خبرگزاری فرانسه به نقل از هرانا : «مکارم شیرازی حکم اعدام محمدعلی طاهری را "صادر کرده است»


خبرگزاری "هرانا" ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به نقل از یک منبع آگاه نوشت که آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، یکی از سه مرجع تقلیدی است که حکم اعدام "محمدعلی طاهری"، بنیانگذار "عرفان حلقه" را صادر کرده است. از "صافی گلپایگانی" و "علوی گرگانی" به عنوان دیگر مراجع صادرکننده فتوای ارتداد طاهری نام برده می‌شود.

هرانا، همچنین خبر داده که دیروز دوشنبه جمعی از پیروان "عرفان حلقه" که از ۹ روز پیش در اعتراض به صدور حکم اعدام طاهری در حرم “حضرت معصومه” در قم تحصن کرده بودند، بازداشت شدند که هویت ۱۲ تن تا کنون مشخص شده است.

 بر اساس این گزارش، این افراد در حالی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند که در حال حرکت به سمت خانه “مکارم شیرازی” بودند. همزمان تعداد دیگری نیز در مسیر پیوستن به تحصن آنان بازداشت شدند.

چند روز پیش عزت الملوک طاهری مادر محمدعلی طاهری، از دوستداران و شاگران فرزندش خواسته بود تا از مكارم شيرازى و صافى گلپايگانى درخواست تجديدنظر در فتواهای خود کنند.

به گفته مادر آقای طاهری، فتوای این مراجع، مستند حکم اعدام آقای محمدعلی طاهری واقع شده است. طاهری که اکنون در بازداشت به سر می‌برد، از ۲۲ مرداد در اعتراض به عدم ابلاغ صدور حکم اعدام، در اعتصاب غذای تر به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر