انتقال کسری نوری به بند ۸ زندان اوین

کسری نوری، از دراویش محبوس در زندان شیراز که هفته‌ی گذشته بدون خبر از زندان شیراز خارج شده بود، صبح امروز به بند ۸ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش پایگاه خبری نزدیک به دراویش گنابادی ؛ کسری نوری از دراویش زندانی، روز چهارشنبه پانزدهم مهرماه بدون اطلاع قبلی و برخلاف قانون از زندان نظام شیراز به زندان اوین منتقل و پس از چهار روز نگهداری در قرنطینهٔ اوین، صبح امروز به بند ۸ عمومی اوین منتقل شد.

انتقال کسری نوری به زندان اوین در حالی صورت گرفته که بر اساس دادنامهٔ صادره از سوی دادگاه انقلاب شیراز محل نگهداریِ وی زندان نظام شیراز عنوان شده است و اقدام مسئولان در انتقال این درویش زندانی به اوین خلاف قانون و نوعی تبعید محسوب می‌شود.

به گزارش کلمه، کسری نوری، ۲۴ ساله، از فعالان حقوق دروایش و همکار سایت مجذوبان نور (پایگاه خبری نزدیک به دراویش گنابادی) برای اولین بار در تاریخ ۲۱ دی‌ماه ۱۳۹۰ به اتهام «فعالیت شبانه روزی و اقدام علیه نظام و عضویت در گروهک انحرافی» بازداشت و پس از ۴۶ روز زندان در اداره اطلاعات شیراز و زندان عادل آباد شیراز با وثیقه ۵۰ میلیونی آزاد شد. اما پس از آن مجددا در تاریخ در تاریخ ۲۴ اسفند ماه همان سال بازداشت شد.

او در شعبه سوم دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی رشیدی به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، عضویت در سایت مجذوبان نور و مصاحبه با رسانه‌های بیگانه به ۴ سال و ۴ ماه زندان محکوم شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر