير جستجو کرد.
 • گرايش هر دو به فرقه و فرقه گرايي و رياست هر دو بر فرقه نهضت ازادي و فرقه صوفيه گنابادي و شرايط ويژه حاکم بر فرقه‏ها
 • گرايش هر دو به ليبراليسم و سکولاريسم.
گرايش به ليبراليسم و سکولاريسم در زندگي و زيست سياسي (نهضت آزادي و جبهه ملي) و زیست تحصيلي (آمريکا و فرانسه) و زندگي در خارج از کشور (آمريکا و فرانسه) و مخالفت با فقه سياسي و نظام ولايت فقيه مشهود است.
 • گرايش حزبي و عضويت هر دو در جبهه ملي و نهضت آزادي و فعاليت‏هاي سياسي قبل و پس از انقلاب.
 • گرايش و حضور هر دو در دولت موقت مهندس بازرگان و دولت ليبرال‏ها پس از انقلاب
 • گرايش و مخالفت هر دو با نظام سياسي جمهوري اسلامي، روحانيت، ولايت فقيه، فقه و فقاهت و حکومت فقهي
 • گرايش هر دو به معنويت سکولار و معنويت فردي و عدم اعتقاد به معنويت سياسي و انقلاب و فرهنگ جنگ و جهاد و شهادت و دستاورد های نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتقاد هر دو به انديشه‏هاي متعالي امام و رهبري و حکومت و حاکميت اسلامي
 • شک و ترديد و مخالفت هر دو  با احکام و قوانين شرعي و قرآني و اسلامي  ؛ مثل مخالفت با حکم قصاص، حدود، ديات، حجاب، علم و عصمت امام و...
 • حضور و حمايت همه جانبه از فتنه و فتنه گران و فتنه‏هاي پس از انقلاب بخصوص فتنه 88
 • حمايت هر دو فرقه از حضور و حمايت از مهدي کروبي در انتخابات رياست جمهوري 88
 • سابقه دستگيري و زنداني شدن در جمهوري اسلامي ايران
 • و ده‏ها دليل ديگر مي‏تواند در همراهي و همدلي و ارتباط ابراهيم يزدي و نورعلي تابنده و فرقه نهضت آزادی و فرقه صوفیه گنابادیه بيان کرد.
  دکتر لیالی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر