بی آبرویی بزرگ برای تهمت زنندگان شیاد به ویکی لیکس، احمدشهید، و عربستان سعودی
پس از آن که سایتهای حکومتی بطور سریالی و سیل آسا دکتراحمدشهید را متهم به دریافت یک میلیون رشوه از عربستان برای دادن گزارشهای غیرواقعی نموده و این امررا مستند به اسناد جدید الانتشار ویکی لیکس کردند، سایت ویکی لیکس از یک طرف و دکتر احمدشهید از سوی دیگر و عادل الجبیر از جانب دیگر این ارجیف و اباطیل را قاطعانه رد، و اتهام مضحک غیر مستند کودکانه خواندند. ویکی لیکس خواهان ارائه سند مورد ادعا شد

اما سایتهای دروغپرداز و شایعه پراکن حکومتی از رو نرفته و این شبه سند جعلی را منتشر کردند که به آبروریزی کامل آنها راه برد!

حالا دیگر افکار بین المللی عموما متوجه شده که از آنجا که اکثر کارگزاران بیدین و بی ایمان این نظام کارشان ارتشاء و افساد است، از برچسب زدن به دیگران به انواع اتهامات خودداری نمیکنند. گزارش زیر به گفتگوی بی بی سی فارسی با دکتر احمدشهید و تکذیب مطلب مورد اشاره اختصاص دارد.

سایت ویکی لیکس نسبت به ادعای انتشار سندی در این سایت افشاگر راجع به پرداخت پول توسط عربستان سعودی به احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران، واکنش نشان داد. ویکی لیکس، در حساب توئیتر خود، از متهم کنندگان آقای شهید خواست لینک سند ادعایی خود در این سایت را نشان دهند.

این واکنش، ساعاتی پس از آن صورت گرفت که بسیاری از خبرگزاری و رسانه های ایرانی خبری را نقل کردند که موضوع آن، انتشار سندی در ویکی لیکس در مورد رشوه گرفتن گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل از عربستان برای تهیه گزارش های جهت دار علیه ایران بود.

احمد شهید امروز دوشنبه ۵ مرداد، در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت خوشحال است که سایت ویکی لیکس از منتشرکنندگان این اتهام خواسته تا ادعای خود را ثابت کنند چون سند ادعایی آنها در هیچ کدام از مدارک افشا شده توسط این سایت وجود نداشته است.
احمد شهید در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت خوشحال است که سایت ویکی لیکس از منتشرکنندگان اتهامات علیه خود خواسته تا ادعای خود را ثابت کنند چون سند ادعایی آنها در هیچ کدام از مدارک افشا شده توسط این سایت وجود نداشته است

آقای شهید تاکید کرد که بودجه فعالیت های او برای تهیه گزارش از وضعیت حقوق بشر ایران، توسط سازمان ملل تامین می شود.

وی همچنین با ذکر اینکه دستگاه های رسمی ایران "تقریبا همه آنچه در گزارش هایش ذکر می شود را قبول دارند" گفت: "مثلا ادعای من درباره اینکه نزدیک به هشتاد درصد اعدام ها در ایران به خاطر مواد مخدره مورد تایید ایران است، یا اینکه رهبران بهایی در ایران زندانی هستند و نوجوانان اعدام می شوند توسط دولت ایران رد نمی شود."

گزارشگر سازمان ملل افزود: "اختلاف آنها با من در اینجا است که آنها قبول ندارند که این کارها نقض حقوق بشر است."

او گفت که گزارش‌هایش، عمدتا با استناد به قوانین جمهوری اسلامی ایران، گفته های مقام ها و رسانه های رسمی و مصاحبه هایی تنظیم شده که "جزئیات آنها در گزارش ها ذکر می شود".

احمد شهید، از چهار سال پیش به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در مورد ایران انتخاب شده و طی این مدت، حق سفر به این کشور را نداشته است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل، در فروردین ماه گذشته ماموریت وی به عنوان گزارشگر ویژه حقوق بشر را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

آقای شهید چهارمین گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران است. پیش از او موریس کاپیتورن، رینالدو گالیندوپل و آندریاس آگوییلار این مسئولیت را به عهده داشته‌اند.

هر چهار گزارشگر ویژه حقوق بشر، از عدم همکاری مقام‌های ایرانی در تهیه گزارش های خود انتقاد کرده‌ و از سوی رسانه های رسمی این کشور، به همکاری با دشمنان جمهوری اسلامی ایران متهم شده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر