وکیل آقای دکتر محمدعلی طاهری: استناد دادگاه موضوع مردود"عطف بماسبق"و در نتیجه باطل است

تلاش تسنیم و نسیم و فارس و سایر بوقهای پروپاگاندا برای لاپوشانی همه کثافتکاریهای ضدقانونی در قضیه لگدمال کردن حقوق آقای دکترمحمدعلی طاهری به افتضاح کشیده شده است.

آقای محمدعلی طاهری دست از جان شسته و بر سر تصمیم خود نشسته و دست از غذا کشیده، و اعتصاب طولانی غذا نموده و خواهان دریافت حکمی است که هنوز به او ابلاغ نشده! این درحالی است که سایت تسنیم وابسته به اطلاعات سپاه مدعی شده که بنا بگفته یکی از سه وکیل آقای محمدعلی طاهری این حکم به وکیل او ابلاغ شده است! باندهای فشار میکوشند پیش از ابلاغ حکم به دکترمحمدعلی طاهری ایشان را از ادامه اعتصاب غذا منصرف نمایند و به همین دلیل نیز از خانواده او و وکلای او خواسته اند تا با ایشان ملاقات کرده و با زبان نرم ایشان را متقاعد به متوقف نمودن اعتصاب غذا بکنند!


پرونده طاهری هنوز به دیوان عالی کشور ارسال نشده است

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۷ شهریور

وکیل مدافع طاهری مدعی شد: اشتباه بزرگی که در این پرونده صورت گرفته این است که دادگاه به ماده 286 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 استناد کرده در حالی که حتی اگر به فرض، اقدامات طاهری را مصداق افساد بدانیم، این اقدامات در سال 87 و 88 انجام شده است و قانون جزا عطف به ماسبق نمی‌شود. بر این اساس، رای دادگاه اشتباه است و در دیوان عالی کشور نقض خواهد شد.
به گزارش فرقه نیوز، وکیل مدافع طاهری مدعی شد: اشتباه بزرگی که در این پرونده صورت گرفته این است که دادگاه به ماده 286 قانون مجازات اسلامی مصوب سال 92 استناد کرده در حالی که حتی اگر به فرض، اقدامات طاهری را مصداق افساد بدانیم، این اقدامات در سال 87 و 88 انجام شده است و قانون جزا عطف به ماسبق نمی‌شود. بر این اساس، رای دادگاه اشتباه است و در دیوان عالی کشور نقض خواهد شد.

علیزاده طباطبایی افزود: در ملاقاتی که داشتم از وی خواستم اعتصاب غذا را ادامه ندهد اما او می‌گوید چرا حکم دادگاه هنوز ابلاغ نشده است؟. در این رابطه با آقای احمدزاده قاضی پرونده صحبت کردم که وی گفت درصدد ابلاغ رای هستند. البته حکم به من ابلاغ شده اما هنوز به طاهری در زندان ابلاغ نشده است.

وی توضیح داد: علاوه بر لایحه اعتراضی من به حکم صادره، طاهری نیز 200 صفحه لایحه نوشته و تحویل زندان داده تا به دادگاه ارائه شود. / تسنیم

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر