خرافاتی که بجای علم و معارف قرآنی درحوزه ها به خورد طلبه ها داده میشود

ورشکستگی علم و معارف قرآنی در سایه فعالیتهای سازمان نبلیغات اسلامی

سازمان تبلیغات اسلامی سرگرم پرورش به اصطلاح مبلِّغ دینی برای تبلیغ اصول و فروع دین در داخل و خارج کشور است. آنچه این مُبلِّغین فرامیگیرند تا بعداً به عنوان "دین اسلام" آموزش دهند خرافاتی از قبیل اباطیل زیر است که باید با دقت خواند و از این همه انحطاط و سقوط ارزشها در نظام آموزشی حاکم بر ایران عبرت گرفت.
آخوندی که از او با عنوان حجت الاسلام و المسلمین قاسمی استاد حوزه علمیه نام برده شده مدعی است که اجنه و طایفه جن ها از طریق تخم ریزی و حامله شدن !! تولید نسل میکنند و بلحاظ اعتقادی یا "شیعه" هستند - که در این صورت برای امام حسین ع عزاداری میکنند و سینه میزنند و دسته راه می اندازند و هیاتی و مداح و روضه خوان دارند ...-، یا اگر "شیعه" نیستند کافرند!
آیا هدف از ارسال رسل و انزال کتب، توزیع و نشر این قبیل اباطیل و خرافات مجعول بوده است؟
دنیای اجنه چه شکلی است؟/ اجنه‌ چند سال عمر می‌کنند؟

استاد حوزه امام رضا(ع) گفت: اجنه مانند انسان روح و عقل دارند و بر عکس انسان، چشم‌شان لطیف است.

به گزارش جهان، تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴   حجت‌الاسلام حسن قاسمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به موجودیت اجنه اظهار داشت: قرآن کریم در سوره جن وجود آن ها را ثابت کرده است و در طول تاریخ انسان‌های بسیاری از جمله سلیمان نبی(ع) با آن‌ها در ارتباط بوده اند.
حجت الاسلام قاسمی با بیان اینکه اجنه‌ همانند انسان زندگی می‌کنند، افزود: اجنه برعکس انسان که در عالم صغیر و مادی زندگی می‌کند،‌ در دنیای لطیف به کارهای روزمره خود می‌پرداخته و دارای جسم و روح هستند و طول عمرشان معمولاً بین هزار تا دو هزار سال متغییر است.
این استاد حوزه ادامه داد: اجنه به دو صورت تخم‌ریزی و حاملگی، زاد و ولد می‌کنند و بر طبق احادیث و روایات تعداد اجنه از تعداد انسان ها به مراتب بیشتر است و به علت اینکه آن‌ها در دنیای لطیف به سر می‌برند از بوی غذای انسان و رایحه گل‌ها به عنوان غذا استفاده می‌‌کنند.
قاسمی با بیان اینکه اجنه بیشتر در مکانهای قدیمی زندگی می کنند؛ اضافه کرد: اجنه دارای عقل و اختیار هستند ولی ظرفیت وجودی‌شان پایین‌تر از انسان است. همانند ما عبادت می‌کنند و بر طبق روایات در اهل اجنه دورویی و نفاق وجود ندارد و در صورت شیعه نبودن کافر هستند و جن‌های شیعه برای حضرت امام حسین(ع) عزاداری هم می‌کنند.
وی با بیان اینکه ابلیس از جنس جن است تصریح کرد: ابلیس اجنه را برای گول زدن انسان استخدام کرده و از اینکه بین افراد فتنه ایجاد کند و سبب بروز اختلاف شود لذت می‌برد.
وی عنوان کرد: اگر انسان سر به سر اجنه بگذارد، جن‌های بد سراغ افراد آمده و زندگی روزمره‌شان را به تلخی می‌کشانند و به طور دائم باعث ترساندن این افراد می‌شوند.
حجت‌الاسلام حسن قاسمی در پایان گفت: هرچقدر تابع‌ شریعت باشیم اجنه از ما دوری می‌کنند و هر کجا ما در این راه کم بگذاریم شیطان سراغ ما خواهند آمد. همچنین افراد برای نجات از اجنه باید بسم‌الله الرحمن الرحیم و لا‌اله‌الله را زیاد ذکر کنند
این هم یک خبر قابل تامل دیگر
ترویج ضریح پرستی در شهرهای ایران و جمع نذورات برای نشر ضریح پرستی
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مراسم استقبال از سازه چوبی ضریح ساخته شده برای حرم امامین عسگرین(ع) امروز با حضور مردم در محل اداره عتبات عالیات زنجان برگزار شد.
این مراسم با حضور مردم و مداحی مادحان اهل بیت(ع) و با ذبح قربانی برگزار می‌شود که پروژه تکمیل ساخت ضریح حرم امامین عسگرین بعد از یک سال پایان می‌یابد و مراسم افتتاحیه آغاز به کار کارگاه ساخت و تکمیل این ضریح ۲۰ روز آینده برگزار می‌شود.
سازه چوبی ضریح امامین عسگرین با هزینه مردم زنجان در استان قم ساخته شده است که در حال حاضر برای تکمیل ساخت ضریح چوبی این سازه وارد زنجان شده تا با هنرمندی هنرمندان مراحل معرق طلاکاری، مس کاری و ملیله کاری آن برای ارسال ضریح به سامرا انجام شود.
جنس سازه چوبی از چوب ساج برمه از بهترین نوع چوب که مقاومت بالایی در برابر رطوبت، موریانه و حشرات دارد که با بستن سازه‌های آماده شده کارهای معرق کاری برای ساخت ضریحی به ارتفاع چهار در هفت متر انجام می‌شود.
بعد از استقرار سازه چوبی در محل کارگاه ساخت ضریح برنامه‌های متعدد فرهنگی در این محل برگزار می‌شود و می‌توان گفت ساخت ضریح حرم مطهر امامین عسگرین(ع) سفره‌ای است که برای بهره‌مندی معنوی مردم زنجان باز شده است.
انجام عملیات تکمیل این ضریع با استفاده از استاد برجسته اصفهانی و استادان زنجان انجام می‌شود.
برای تکمیل و ساخت این ضریح ۳ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و در حال حاضر همه اعتبارات مورد نظر تامین نشده و اعتبار مورد نظر برای ساخت آن از محل نذورات مردم تامین می‌شود.

مردم می‌توانند با مراجعه ستاد عتبات عالیات زنجان نسبت به پرداخت نذورات خود اقدام کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر