آقای مصطفی دانشجو - از وکلای دربند دراویش زندانی - از زندان آزاد شدمصطفی دانشجو، وکیل دراویش گنابادی زندانی که خود نیز بیش از ۴ سال را به دلیل دفاع از موکلانش در زندانهای ساری و تهران در حبس بسر می برد، با پایان یافتن مدت محکومیتش سرانجام از زندان آزاد شد.

حكم آزادى آقای دانشجو که به علت بیماری ریوی و آسم شدید در بیمارستان شهداى تجريش بسترى شده بود، در بيمارستان به اجرا درآمد. مصطفی دانشجو در اردیبهشت سال ۹۰ با حکم هفت ماه حبس تعزیری راهی زندان ساری شد که در مدت تحمل این حکم با تشکیل پرونده جدیدی به زندان اوین منتقل و به سه سال و شش ماه حبس دیگر محکوم شد.

یادآور می‌شود همچنان ۵ تن دیگر از وکلای دراویش دربند و رادتمندان به این طریقت صوفیانه به نام‌های حمیدرضا مرادی، صالح‌الدین مرادی، رضا انتصاری، مصطفی عبدی و کسری نوری در زندان‌های تهران و شیراز محبوس‌ و هفت تن دیگر نیز در استان هاى هرمزگان و سيستان و بلوچستان در تبعید به سر می برند.

جمعی از فعالان حقوق بشر انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران ، با تظاهرات پیاپی و اعتراضات زنجیره ای در کشورهای اروپا - آمریکا و کانادا و ارسال گزارشات پیاپی از تضییع حقوق درویشان دربند و وکلای ایشان به نهادهای حقوق بشر بین المللی نظیر سازمان ملل و سازمان عفو بین الملل خواهان آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی - عقیدتی بویژه پیروان طرایق صوفیانه از سیاهچالهای جمهوری اسلامی شده اند. 

روز یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه ، در حرکتی هماهنگ جمعی از مدافعان حقوق بشر با حضور در میدان ترافالگار شهر لندن خواستار ازادی بی قید و شرط خانم نرگس محمدی و دراویش دربند شده بودند. 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر