ملاقات نماینده ویژه دولت آلمان با مسئول روابط بین المللی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران


در پی ابلاغ حکم ظالمانه و غیر قانونی و ضد شرعی تبعید چهارتن از دراویش گنابادی از شهرستان کوار به نقاط مختلف ایران- به اتهام جعلی "محاربه"!!-، آقای کریستوف اشتراسر نماینده ویژه دولت آلمان در امور مربوط به حقوق بشر همراه با مشاوران خود با هیاتی از اعضای انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر درایران به سرپرستی دکتر سیدمصطفی آزمایش مسئول روابط بین المللی این انجمن ، در محل پارلمان آلمان دیدار و مذاکرهکردند. در این ملاقات گفتگوهای مفصلی پیرامون موارد متعدد نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی گروه های گوناگون دینی و قومی در ایران صورت گرفت. مشروح گزارش به زودی به اطلاع مردم ایران خواهد رسید.
یادآوری میشود که دادگاه انقلاب شیراز صبح روز دوشنبه 17 فروردین با معرفی ۴ تن از دراویش کوار به شهرهای محل تبعیدشان حکم این افراد را به اجرا گذاشت و به این ترتیب احکام تبعید آن‌ها اجرا شد.ر اساس این حکم آقایان محمدعلی شمشیرزن مادام العمر به بندرعباس، آقای محمدعلی صادقی برای هفت سال به مراغه، آقای ابراهیم بهرامی برای هفت سال به سردشت و آقای محسن اسماعیلی برای هفت سال به دزفول تبعید شده‌اند.
صدور و اجرای این حکم ضداسلامی و ضد انسانی و عدالت ستیز به اتهام جعلی "محاربه" بر علیه صوفیان و دراویش، بی آبرویی بزرگی را در سطح افکار بین المللی علیه قوه قضائیه مضمحل نظام حاکم بر ایران دامن زده است که آثار و عواقب و تبعات خاص خود را در گزارشهای گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران - آقای دکتر احمدشهید- منعکس خواهد نمود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر