دادستان کل کشور : يکي از وظايف دادگاه ويژه روحانيت رسيدگي به پرونده‌هاي مرتبط با عرفانهاي کاذب است

رسيدگي به پرونده‌ عرفان‌هاي کاذب
دادستان کل کشور گفت: يکي از وظايف دادگاه ويژه روحانيت رسيدگي به پرونده‌هاي مرتبط با عرفان‌هاي کاذب و فرقه‌هاي انحرافي است.

به گزارش فرقه نیوز-/ فارس ۱۳۹۴ شنبه ۱۶ آبان  حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم‌ رئيسي در ديدار کارکنان دادستاني ويژه روحانيت و شوراهاي ارشاد و صلح و سازش کشور با آيت‌الله مکارم شيرازي گفت: شوراي ارشاد و صلح و سازش تأسيسي بود که در سال‌هاي اخير انجام گرفت تا وظيفه صيانت از حوزه و روحانيت را انجام دهد.با توجه به اينکه اثرگذارترين نهاد بر زندگي مردم، حوزه و روحانيت است، به همين منظور بايد تشکيلاتي وجود داشته باشد تا اين مرکز را از آسيب‌هاي مختلف دروني و بيروني حفظ کند.
دادستان کل کشور با اشاره به هدف تأسيس شوراي ارشاد و صلح و سازش خاطرنشان کرد: هدف اصلي تأسيس اين شورا، رسيدگي به آن دسته از شکاياتي است که امکان حل و فصلشان با جلب رضايت شاکي وجود دارد و خدا را شاکريم که ايجاد اين شورا مورد تأييد علما قرار گرفته است. يکي از وظايف دادگاه ويژه روحانيت رسيدگي به پرونده‌هاي مرتبط با عرفان‌هاي کاذب و فرقه‌هاي انحرافي است تا از نشر شبهات و ايجاد تشکيک در عقايد مردم جلوگيري شود.رئيسي تصريح کرد: دادگاه ويژه روحانيت در شهرها و مناطق اهل سنت نيز فعال است تا مسائل مربوط به آن دسته از روحانيون نيز رسيدگي شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر