مدافعان حقوق بشر خواستار آزادی بی قید و شرط خانم نرگس محمدی و زندانیان سیاسی - عقیدتی شدنددر اعتراض به بازداشت نرگس محمدی نائب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران، تظاهراتی در لندن برگزار شد. این تظاهرات اعتراضی از طرف انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر راه اندازی شده بود و شرکت کنندگان خواهان آزادی خانم نرگس محمدی و بقیه زندانیان سیاسی – عقیدتی در ایران شدند. 

آقای شهرام میریان – رادیو فردا : مأموران دادستانی جمهوری اسلامی ایران پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری با دست یازیدن بزور وارد منزل نرگس محمدی در تهران شده و او را به زندان اوین بردند. 

این بازداشت در حالی صورت گرفته که قرار بود دو روز پیش از آن دادگاه خانم محمدی به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شود اما به درخواست وکلای خانم محمدی برای مطالعه پرونده این جلسه به تعویق افتاد. 

اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی ، تبلیغ علیه نظام و تأسیس گروه لگام از جمله اتهامات خانم نرگس محمدی ذکر شده است. 

لگام مخفف «لغو گام بگام اعدام» یک حرکت حقوق بشری است که از سوی شماری از شخصیتهای سیاسی و فرهنگی مخالف مجازات اعدام در ایران راه اندازی شده است. 

در اعتراض به بازداشت خانم محمدی بعد از ظهر یکشنبه تظاهراتی از سوی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران در لندن برگزار شد و سخنگوی این حرکت وحید بهشتی است. 

وحید بهشتی : ما امروز در میدان ترافالگار لندن قلب اروپا جمع شده ایم و خواسته ای که داریم آزادی فوری و بی قید و شرط خانم نرگس محمدی و توقف فشارها و سرکوبها از گروههای مختلف قومی و مذهبی در ایران است. یعنی از سه هفته پیش ، که طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر توسط مجلس برای اجرا به دولت ابلاغ شد؛ و پس از آن فشار بر دراویش افزایش پیدا کرد و پس از آن خانم نرگس محمدی بازداشت شد و عفو بین الملل اعلام کرد شرایط آقای محمدعلی طاهری رهبر عرفان کیهانی بسیار وخیم است ؛ اینها امروز به زبان انگلیسی فریاد می کنند که خانم نرگس محمدی باید آزاد شود، به زبان انگلیسی فریاد می کنند که تمامی زندانیان سیاسی و مذهبی بدون قید و شرط باید از زندانها آزاد شوند و برابری حقوق همه شهروندان را خواهان هستند. 

آقای بهشتی در ادامه گفتگو یادآور شده است؛ برای آزادی فوری نرگس محمدی و همه زندانیان سیاسی – عقیدتی در روزهای آینده نیز تظاهرات مشابهی در شهرها و پایتخت های اروپا برپا خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر