کیهان هم در میان بوقهای زنجیره بیصدا نماند!

بدون شرح

اطلاعاتي درباره طاهري ندارم اما زندان براي وي قابل قبول نيست!

دفاع عجيب فائزه هاشمي از رئيس فرقه عرفان حلقه

فائزه هاشمي در حالي که اذعان دارد اطلاعاتي درباره رئيس عرفان حلقه ندارد مدعي شد زنداني بودن وي هم قابل قبول نيست!
فائزه هاشمي در گفت وگو با يک تلويزيوني اينترنتي در پاسخ به اين سوال که شما به عنوان يکي از فعالاني که هميشه در صحنه جامعه حضور داشتيد، صدور حکم اعدام طاهري صرفاً به خاطر ابراز عقيده را چگونه ارزيابي مي کنيد گفت: در قانون اساسي ما داشتن و آزادي عقيده وجود دارد و اينکه کسي را به خاطر داشتن عقيده خاصي به اعدام محکوم کنيم، اصلاً قابل قبول نيست.
وي ادامه داد: اوايل اعلام شد که سه نفر از علما حکم به ارتداد طاهري داده اند اما وقتي ادبيات اين علما را در رسانه ها ديدم، اين گونه برداشت کردم که گويا اين علما تصوري اشتباهي از موضوع داشته اند و طبق استنباطي که داشتم، آنها هم گفتند که منظورشان دکتر طاهري با اين ويژگي ها نبوده است.
هاشمي با بيان اينکه از هر بعدي که نگاه کنيم چنين چيزي قابل قبول نيست گفت: بعيد است چنين چيزي مورد تاييد اسلام هم باشد و با توجه به عقلانيت و آموخته هاي ما، نمي تواند قابل قبول باشد. تفکرات طاهري ربطي به ارتداد ندارد و منکر چيزي هم نيست. البته من آن قدر اطلاعات درباره طاهري ندارم اما به نظرم حتي زندان هم براي وي نمي تواند قابل قبول باشد چه برسد به اعدام. بخشي از حاکميت که نمي دانم چه کساني هستند از افرادي که مريد پيدا مي کنند مي ترسند و اکثر کساني هم که چنين مشکلي برايشان پيش مي آيد، مريد دارند در حالي که مي توان اين مريدان را هدايت کرد و آنها را در مجموعه نظام ديد.
به گزارش تسنيم، اين اظهارات فائزه هاشمي در حمايت از طاهري که بسيار شبيه اظهارنظر عليزاده طباطبايي وکيل طاهري است، در حالي است که اولاً علماي مدنظر مدعي اشتباه در ارائه فتوا نشده اند و از سوي ديگر دفتر آيت الله علوي گرگاني اظهارات وکيل طاهري در اين زمينه را تکذيب کرده است.
گفتني است پايگاه اطلاع رساني آيت الله مکارم شيرازي نيز در مطالب گوناگون به طور کاملاً مشخص و با ذکر نام، به تبيين مواضع و آسيب شناسي عرفان حلقه پرداخته است.
نکته قابل تامل درباره اظهارات فائزه هاشمي درباره عملکرد و محکوميت محمدعلي طاهري اين است که يک جا مدعي مي شود طاهري به خاطر اظهارنظر و بيان عقيده خاص محکوم به ارتداد و اعدام شده است و جاي ديگر مي گويد مباحث طاهري هيچ مسئله امنيتي ندارد و صرفاً مسائل متافيزيکي است؛ البته تمام اين استدلال ها و حمايت هاي فائزه هاشمي از رئيس فرقه انحرافي عرفان حلقه، در حالي صورت مي گيرد که خودش اذعان مي کند: «من آن قدر اطلاعاتي از طاهري ندارم»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر