احضار «خادمی»، یکی از شاگردان آیت‌الله نکونام به دادگاه ویژه روحانیت قم

یکی از شاگردان برجسته آیت‌الله محمدرضا نکونام از مراجع تقلید در بند زندان اوین، از سوی دادگاه ویژه روحانیت قم احضار شد.

به گزارش خبرنگار «سحام»، حجت‌الاسلام «صادق خادمی» از شاگردان برجسته آیت‌الله نکونام و یکی از ویراستاران اصلی کتاب‌های این مرجع تقلید از سوی دادگاه ویژه روحانیت قم، مورد احضار قرار گرفت.

آقای خادمی که بهار سال‌جاری نیز توسط دادگاه ویژه روحانیت قم احضار شده بود، به مدت دو هفته بازداشت و در زندان انفرادی مورد شکنجه‌های روحی و جسمی قرار گرفت.

یکی از اساتید حوزه علمیه قم در این‌باره به خبرنگار «سحام» گفت: «ماموران دادسرای ویژه در بازجویی‌های خود از ایشان خواسته بودند که برای استاد خود کار نکند و ضمن احضار همسر و دیگر اعضای خانواده وی، به همسرش گفته بودند که چرا شوهرت به طور مجانی برای استاد خود کار می‌کند، درحالی که شما حتی یک اتومبیل هم ندارید!»

فشارهای امنیتی بر خانواده آیت‌الله محمدرضا نکونام و شاگردان این مرجع تقلید پس از ان بالا گرفت که وی پس از انتقاد به سخنان آیت‌الله مکارم شیرازی در حرام دانستن «اینترنت پر سرعت» و «شبکه‌های اجتماعی» توسط ماموران بازداشت شد.

ماموران امنیتی دو شرط «ملاقات با خانواده» و «استفاده از امکانات پزشکی» را منوط به «پوشیدن لباس زندان» توسط این مرجع تقلید کرده‌اند که وی تا به حال از این‌کار استنکاف کرده است. این در حالی است که آیت‌الله نکونام در زندان دچار سکته مغزی شده و بدون طی مراحل ابتدایی درمان، پس از شش روز از انتقال به بیمارستان، به زندان باز گردانده شد.

آیت‌الله نکونام هم اکنون در بند ویژه روحانیت زندان اوین زندانی است و شرایط جسمی وی «مناسب» توصیف نشده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر