گرایش به عرفان و استفاده از ماهواره و اینترنت به هم ارتباط دارند

بدونِ شرح

سایتهای تکفیری واقعیت را بدون رودربایستی اقرار میکنند. اما علت گرایش عمومی نیروی دافعه جنگیر های اداره تکفیری فرق و ادیان است، نه فقط نیرویِ جاذبه برنامه های ماهواره ای


به گزارش فرقه نیوز، به نقل از فارس نیوزمیرنصیر موسوی بعد از ظهر امروز در همایش استانی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی که سالن جلسات شرکت مخابرات استان با حضور معاون فرهنگی و امور تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور برگزار شد، اظهار داشت: گرایش به عرفان‌های نوظهور همچنین تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای با یکدیگر ارتباط دارند.

وی شیطان پرستی، جن‌پرستی، مکاتب کاذب و منحرف مانند کیهانی و ... از جمله عرفان‌های نوظهور برشمرد، افزود: این سری عرفان‌ها به دنبال القا ‌یافتن یک سری مسائلی هستند که با اصول مسلم دین مبین اسلامی در مغایرت جدی قرار دارند و برای نفی آموزه‌های اصیل نیز تلاش مخربی آغاز کرده‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه ماده‌گرایی، لذت‌گرایی، پیروی بی‌رویه از غرایز، تناسخ، خودمحوری، انسان‌گرایی افراطی و امثال این موارد را از جمله ویژگی‌های این قبیل عرفان‌های دست‌ساز ابنای بشر و معارض با دین مبین اسلام برشمرد و گفت: باید برای آگاه‌سازی اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان در این زمینه گام برداشته شود.

موسوی با اظهار اینکه بین گرایش به عرفان‌های نوظهور و شاخص‌های فرهنگ عمومی، رضایت از زندگی، یگانگی، پایگاه‌های اجتماعی، احساس امنیت، دینداری و مواردی از این سنخ ارتباط معناداری وجود دارد، گفت: همچنین زنان و مردان نیز به عرفان‌های متفاوت روی می‌آورند.

این استاد حوزه و دانشگاه مطالعه کتب غیردرسی، مجلات، رفتن به سینما، ورزش کردن، دسترسی به اینترنت و دوستان را از جمله عوامل موثر در زندگی یکایک اعضای جامعه دانست، خاطرنشان کرد: مسائل مختلف بر تعیین مسیر زندگی فرد و شکل‌گیری شخصیت همچنین جهت‌گیری در زندگی موثر واقع می‌شود.

این پژوهشگر برجسته کشور شرکت کردن به صورت فعال در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی، حضور یافتن در انتخابات‌های مختلف، فعالیت‌های مذهبی، رفتن به زیارت و ... از جمله فعالیت‌های اجتماعی برشمرد که آحاد جامعه در زندگی خود به آن اغلب می‌پردازند.

موسوی متذکر شد: هر چقدر میزان گرایش فرد به عرفان‌های نوظهور بیشتر باشد استفاده این فرد از برنامه‌های ماهواره‌ای، رادیو و تلویزیون بیشتر بوده‌است، همچنین توجه وی به موارد و مطالب سیاسی، دینی و طنز در طول زندگی زیاد بوده‌است.

این محقق و فعال در حوزه مطالعات دینی بر ضرورت تلاش جهت مقاوم ‌کردن اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان مقابل عرفان‌های کاذب و دروغین گام‌های بلندی برداشته‌شود، اظهار داشت: در این زمینه مسئولان آموزشی، متولیان امور فرهنگی، اعضای خانواده‌ همچنین رسانه‌های جمعی باید به بهترین شکل احساس مسئولیت داشته‌باشند. / فارس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر