تکفیری های اداره ادیان و فرق وزارت کذائی اطلاعات بااهرم قضائیه جان میستانند!

بنیان‌گذار عرفان حلقه در ایران به اعدام «محکوم شد»

محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی حلقه یا عرفان کیهانی به اتهام افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد به اعدام محکوم شد.

به گزارش فرقه نیوز، ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴ شنبه ۳۰ خرداد سید محمود علیزاده‌طباطبایی وکیل مدافع طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در پاسخ این سئوال که آیا حکم موکلش از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب ابلاغ شده است یا خیر اظهارکرد: خبردار شدم که دادگاه حکم به اعدام صادر کرده اما هنوز ابلاغ نکرده است.

وی اضافه کرد: تمام کارهای طاهری با مجوز انجام شده بود و هیچ دلیلی در پرونده وجود نداشت اما خبردار شدم حکم اعدام دادند ولی هنوز ابلاغ نشده است.

محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه انحرافی عرفان کیهانی یا حلقه در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال 90 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن کتب و آثار، به 5 سال حبس، پرداخت 900 میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال 93 برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد تا اینکه دادگاه اوایل اردیبهشت ماه امسال به این بخش از پرونده طاهری رسیدگی کرد.

چندی پیش نیز 12 نفر از مسترهای فرقه انحرافی عرفان حلقه، در مجموع به 24 سال زندان و پرداخت 100 میلیون تومان جریمه به‌دلیل تحصیل مال نامشروع محکوم شدند. / تسنیم

«انزجار افکار عمومی بین المللی از این همه جنایت - که با بازیچه قرار دادن شرع انور و دین مبین اسلام به دست مشتی جنایتکار بیوجدان ازخدا بیخبر اسلام ستیز- در ایران میگذرد.»

محمود عليزاده‌ طباطبایی وکيل محمدعلی طاهری، بنيان‌گذار «عرفان حلقه» در ایران، از صدور حکم اعدام برای موکلش «به اتهام افساد فی‌الارض» از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران خبر داد، اما اضافه کرد که دادگاه اين حکم را «هنوز ابلاغ نکرده است».

به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزاری تسنيم، ۱۳۹۴/۰۳/۳۰، وکیل آقای طاهری، روز شنبه، ۳۰ خرداد، گفت: «خبردار شدم که دادگاه حکم به اعدام صادر کرده، اما هنوز ابلاغ نکرده است.»

وی تاکید کرد که «تمام کارهای» آقای طاهری «با مجوز انجام شده بود» و «هيچ دليلی در پرونده» مبنی بر جرم بودن اقدامات وی «وجود نداشت».

به گفته خبرگزاری تسنيم، آقای طاهری به ‌اتهام «افساد فی‌الارض از طريق منحرف کردن افراد» به اعدام محکوم شده است.

گزارش شاهین بشیری در مورد حکم اعدام بنیان‌گذار عرفان حلقه

محمدعلی طاهری که با راه‌اندازی موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» در سال ۱۳۸۰ به ارائه خدمات درباره «طب مکمل ايرانی، فرادرمانی و سايمنتولوژی» پرداخته بود، در سال ۱۳۹۰ بازداشت شد.

به گفته کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، آقای طاهری يک بار ديگر نیز در سال ۱۳۸۹ بازداشت شده و پس از ۶۷ روز حبس در سلول انفرادی آزاد شده است.

خبرگزاری فارس پيش از اين گزارش داده بود که پرونده آقای طاهری به اتهام «افساد فی‌الارض در دست بررسی است و سه تن از مراجع تقليد طی استفتائاتی که از سوی دستگاه قضا صورت گرفته، حکم ارتداد طاهری را صادر کرده‌اند».

در همین حال، به گفته خبرگزاری تسنيم، دادگاه تحقيقات انجام شده درباره اتهام «افساد فی‌الارض» را ناقص اعلام کرده و پرونده برای تکميل تحقيقات به دادسرا ارسال شده بود که در نهايت پس از رفع نواقص، دادگاه آقای طاهری درباره اين اتهام اوايل ارديبهشت‌ماه گذشته برگزار شد.

بر اساس اين گزارش، آقای طاهری همچنين به اتهام‌های دیگری چون «توهين به مقدسات، مداخله غيرقانونی در امور پزشکی و درمان بيماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غيرمجاز از عناوين علمی (دکتر و مهندس) و ضالّه بودن کتب و آثار» به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ ميليون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

سازمان عفو بين‌الملل روز چهارشنبه، ۲۳ ارديبهشت، اعلام کرده بود که آقای طاهری تاکنون در اعتراض به «نگهداری طولانی‌ خود در سلول انفرادی، دسترسی نداشتن به وکيل و نداشتن اجازه ملاقات با خانواده‌اش و نيز تهديد مکرر او و همسر و فرزندانش به قتل، ۱۲ بار اعتصاب غذا و چهار بار اقدام به خودکشی» کرده است.

طرفداران آقای طاهری پيش از اين با تجمع در مقابل زندان اوين و ستاد حقوق بشر قوه قضاييه خواستار آزادی او شده بودند.

همچنین يکی از جلسات دادگاه آقای طاهری که بنا بود روز سه‌شنبه، ششم اسفند ۱۳۹۳، برگزار شود پس از تجمع طرفداران او در مقابل دادگاه انقلاب تهران به تعويق افتاد.

در همين حال خبرگزاری فارس پیش از این از محکوميت ۱۶ تن از اعضای «عرفان حلقه» به مجموعا ۳۷ سال زندان و ۱۳۰ ميليون تومان جريمه نقدی خبر داده بود

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر