برای خاطره‌گویی از آیت الله خمینی باید مجوز بگیرند


قائم‌مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام در گفت‌وگو با تسنیم:برای خاطره‌گویی از امام(ره) باید مجوز بگیرند

خبرگزاری تسنیم: قائم‌مقام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) می‌گوید: معتقدیم که در انتشار خاطرات مربوط به امام نیز طبق قانون «نحوه حفظ آثار و یاد حضرت امام» باید از مؤسسه مجوز بگیرند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، بنا به توصیه‌ها و هشدارهای راهبردی مقام معظم رهبری درباره لزوم مقابله با تحریف امام(ره)، از حمید انصاری قائم مقام مؤسسه تنظیم نشر و حفظ آثار امام خمینی(ره) برای مصاحبه تفصیلی دعوت کردیم که ایشان نیز پذیرفتند.

به گزارش تسنیم، بخش اجمالی این مصاحبه که جناب آقای حمید انصاری پس از بررسی و تأیید محتوا به تسنیم ارسال کرده به‌شرح زیر است:

حمید انصاری قائم‌مقام مؤسسه تنظیم نشر و حفظ آثار امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با بیان "استکبارستیزی حتماً از ارکان و اصول امام راحل است و استکبار ستیزی امام حتی فراتر از حوزه سیاست خارجی برخاسته از اصل توحید است"، تصریح کرد: امروز ممکن است هرکسی سنگ امام و انقلاب را به سینه بزند ولی در رفتارش و گفتار و کردارش یک جور دیگری عمل کند. خط امام همین خطی است که امام در زندگی خودشان داشتند. اصولش را هم فرموده‌اند و باید استخراج کنیم و بیان کنیم، این می‌شود خط امام. آنها که امام را می‌شناسند، خط امام را هم می‌شناسند؛ می‌دانند امام نظرش درباره دشمن و نظام استبکار و سایر مسائل چه بوده است.

انصاری خاطرنشان کرد: هر نوع تحریف و یا زاویه گرفتن از این اصول و محکمات اندیشه امام می‌تواند به‌سرعت در رویکردها تأثیر بگذارد. لذا مسئله بسیار خطیر و اساسی است و وظیفه همگان به‌خصوص کسانی که در متن حیات نظام جمهوری اسلامی ایران نقشی دارند باید مراقبت این بخش باشند.

وی تأکید کرد: اگر یک روزی خدای ناکرده نظام جمهوری اسلامی در یک شرایطی رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد و همراهی و تعامل کند این نظام قطعاً باید بگوییم از خط و آرمان امام فاصله گرفته چون این جزو اصول تغییر ناپذیر اندیشه سیاسی امام است. آزادی قدس یک آرمان قطعی و مقدسی است که بایستی برای آن تلاش کرد و محو رژیم اسرائیل از نظر امام خمینی یک آرمان و یک آرزوی مطلوب و مقدس است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر