خانواده محمدعلی طاهری: دست‌های پشت پرده در حکم اعدام طاهری نقش دارند


در پی صدور حکم اعدام برای بنیان‌گذار عرفان حلقه، به اتهام افساد فی‌الارض، بالاخره خانواده این زندانی عقیدتی پس از مدت‌ها سکوت، بیانیه‌ای را در واکنش به این حکم صادر کردند.

به گزارش «سحام»، متن این بیانیه که در وب‌سایت گویا منتشر شده، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“أَلَا إِنَّ أَوْلِیَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ”
( آگاه باشید که بر دوستان خدا نه بیمی است و نه آنان اندوهگین میشوند “سوره: یونس )…

در پی انتشار خبر غیر منتظره و شگفت آور حکم اعدام استاد طاهری به اتهام افساد فی الارض که برخلاف صریح قانون مجازات اسلامی و نظرات علما و مجتهدان و کارشناسان علوم اسلامی است که انتشار عمومی یافته و مخالف صریح فتوای امام خمینی در تحریرالوسیله در این زمینه است، موجی از نگرانی در میان بخش‌هایی از مردم از جمله علاقمندان و شاگردان استاد طاهری به وجود آمده است. بدیهی است که خانواده استاد طاهری بیش از همه در معرض تحمل رنج‌ها و نگرانی‌ها و اندوه‌های ناشی از این حکم باور نکردنی هستند. واکنش‌هایی هم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده و فراخوان‌های اعتراض داده شده است.

ما به عنوان خانواده استاد طاهری ضمن احترام به علایق و وفاداری شاگردان و عزیزانی که ممکن است با واکنش‌های خارج از چارچوب قانون همراهی کنند اعلام می کنیم که مراقب همان دست‌های پشت پرده پرونده سازی‌ها علیه استاد طاهری باشند که می‌کوشند با تهییج و تحریک دیگران به این اقدامات، فشار سازمان یافته و احکام نااستوار خود علیه استاد طاهری و شاگردانش را موجه نمایند.

ما ضمن اعتراض به این حکم ناعادلانه و مغایر با قانون و شرع، که دفاعیات متین استاد طاهری و وکلایش در دادگاه را کاملا نادیده گرفته است و از آن‌جا که قوانین موجود، راه اعتراض و تجدیدنظر را باز گذاشته است، تا زمانی که امکان پیمودن راه‌های قانونی وجود دارد با همه توان‌مان از این امکان جهت تبرئه کامل استاد عزیزمان استفاده خواهیم کرد. طبعا آگاه هستیم که یکی از سناریوها این است که استاد طاهری را به مدت طولانی زیر حکم اعدام نگه دارند و دچار مرگ تدریجی کنند اما می‌دانیم که این سناریو به هیچ‌وجه اراده نظام و حتی اراده دستگاه قضایی نیست و دست‌های پشت پرده و ذی‌نفوذ در روند حقوقی به شکست کشیده می‌شوند و اجازه نخواهیم داد هدف آن‌ها تحقق یابد و حق هرگونه اعتراض دیگری را برای خود محفوظ داشته و منتظر نتایج اقدامات حقوقی و قضایی در کوتاه مدت هستیم.

اعلام تجمع شاگردان محمدعلی طاهری در برابر کاخ دادگستری

در پی صدور حکم اعدام برای محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه، قرار است اعضای عرفان حلقه در تاریخ ۲۵ مردادماه در برابر کاخ دادگستری گردهم آیند.

بنا به گزارش ارسالی به «سحام»، اعضای این مجموعه در اعتراض به حکم اعدام صادر شده برای محمدعلی طاهری بنیان‌گذار عرفان حلقه در تاریخ ۲۵ مرداد ساعت ۱۰ صبح به نشانی خیابان خیام، روبروی خیابان بهشت، کاخ دادگستری، دیوان‌عالی کشور و ساختمان دادستانی کل کشور، تجمع خواهند کرد. طی فراخوانی که از سوی شاگردان محمدعلی طاهری برای «سحام» ارسال شده، قرار است در همین تاریخ (۱۶ آگوست) در نقاط مختلف جهان تجمعاتی در حمایت از آقای طاهری برگزار شود. تجمع کنندگان خواهان آزادی بی قید و شرط محمدعلی طاهری هستند.

محمدعلی طاهری بنیانگذار دو طب مکمل فرادرمانی و سایمنتولوژی است. وی مبدع نظریه‌ی پیوند شعوری اجزا است که به نام موسسه فرهنگی هنری عرفان حلقه در دهه ۱۳۸۰ به ثبت رسیده است. طاهری در زمان آزادی خود به دلیل ابداعاتی که در حوزه طب مکمل داشته موفق به کسب ۱۶ دکترای افتخاری و جایزه‌ی بین المللی گردید. در عین حال وی فعالیت‌های آموزشی در حوزه عرفان را در موسسه فرهنگی هنری عرفان حلقه با کسب مجوزهای لازم انجام می داد که از مردادماه ۱۳۸۹ به دلیل فشارهای وارد شده از سوی نهادهای امنیتی و عدم تمدید مجوز، ناچار به لغو فعالیت‌های آموزشی خود شد.

محمدعلی طاهری در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین مرتبه بازداشت و سپس محاکمه گردید که در این محاکمه به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس تعزیزی، به اتهام لمس نامشروع به ۷۴ ضربه شلاق و به اتهام کسب مال نامشروع به پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان محکوم شد. در حال حاضر طاهری در حال گذراندن پنجمین سال از محکومیت خود به اتهام توهین به مقدسات است، این در حالی است که در تاریخ دهم مردادماه حکم اعدام به اتهام افساد فی‌الارض به وکیل وی ابلاغ شده است.

بنا بر اظهارات علیزاده، وکیل محمدعلی طاهری در بیانیه‌ای که به دلیل صدور حکم اعدام برای موکلش صادر کرده، حکم محمدعلی طاهری مبنی بر اعدام مستند به ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی به علت افساد وسیع در زمین توسط دادرس علی البدل شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی صادر شده است.

در عین حال حضور یکی از بازجویان در دادگاه دوم و آخر، در تاریخ نهم اردیبهشت، به نام محمودرضا قاسمی به عنوان کارشناس دینی، سبب برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر فشار برخی نیروهای سپاه به قوه قضائیه برای صدور حکم محمدعلی طاهری شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر