متن نامه جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور و شاگردان آیت‌الله محمدرضا نکونام

باسمه تعالی
محضر مبارک و نورانی اهل علم و فضل؛ طلاب حوزه‌های علمیه و دانشگاهیان سراسر کشور
سلام علیکم؛

همان‌طور که مستحضرید در شروع سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه، نامه سرگشاده‌ای برای رئیسان جامعه مدرسین و حوزه‌های علمیه سراسر کشور ارسال شد، تا آن دو، در راستای مسؤولیت خطیری که برعهده دارند، وضع تدریس حضرت آیت الله العظمی نکونام را به حال سابق بازگردانند. اما اکنون با گذشت یک ماه از شروع سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، هیچ گام مؤثر و عملی در این راستا برداشته نشده است.
از این رو؛ ما شاگردان معظم له و جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه ناچار از افشای نام برخی عوامل پشت پرده بازداشت این عارف واصل، فقیه مجاهد و فیلسوف حکیم هستیم، تا گوشه‌ای از ابعاد انحراف در بدنه انقلاب و گرفتار آمدن آن و یاوران دیرین و صدیق امام راحل در دست نااهلان و نامحرمان آشکار گردد.
مرجع ضمیر جریان اولی که در نامه مذکور به آن اشاره شده است، جناب آیت الله «یزدی» رئیس جامعه مدرسین و مجلس خبرگان می‌باشد که برای رفع اشکالات علمی خود آن هم در مقام استادی، به حضرت آیت‌الله العظمی نکونام مراجعه می‌کرده است. اگر هم از نقیصه علمی یک استاد و ذهن فراموش‌کار آدمی در قدردانی از ولی نعمت خویش بگذریم، نمی‌توان از برخورد دوگانه ایشان با جوانان انقلابی گذشت؛ طبق گفته شاهدان عینی، ایشان در بحبوحه مبارزات قبل از پیروزی انقلاب، برای جذب و فریب دادن جوانان انقلابی در یکی از اتاق‌های منزلش عکس مرحوم امام و در اتاق دیگر عکس دکتر شریعتی را به دیوار خانه نصب کرده بود تا از این طریق در میان طلاب و جوانان مذهبی خود را مرید امام و در میان دانشجویان و روشنفکران خود را فردی روشن‌فکر جلوه دهد!
جریان دوم نامه که به قضیه لو رفتن سلاح‌های مبارزین اشاره داشت، درباره آقای «حسینی بوشهری» است که توان تحمل حتی یک سیلی خوردن از بازجویان ساواک را نداشت، حال چطور تاب و توان مشکلات مدیریت حوزه‌های علمیه شیعه و تحمل فشارهای سنگین و طاقت‌فرسای این امر خطیر را خواهد داشت، الله اعلم!
علاوه بر این دو نفر که به علت انتقادهای همیشگی و تند حضرت استاد از شاکیان امروز حضرت آیت‌الله العظمی نکونام هستند، چند تن دیگر از روحانی نماهای متنفذ و نیز عده‌ای غاصب جایگاه خطیر مرجعیت، در رویارویی و مواجهه مستقیم با ایشان نقش کلیدی دارند که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌شود:
1. آیت الله مکارم شیرازی: وی به خاطر انتقادات صریح، بی پرده و بسیار تند حضرت استاد، امروز در نوک پیکان مبارزه با ایشان قرار گرفته و «جریانات مافیایی قدرت و ثروت» را پشتیبانی می‌کند. خوب است یاد آور شویم که چطور آقای مکارم در جلسه مرداد ماه سال 58 خبرگان قانون اساسی، تصویب اصل مربوط به ولایت فقیه را «روز سیاه تاریخ ملت ایران» نامیده و قبل از پیروزی انقلاب نیز مخالف سرنگونی حکومت شاه بود؛ زیرا اعتقاد داشت که «نباید این تنها شاه شیعه را سرنگون کرد»!
2. آیت الله نوری همدانی: وی نیز به عنوان عقبه و همکار فکری آیت‌الله مکارم وارد عمل شده است و چون موقعیت پوشالی و جایگاه سست خود را متزلزل می‌بیند، واهمه دارد که با مفتضح شدن آیت‌الله مکارم در عرصه علمی، نوبت به خودش هم برسد.
لازم به ذکر است که آقایان مکارم شیرازی و نوری همدانی در بهمن ماه 58 به دلیل حمایت از بنی صدر، از جامعه مدرسین اخراج می‌شوند ولی آقای مکارم در سال 73 پس از رحلت آیت‌الله العظمی اراکی، با معجزه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به عنوان مرجع تقلید معرفی می‌شود و هم اکنون نیز از آقای نوری همدانی با عنوان مرجع تقلید نام می‌برند!
3. شیخ عباس کعبی: نامبرده که یکی از اعضای حال حاضر شورای نگهبان نیز هست، در مدرسه فیضیه کرسی تدریس دارد ولی هیچ‌گاه شمار شاگردانش از 20 تن فراتر نمی‌رود. او هر روز در حیاط مدرسه در حالی با حضرت استاد مواجه می‌شد که جمع کثیری از طلاب و فضلای حوزه با شور و شوقی زایدالوصف مشکلات علمی خود را از استاد سؤال می‌کردند! تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…
وی که یکی از متنفذین خطه خوزستان و دشت آزادگان میباشد در جلسه‌ای خصوصی در حضور رهبری و در پاسخ به اعتراض یکی از فضلا و اهل علم، که چرا برای «وهابی شدن» عده‌ای از مردم و حتی برخی از طلاب خوزستان کاری نمی‌کند، منکر اصل این اتفاق می‌شود و پس از جلسه نیز دروغ خود را به رهبری این‌طور توجیه می‌کند که: «نخواستم خاطر آقا مکدر شود»!
4. سید احمد خاتمی؛ او که به واسطه دامادی شهید آیت‌الله سعیدی به مناصب حساس و خطیر رسیده است، بدون این‌که ذره‌ای سابقه انقلابی گری یا صلاحیت علمی و عملی داشته باشد، امروز به‌ خاطر قرار گرفتن در مسیر انتقادات علمی و دقیق حضرت استاد، از هر راهی برای ضربه زدن به ایشان استفاده می‌کند تا جایی که طلاب را هم از حضور در کلاس‌های درس حضرت آیت‌الله العظمی نکونام منع می‌کرد.
5. آقایان محمدی گلپایگانی (رییس دفتر مقام معظم رهبری) و مروی (معاونت حوزه و روحانیت دفتر رهبری)؛ این دو به عنوان اصلی‌ترین هماهنگ کننده و مهره چین‌های مافیای حوزه و نظام در برخورد، بازداشت و پرونده سازی برای یاران فداکار امام و دلسوزان انقلاب مانند حضرت آیت‌الله العظمی نکونام هستند که با گزارشات غلط و مغرضانه خود به رهبری، وقایع را هرطور که منافع خطّی و مادی‌شان اقتضا می‌کند، جلوه می‌دهند تا مبادا رهبر انقلاب با اعتماد به دلسوزان حقیقی نظام و انقلاب بتوانند آسان‌تر با «اژدهای هفت سر فساد» برخورد کرده ابتدا بیت، دفتر و مجموعه‌های زیرنظر خودشان را از لوث وجود مفاسد پالایش نمایند.
بنا به تصریح آسید مجتبی خامنه‌ای در جلسه‌ای خصوصی و پس از بازداشت حضرت آیت‌الله العظمی نکونام، که حضرت استاد را دلسوزترین فرد برای نظام و انقلاب معرفی کرده است، از طرفی هم به پشتوانه بیش از 50 سال همراهی ایشان با مرحوم امام و انقلاب، محتوای عظیم علمی و معرفتی و اشراف کامل به پشت پرده جریانات و مسؤولین نظام، همان‌طور که خودشان در یکی از نامه‌ها گفته‌اند، خواستار این هستند که حرف‌شان به گوش رهبر انقلاب برسد تا دست بسیاری از این نااهلان و نامحرمان رو شود و کشور از لوث وجود اژدهای فساد و مافیای زر و زور پاک و مطهر گردد.
پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از زندگی‌نامه و سوابق علمی، مبارزاتی و تبلیغی حضرت استاد به کتاب حضور دلبران که متن چاپ شده مصاحبه‌های سازمان اسناد انقلاب اسلامی و صداوسیما با معظم می‌باشد، مراجعه شود.
حال با وجود چنین تعبیری صریح از فرزند رهبری، نامه‌های متعدد شاگردان، حضور مکرر در بیت رهبری و ارائه مستندات متقن و غیرقابل انکار مبنی بر پرونده سازی علیه آیت‌الله العظمی نکونام چرا باید این وضعیت اسف‌بار هم‌چنان ادامه داشته باشد!
والسلام علی عباد الله الصالحین
شاگردان آیت الله العظمی نکونام و جمعی از طلاب حوزه‌های علمیه

رسام؛ واحد خبر
به گزارش منابع خبری رسام از ایران، حال آیت الله نکونام از روحانیون منتقد حکومتی ایران ومراجع تقلید وابسته به حکومت، در زندان وخیم گزارش شده است. همچنین برپایۀ این گزارش مأموران امنیتی دادگاه ویژۀ روحانیت از انتقال وی به بیمارستان وبستری شدن وی ممانعت بعمل آورده اند.
در هفتادمین روز بازداشت آیت الله نکونام توسط دادگاه ویژه روحانیت قم، خبرها از سکته قلبی و وخامت حال این روحانی دربند حکایت می کند.
همچنین یکی از شاگردان وی با بیان اینکه این مرجع تقلید از مشکل فشار خون بالا رنج می برد، گفت: "در روزهای اخیر فشار خون ایشان به 25 رسید و به گفته خانواده نکونام،حاج آقا دچار سکته قلبی شدند."
نزدیکان آیت الله نکونام از انتقال وی به بیمارستانی در قم خبر می‌دهند. این در حالیست که مامورین امنیتی پس از رسیدگی کادر پزشکی مانع از بستری شدن او شده و سریعا او را به زندان برگرداندند.
آیت الله نکونام از مراجع تقلید شیعه که نظرات فقهی متفاوتی را در سال های اخیر درباره زندگی مدرن و استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی منتشر کرده است، از یازدهم دی ماه سال جاری در بازداشت دادگاه ویژه روحانیت قم به سر می برد. شاگردان این روحانی دربند با تجمع در مدرسه فیضیه و دادگاه ویژه روحانیت قم اعتراض خود را اعلام کردند که این تجمعات به بازداشت پنج نفر از آنان انجامید.
در روزهای گذشته اخباری مبنی بر فشار برخی روحانیون وابسته به حکومت از جمله مکارم شیرازی و مصباح یزدی برای بازداشت محمدرضا نکونام منتشر شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر