منشور روحانیت امام خمینی باید به صورت یک کتاب درسی نگارش و در حوزه های علمیه تدریس شود

منشور روحانیت امام خمینی(ره) باید به صورت یک کتاب درسی نگارش و در حوزه های علمیه تدریس شود، چرا که پیام ایشان به عنوان مشعلی فروزان در حوزه های علمیه و مجامع علمی و نظام شیعه محسوب می شود.مشکلات و نواقص در هر زمان در جوامع مختلف وجود دارد که این مشکلات در زمان پیامبر(ص) و امیرمومنان(ع) نیز وجود داشت، از این رو باید با همت دولت مردان این مشکلات مرتفع شود.

به گزارش فرقه نیوز، حجت الاسلام سید محمد موسوی، امام جمعه شهرستان آران و بیدگل گفت: در اندیشه سیاسی امام راحل حوزه های علمیه منشأ و خاستگاه علما، روحانیان و رهبران فکری جهان تشیع هستند.امام خمینی(ره) در مکتب سیاسی خود شاخصه هایی اعم از نظریه ولایت مطلقه فقیه و پرهیز از افراط و تفریط را در منشور خود خطاب به روحانیت عنوان کرده است که بعضی مانند مارهای خوش خط و خال هستند که به عنوان چالش های پیش روی حوزه های علمیه محسوب می شوند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به این که افراط و تفریط می تواند حوزه های علمیه را دچار مشکل و عقب ماندگی کند، گفت: دید روشن و نافذ امام راحل سبب تحول در حوزه های علمیه شده و روحانیت با پیروی از ائمه اطهار(ع) و به تأسی از رهبر کبیر انقلاب، راه آن بزرگواران را ادامه می دهند.نگرانی امام راحل از دور ماندن روحانیان از مسائل سیاسی و اجتماعی و دور بودن از حوادث روزگار بود که وجود آن می تواند آفتی برای حوزه های علمیه باشد و دیگر نگرانی ایشان تعلقات دنیوی و تجملات و ظواهر دنیا بود که سفارش به طلاب و روحانیان داشت تا در دام این مسائل نیفتند.

امام خمینی(ره) تأکید به ساده زیستی طلاب و روحانیان داشت، حوزه های علمیه مهد علما، فقها و دانشمندان اسلامی بوده است که مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب از نتایج حوزه های علمیه هستند.روحانیت و طلاب باید مطالب مطرح شده در منشور روحانیت را سرلوحه کار خود قرار داده و به عنوان یک تذکر و یادآوری آن را به خاطر داشته باشند.

وجود برخی مشکلات در جامعه نباید منجر به جدایی افراد از بدنه نظام شود، این که با وجود برخی مشکلات، حکومت اسلامی جای خود را باید به حکومتی دیگر دهد، تصوری باطل و غلط و مخالف با آموزه های دین اسلام است. / رسا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر