انتقال کسری نوری از دراویش زندانی از زندان نظام به اوین «همراه با ضرب و شتم»


مادر کسری نوری، درویش زندانی خبر داد که وی روز چهارشنبه ۱۵ مهر «بدون حکم قضایی و اطلاع قبلی» با «ضرب و شتم» از زندان نظام شیراز به زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، شکوفه یداللهی با اشاره به تماس تلفنی با پسرش گفت: ‌«ماموران به او گفته‌اند باید به زندان اوین برود. کسری خواسته تا دستور قضایی را نشانش دهند که یکهو ماموران به جانش افتاده‌اند و با کفش و دست کتکش زده‌اند، بدون اینکه بگذارند وسایلش را جمع کند با‌‌ همان لباس تنش و پابرهنه او را به فرودگاه برده‌اند و بعد به زندان اوین».

وی اضافه کرد: «چنان دستبند را محکم به دستانش زده بودند که دستش ورم کرده و زخم شده است. کسری گفت وقتی به اوین رفته در بهداری آنجا مچ دستش را پانسمان کرده‌اند».

به گفته وب‌سایت «مجذوبان نور»، پایگاه خبری درویشان گنابادی، مقامات زندان‌های استان فارس در نامه‌ای به دادستان شیراز خواستار انتقال آقای نوری به زندانی دیگر به دلیل «تبلیغ و ترویج درویشی و اخلال در نظم زندان» شده بودند.

کسری نوری از فعالان حقوق دروایش و همکار وب سایت «مجذوبان نور»، در سال ۹۰ دو بار بازداشت و در ‌‌نهایت در سال ۹۲ به چهار سال و چهار ماه زندان محکوم شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر