با دستور شفاهی معاون دادستان، دراویش بیمار تهدید به قطع درمان شدندبا استناد به دستور شفاهی معاون دادستان، مسوولان زندان اوین با اعزام گارد حفاظت زندان، دراویش زندانی بستری درآن بیمارستان را به استفاده از دست‌بند و پابند مجبور کردند، این ماموران اعلام کردند در صورت عدم استفاده از دست‌بند و پابند، این دراویش به زندان منتقل خواهند شد.

به گزارش«سحام» به نقل از مجذوبان نور، به دنبال بازدید روزگذشته خدابخشی، معاون دادستان و دادیار ناظر زندانیان سیاسی – امنیتی، از بیمارستان شهدای تجریش و زندانیان بستری شده دراین بیمارستان، عصر امروز دراویش زندانی بستری دربیمارستان با دستور شفاهی ملزم به استفاده از دستبند و پابند شدند.

آقایان حمیدرضا مرادی و مصطفی دانشجو دو فعال حقوق دراویش گنابادی که اینک دربیمارستان شهدای تجریش بستری هستند با اعلام این‌که دستور شفاهی وجاهت قانونی ندارد، از استفاده از دستبند و پابند خودداری کردند که این اقدام آن‌ها باعث شده است از سوی مسوولان زندان اوین تهدید به قطع روند درمان و بازگشت به زندان شوند.

تیم درمانی این دو درویش نیز از موافقت با انتقال آنان به زندان خودداری کرده و هرگونه دخالت در روند درمانی بیماران زندانی را به ارسال نامه کتبی از سوی مسوولان قضایی موکول کرده است.

گفتنی است به تصریح پزشکان معالج، این دو درویش که به بیماری‌های قلبی و ریوی مبتلا هستند به طور موکد باید از فضای استرس‌زا و پرتنش دور نگه داشته شوند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر