صدور بیانیه مشکوک وکلای آقای پرفسور محمدعلی طاهری بیش از پیش دخالت نهادهای امنیتی را اثبات میکند

در پرونده آقایِ دکتر محمدعلی طاهری، نهادهای تکفیریِ امنیتی فراقضائی پس از صدور حکم اعدام - مبتنی بر شامورتی بازی ونیرنگهای شیادانه زیرعنوان طومار هشت هزار امضایی و فتوای آخوندهای حکومتی- حالا که با اعتراض مردم در سراسر جهان روبرو شده اند، وکلای آقای پرفسور محمدعلی طاهری را واداشته اند تا به جای نوشتن لایحه دفاعیه، بیانیه مطبوعاتی در قبال تظاهرکنندگان خیابانی در سراسر جهان صادر کنند!

این ترفندها دیگر کهنه شده و یخش وا رفته است.



به گزارش سایت تکفیری موسوم به فرقه نیوز، به دنبال انتشار خبرهایی ناصحیح و هیجانی از جریانات مشکوک درباره محمدعلی طاهری، محکوم پرونده عرفان حلقه، وکلای او با صدور اطلاعیه‌ای بر پرهیز از کنش سیاسی یا خلاف قانون در این زمینه تاکید کردند. در این اطلاعیه که به امضای محمود علیزاده‌طباطبایی و سعید خلیلی رسیده، آمده است:

«اخیرا مشاهده می‌شود در فضای مجازی از سوی برخی افراد و جریانات مشکوک دعوت‌هایی جهت برگزاری تجمع در اعتراض به صدور حکم اعدام آقای محمدعلی طاهری منتشر می‌شود، همان‌گونه که پیشتر هم از سوی خانواده و وکلای ایشان اعلام شده، آقای طاهری مکررا اعتقاد و التزام خود را به اصول و فروع و ضروریات دین مبین اسلام و نیز پایبندی‌اش به نظام، قانون اساسی و قوانین و مقررات کشور اعلام داشته و از هرگونه رفتار و کنش سیاسی پرهیز می‌نموده و همیشه مقید بوده و هست که کلیه اقدامات خود و شاگردانش باید در چارچوب قانون و با احترام به هنجارهای نظام صورت پذیرد و به همین سبب کلیه فعالیت‌هایش اعم از تشکیل کلاس یا چاپ کتاب و... را با اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح انجام می‌داده و در هر موردی که مجوزی صادر نشده از انجام آن کار چشم‌پوشی کرده است.

لذا خانواده، وکلا و شخص آقای طاهری اعتقاد راسخ دارند که برگزاری هر نوع تجمعی بدون کسب مجوز از مراجع قانونی صلاحیت‌دار مضر به حال آقای طاهری و روند پرونده و تلاش‌های حقوقی وکلا و دوستان وی بوده و ممکن است سبب ایجاد بهانه و دلیلی علیه آقای طاهری شود. و از آنجایی که رای صادره غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی است و با توجه به فقدان ادله شرعی و قانونی کافی در اثبات اتهام متهم و نیز تجربه دیگر پرونده‌های مشابه، امید فراوان به نقض این رای در دیوان‌عالی کشور می‌رود. بنابراین از کلیه افرادی که با حسن‌نیت و به قصد حمایت از آقای طاهری قصد چنین اقدامی دارند درخواست می‌شود جدا از حضور در این نوع تجمعات خودداری کرده تا در فضایی آرام و بدون تنش و صرفا حقوقی شرایط برای نقض رای و آزادی آقای طاهری فراهم شود.» / فرهیختگان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر