قضیهء مرموز و مضحک و خائنانه زیرعنوانِ"پیگیریهایِ نسیم"!!!

یک سند رسوا کننده از دست و پا زدنهای دنبالچه های تکفیری سعید امامی برای ادامه توطئه خائنانه خود بر علیه آقای دکتر محمدعلی طاهری
به دنبال انتشار فتاوی سه مرجع تقلید - آقایان علوی گرگانی و گرامی و مکارم شیرازی- دال بر رد انتساب صدور فتوای اعدام آقای دکترمحمدعلی طاهری به اتهام واهی انتسابی "ارتداد"، خبرگزاری تکفیری موسوم به "نسیم" که تخصص در حرفه های شیطانیِ "جعل اخبار کذب و دروغ" و "چسباندن برچسب های لایتچسبک" به شهروندان و هموطنان دارد، سراسیمه به میدان آمده و خبرگزاری رسمی "ایلنا" را به دلیل انتشار تکذیب بیقید و شرط اخبار کذب انتسابی به مراجع تقلید در مورد صدور فتوای اعدام  در مورد آقای دکترمحمدعلی طاهری به اتهام ارتداد ایشان!!!  زیرِ ضربِ شبیخونِ عنان گسیختهء خود قرار داده است. سایت تکفیری نسیم  با کمال وقاحت مدعی شده که اتهام آقای دکتر طاهری از ابتدا اصولاً ارتداد نبوده، بلکه "افساد فی الارض" بوده است!! بعد هم برای اثبات این اتهام لایتچسبکِ "افساد فی الارض" به بهانه تراشیِ "گردش مالی بالای میلیاردی شبکه عرفان حلقه" اشاره کرده است!! به بیان دیگر گردانندگان تکفیری سایت معلوم الحالِ تکفیری "نسیم" در میدان رقابت با "تکفیری های داعش" و "خلافت اسلامی" وقتی میبینند نیرنگشان برای به میان کشاندن پای مراجع و جعل نام آنها و انتساب فتوای ارتداد و اعدام به بهانه ارتداد -با انتساب دروغین به مراجع تقلید- کارگر نشده، حالا میکوشند بهانه دیگری دست و پا کنند تا از طریق آن با زیرفشار قراردادن قوه قضائیه، طرح شیطانی و تکفیریِ بلاهت بار خود را به منصهء اجرا در آورند!  در همین راستا سایت تکفیری موسوم به فرقه نیوز وابسته به اداره تکفیری فرق و ادیان یادآور "پیگیری هایِ نسیم" یعنی سایت تکفیری ضد امنیتی معلوم الحال شده و در این زمینه مینویسد:بازی خبرگزاری اصلاح‌طلب در زمین فرق ضاله
به روز شده درچهارشنبه ۱۱ شهریور
خبرگزاری ایلنا در حالی حکم صادره برای طاهری را به گردن مراجع معظم تقلید انداخته است که پیگیری‌های «نسیم»، حاکی از ارتباط این حکم با افساد فی الارض است و نه ارتداد
به گزارش فرقه نیوز، روز گذشته خبرگزاری ایلنا، وابسته به خانه کارگر خبری با تیتر " نظر سه تن از مراجع تقلید درباره حکم ارتداد طاهری" بر روی خروجی سرویس سیاسی خود منتشر شد. در این خبر ادعا شده بود که طی استفتاهایی از مراجع تقلید حضرات آیات مکارم شیرازی، علوی گرگانی و گرامی صدور حکم ارتداد محمدعلی طاهری، رئیس فرقه شعور کیهانی موسوم به "عرفان حلقه" را تکذیب کرده اند.
این خبرگزاری در انتهای خبر خود خاطر نشان کرده است که " طبق ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی سابق و ماده ۴۷۷ قانون جدید، رئیس قوه قضاییه در صورتی که حکمی را خلاف شرع بیّن تشخیص دهد می‌تواند جلوی اجرای آن را بگیرد." به بیان دیگر خبرگزاری ایلنا تلاش کرده با انتشار این خبر رئیس دستگاه قضا را برای لغو حکم صادره توسط دادگاه صالحه، تحت فشار قرار دهد.
ایلنا در حالی به سراغ مراجع تقلید رفته و از آنها در خصوص ارتداد طاهری استفتا کرده است که اصولا حکم صادره برای محمدعلی طاهری به دلیل افساد فی الارض بوده نه ارتداد! افساد فی الارض طاهری نیز مربوط به گستره جغرافیایی فعالیت فرقه ضاله حلقه و گردش مالی بالای میلیاردی آن بوده است.
گفتنی است طی روزهای پس از صدور حکم شجاعانه قوه قضاییه در مورد پرونده پیچیده عرفان حلقه، موجی از حملات تخریبی و هماهنگ از سوی رسانه های خارجی و دنباله های داخلی آنها علیه قوه قضاییه و مراجع تقلید به راه افتاده است تا با زیر سوال بردن حکم و نسبت دادن آن به مراجع عظام تقلید، زمینه های نقض آن را فراهم کنند. / نسیم

اما اصل خبر منتشرشده توسط خبرگزاری دولتی رسمی "ایلنا" به قرار زیر است:
در استفتاهای جداگانه مطرح شد؛
هیچگونه حکم ارتدادی برای ایشان صددرصد صادر نشده است بلکه مطالبی به ایشان منتسب شده که مخالف ضروری دین اسلام است که بر فرض صحت این مطالب حکم ارتداد ثابت است و بر فرض ثبوت چنانچه قبل از صدور حکم ارتداد توبه کرده باشند و ملتزم به آن نباشند حکم ساقط است.
چندماه پیش برخی سایت‌ها اعلام کردند محمدعلی طاهری به فتوای «سه تن از مراجع محترم تقلید حضرات آیات صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی و علوی گرگانی محکوم به اعدام شده است و آن‌ها فتوای مفسدفی الارض بودن طاهری را امضا کرده‌اند».
به همین منظور استفتاهای جدیدی از حضرات آیات صورت گرفت، که متن سوال‌ها و پاسخ‌ها به این شرح است:
آیت‌الله مکارم شیرازی
از آیت الله مکارم شیرازی سوال شده است: حضرت آیت الله مکارم، آیا جنابعالی حکم ارتداد محمدعلی طاهری را صادر فرموده‌اید؟ در صورت صدور حکم حضرتعالی، ایشان قبل از محکومیت اظهار ندامت و توبه نموده‌اند آیا حکم ارتداد با توبه ساقط می‌شود؟
با تشکر.
آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ این سوال فرموده‌اند: «چنین مطلبی (حکم به ارتداد) صحت ندارد، ولی ایشان انحرافات فراوانی دارند و شرکت در کلاس‌های ایشان جایز نیست».
در قسمت ارسال سوال پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی، گزینه پیگیری سوال یا دریافت پاسخ، همه کاربران می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری ۹۴۰۵۱۸۰۰۰۵ و آدرس ایمیلrbesharati@yahoo. com این جواب را مشاهده کنند.
آیت الله علوی گرگانی
آیت الله علوی گرگانی یکی دیگر از مراجع تقلید در پاسخ به این استفتاء نوشته‌اند: «چنانچه به متن فتوا دقت کرده باشید خواهید دانست که فتوای ارتداد بر فرض بیان مطالب مطرح در سوال و انکار ضروریات دین می‌باشد و هیچگونه فتوای قطعی بر ارتداد ایشان داده نشده است و این فتوا با فتوای شاهین نجفی که قطعی بوده است متفاوت می‌باشد و به صورت مشروط داده شده است و لذا نیاز به تصحیح دارد.»
در استفتای دومی از ایشان سوال شده است: آیا جنابعالی حکمی در خصوص ارتداد آقای محمدعلی طاهری صادر کرده‌اید؟ آیا با توبه حکم ارتداد ساقط می‌شود؟ ایشان پاسخ داده‌اند: «هیچگونه حکم ارتدادی برای ایشان صددرصد صادر نشده است بلکه مطالبی به ایشان منتسب شده که مخالف ضروری دین اسلام است که بر فرض صحت این مطالب حکم ارتداد ثابت است و بر فرض ثبوت چنانچه قبل از صدور حکم ارتداد توبه کرده باشند و ملتزم به آن نباشند حکم ساقط است».
آیت الله محمد علی گرامی:
بسم الله الرحمن الرحیم. باسلام و دعای خیر. محترما و عطف به مذاکرات حضوری و تقدیم کتب و مطالب مطروحه توسط آقای محمدعلی طاهری که پیش‌تر تقدیم شده بود استدعا داریم بفرمایید آیا مطالب مندرج در ان و افکار و نظریات ایشان متضمن افسادفی الارض و ارتداد می‌باشد؟
پاسخ آیت الله گرامی:
بسمه تعالی. میزان کفر و ارتداد، انکار کلمه توحید «لا اله الا الله» یا کلمه رسالت (محمد رسول الله» می‌باشد. انکار ضروریات هم اگر به انکار آن دو برگردد یعنی با توجه به اینکه جزء دین است انکار نماید.
خاطر نشان می‌شود که طبق ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی سابق و ماده ۴۷۷ قانون جدید، رئیس قوه قضاییه در صورتی که حکمی را خلاف شرع بیّن تشخیص دهد می‌تواند جلوی اجرای آن را بگیرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر