دیدار تعدادی از دراویش با خانواده «کسری نوری»


تعدادی از دراویش با خانواده «کسری نوری» فعال حقوق دروایش، محبوس در زندان شیراز ملاقات کردند.

به گزارش «سحام»، کسری نوری، فعال حقوق دراویش در ایران، وب نگار ۲۴ ساله، متولد ۶ تیر ۱۳۶۹ و ساکن شیراز است. این زندانی سیاسی از گردانندگان سایت خبری دراویش گنابادی «مجذوبان نور» و هم‌چنین از اعضای فعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در کودتای انتخاباتی سال ۸۸ بود.

مادر کسری نوری، زندانی عقیدتی که پس از تحمل نیمی از حکم چهار سال و چهار ماه زندان هنوز با تقاضایش برای اعمال مادهٔ ۱۳۴ قانون جدید مجازات اسلامی موافقت نشده است چندی پیش به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت: «ما تقاضای اعمال این ماده جدید را برای کسری در اوایل امسال دادیم اما نمی‌دانم دادستان شیراز به چه علت گفت این قانون شامل حال پسرم نمی‌شود. اگر این قانون اعمال می‌شد کسری مدت‌ها پیش باید آزاد می‌شد.»

کسری نوری، در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ دستگیر شد و در تاریخ چهارم اردبیهشت ۱۳۹۱ به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، عضویت در سایت مجذوبان نور و مصاحبه با «رادیو فردا» در دادگاه انقلاب شیراز به چهار سال و چهار ماه زندان محکوم شد. او تاکنون بیش از نیمی از دوران زندان خود را طی کرده اما مادهٔ ۱۳۴ قانون جدید مجازات اسلامی که اعمالش برای هر زندانی اجباری است تاکنون در مورد او اجرا نشده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر