پیروان مارگارت سینگر در فرقه "رسانیوز" وابسته به اداره تکفیری فرق و ادیان برعلیه "عرفان حلقه"

اباطیل سرهم بندی شده توسط مشتی تکفیری بیچاره با چپاول بیت المال و تامین هزینه زیر عنوان "حلقه اسارت" به منظور مغزشوئی جوانان برعلیه "حلقه کیهانی آقای پرفسورمحمدعلی طاهری" زیر نظارت اداره تکفیری فرقه و ادیان حوزه علمیه قم و "سازمان تبلیغات تکفیری ضداسلامی" انتشار یافته است!!

علی خانی، مدیر بخش آموزش خبرگزاری رسا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا به انتشار کتاب «حلقه اسارت» اشاره کرد و گفت: این کتاب با واکاوی عملکرد و نقد اندیشه‌های فرقه شبکه شعور کیهانی(عرفان حلقه) به همت و موضوع‌یابی حجت‌الاسلام محمدمهدی محققی، مدیر عامل خبرگزاری رسا و تلاش تعدادی از پژوهشگران، نویسندگان، خبرنگاران و دست‌اندرکاران با شمارگان پنج‌هزار نسخه از سوی انتشارات تسنیم اندیشه منتشر شده است.

بروز اندیشه‌های التقاطی و انحرافی مخالف نظام در سال‌های اخیر
خانی با اشاره به بروز اندیشه‌های التقاطی و انحرافی مخالف نظام در سال‌های اخیر اظهار داشت: با توجه به این که انقلاب اسلامی، زمینه رسیدن به تمدن اسلامی و ارزش‌های اسلامی را فراهم کرده است؛ جریان‌های داخلی و خارجی مخالف نظام اسلامی، بهترین راهکار برای جذب جوانان را اندیشه‌های التقاطی و تلفیق حق و باطل دانسته‌اند.

وی برخی از ماهواره ها و شبکه‌های مجازی را حامی عرفان‌های کاذب در کشور خواند و افزود: برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای معاند و مخالف جمهوری اسلامی که ژست علمی و مدرن بودن را یدک می‌کشند؛ باواسطه یا بی‌واسطه از این جریان حمایت می‌کنند و با هیاهوی رسانه‌ای سعی در مطرح کردن افکار انحرافی این فرقه دارند.

مدیر بخش آموزش خبرگزاری رسا به افزایش مدعیان دروغین و عرفان‌های کاذب در سال‌های اخیر اشاره و تصریح کرد: افزایش مدعیان درغین امام زمانی همچون احمدبن الحسن یمانی و نمونه اخیر آن شبکه شعور کیهانی یا عرفان حلقه به دلیل کم شدن حساسیت‌های فرهنگی است که باید مسؤولان متوجه آسیب‌ها و پیامدهای آن باشند.

این فعال عرصه رسانه افزود: بسیاری از افرادی که با انگیزه‌های معنوی، درمانی یا حتی مادی در دام این فرقه انحرافی گرفتار شده‌اند به آسیب‌هایی همچون از دست دادن شغل و موقعیت اجتماعی، طلاق و اختلافات خانوادگی، جدایی از اقوام و دوستان و اختلالات روانی همانند ترس از اجنه و توهمات دیداری و شنیداری مبتلا شده‌اند.

وی به دغدغه مراجع تقلید درباره عرفان‌های کاذب و به صورت ویژه در زمینه عرفان حلقه اشاره کرد و یادآور شد: حضرات آیات مکارم شیرازی، علوی گرگانی و صافی گلپایگانی نسبت به انحرافات این فرقه انحرافی هشدار دادند.

چاپ کتاب «حلقه اسارت» اقدام مؤثر خبرگزاری رسا در راستای روشنگری جامعه است
خانی، چاپ کتاب «حلقه اسارت» را اقدام مؤثر خبرگزاری رسا در راستای روشنگری جامعه خواند و افزود: خبرگزاری رسا با دارا بودن دو هویت حوزه‌ای و رسانه‌ای به صورت عملیاتی به روشنگری در این راستا اقدام کرد که کتاب «حلقه اسارت» محصول مطالعه کتابخانه‌ای، کار عملیاتی و میدانی با اسناد و مدارک و مصاحبه با مرتبطان با این فرقه است.

وی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه دینی و تاریخی علمای اسلام و روحانیت برشمرد و تأکید کرد: روحانیت شیعه همواره با خرافی‌گری، توهمات و انحرافاتی که در قالب دین ارائه شده و با خوانش‌هایی غیر واقعی که از نص ارائه شده، مقابله کرده است که مواجهه با این فرقه و عرفان‌های نوظهور و دروغین در این راستا است.

مدیر بخش آموزش خبرگزاری رسا، مبانی فکری عرفان حلقه و عقاید محمد علی طاهری، رهبر این گروه را انحرافی و متناقض خواند و ابراز داشت: با مطالعه آثار مکتوب و فایل‌های صوتی و شنیداری محمد علی طاهری و مطالعه میدانی خبرنگار خبرگزاری رسا و همچنین مصاحبه با کارشناس پرونده رهبر این فرقه انحرافی به تناقض‌هایی در مبانی این فرقه و شباهت و وام‌گیری اعتقادی طاهری از ادیان یهودیت، مسیحیت، فرقه گمراه وهابیت و عرفان‌های کاذب پی می‌بریم.

شباهت و وام‌گیری اعتقادی طاهری، رهبر فرقه عرفان حلقه از ادیان یهودیت، مسیحیت، فرقه گمراه وهابیت و عرفان‌های کاذب
وی به برخی از عقاید رهبر فرقه عرفان حلقه اشاره و تصریح کرد: محمد علی طاهری، رهبر عرفان حلقه در آثار مکتوب و فایل‌های صوتی‌اش به تناقض‌ها و عقاید انحرافی اعتراف کرده است؛ چنان که غیر قابل شناخت بودن خداوند، نیازمند بودن پروردگار، تناسخ انسان، شرک بودن زیارت قبور و زیارت ائمه اطهار علیهم السلام، عدم عصمت پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام از موارد انحرافی عقاید وی و شباهت به فرقه وهابیت و ادیان تحریف شده است.

این فعال عرصه رسانه افزود: این فرقه، نذر را رشوه دادن به خداوند شمرده است و با ادعای رسیدن به حقیقت، مبانی شریعت و دین را رد می‌کند؛ چنان که با همین ادعا پرداخت خمس را رد کرده و در عین حال در عمل به مسترها و پیروانش، حکم مالی صادر کرده و پرداخت درصدی هزینه‌ها را معین کرده است.

وی با اشاره به راه‌‌های جذب و یارگیری فرقه عرفان حلقه یادآور شد: به صورت کلی عرفان‌های کاذب از جهل و تمایلات افراد سوء استفاده می‌کنند؛ از این‌رو این فرقه نیز از استیصال معنوی و بیماری جسمی و روحی برخی از افراد سوء استفاده کرده و با ادعای آموزه‌های عرفانی و پزشکی همچون تشعشع دفاعی و سایمنتولوژی،افرادی را جذب کرده است.

حاکمیت در بهسازی عرصه فرهنگ و سلامت اجتماعی نقش اصلی را دارد
مدیر بخش آموزش خبرگزاری رسا به وظایف حاکمیت در بهسازی عرصه فرهنگ و سلامت اجتماعی اشاره و تأکید کرد: همان گونه که حاکمیت نسبت به سلامت جسمی جامعه حساس است و با اجباری کردن کمربند ایمنی بر سلامت فردی نیز تأکید می‌کند؛ باید نسبت به مباحث فرهنگی و سلامت اجتماعی نیز حساسیت داشته باشند.

وی تصریح کرد: متأسفانه هنوز از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی به صورت مناسب استفاده نمی‌شود و برای تربیت و پرورش افرادی که در مقابله با عرفان‌های کاذب، جریان‌های انحرافی و مخالف نظام اسلامی که از ابزار دین استفاده می‌کنند؛ ساز و کار مشخصی وضع نشده است.

شناسایی مسائل مورد نیاز جامعه و نظریه‌پردازی در زمینه‌های مختلف از رسالت‌ها و وظایف حوزه علمیه و طلاب است
خانی در پایان به رسالت حوزه علمیه اشاره کرد و افزود: حوزه علمیه طبق نظر رهبر انقلاب، نقش مادر را برای نظام اسلامی دارد؛ بنابراین در صحنه بودن، شناسایی مسائل جامعه، عدم غفلت از مسائل کلان و مورد نیاز جامعه و نظریه‌پردازی در زمینه‌های مختلف از رسالت‌ها و وظایف حوزه علمیه و طلاب است

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر