به علت بی توجهی مسئولین، کار سازمان تبلیغات اسلامی به توهین عریان به آیت الله خمینی کشیده است!سایت موسوم به "سازمان تبلیغات اسلامی" با پوشش دادن به گزافه گوئیهای هنجارشکنانه ضدانقلابی یک آخوند بیچاره تکفیری با سابقه کیفری -که از فرط کسادی مشتری!! دوربینی جلوی خودش میگذارد و در حضور فک و فامیل خودش از خودش فیلمبرداری میکند-، در حقیقت به شخص آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی - حملات گستاخانه و اهانتهای ساختارشکنانه مرتکب شده و پایگاه جهان بینی توحیدی آیت الله سیدروح الله خمینی یعنی "اسلام صوفیانه" را بازیچه استکبار غرب معرفی کرده است!

آیا گردانندگان "سازمان تبلیغات اسلامی" آنقدر هشیار نیستند تا دریابند که این "جوجه آخوندِ تکفیری " در جریان یک جنبش عریان "خمینی زدایانه" به "اسلام صوفیانه" -که بلاشک و بدون شبهه پایگاه بنیانی جهان بینی انقلابی آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی خمینی بنیانگذار اسلام انقلابی میباشد- توهین میکند، و از روی حسِ حماقتِ ضدانقلابی، آیت الله خمینی و کلیه دارندگان خط مشی "اسلام صوفیانه" را، به غربگرائی متهم مینماید، و مدعی میشود که این استکبارغرب است که به دنبال طرح کردن نسخه "اسلام صوفیانه" میباشد!!، آن هم در مقابل به اصطلاح" اسلام پویا"؟!

باید به گردانندگان "سازمان تبلیغات اسلامی" یادآور شد که البته پویایی اسلام داس و چکشی کذائی این دشمنان اسلام انقلابی آِیت الله خمینی و چپاولگران انقلاب و غارتگران حقوق مردم مستضعف و دزدانِ بیت المال برکسی پوشیده و پنهان نیست! اما این همه گستاخی و نسبت دادن آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی به استکبار غرب، بدون تردید حکایت از عمق یک کودتای خزنده و برنامه ریزی شده برعلیه آیت الله خمینی و میراث معنوی ایشان دارد.

گردانندگان "سازمان تبلیغات اسلامی" باید بدانند که این خائن به میراث آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی به همان تیره و طایفه ای وابسته است که در آغاز بهمن ماه امسال -1393- و سالروز دوازده بهمن ماه - مقارن مراجعت آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی به ایران- اقدام به کندن علامت خیابان نوفل لوشاتو نمودند تا حقد و کین جبلی خود را برعلیه بنیانگذار انقلاب بمنصّه ظهور برسانند.


همان آیت الله العظمی سید روح الله الموسوی المصطفوی الخمینی که از خود به عنوان "فقیر صاحب کشکول" یاد میکرد و میفرمود "کشکول فقر شد سبب افتخار ما- ای یار دلفریب بیفزای افتخار" و در همان حال از قطب طریقت تصوف و درویشی و عرفان اسلامی "جناب رضاعلیشاه" به عنوان "رئیس الفقرا آقای سلطانحسین تابنده گنابادی" توقیر و تقدیر مینمود. البته کم نبودند ملاهای قلابی و آخوندهای جعلی که "اقطاب بزرگوار طریقت تصوف" را نجس میشمردند و از روی جهالت جِبِلّی، آیت الله العظمی سیدروح الله خمینی را نیز -به علت تعلق خاطر ایشان به تصوف و "اسلام صوفیانه" و عرفان اسلامی و فلسفه متعالیه- نجس به شمار می آوردند. این جوجه آخوندک بی ادب - و همه همپالکی های داس و چکشی و ماتریالیست او- از بقایای همان طایفه متحجر مرتجع ضدانقلاب "خمینی ستیز " است!
اما اراجیف این مزدور ورشکسته و این آبروباختهء سرشکستهء تکفیری بیچارهء "خمینی ستیز" و سربازِ جُندِ "خمینی زدائی" به نقل از سایت کذایی موسوم به "سازمان تبلیغات اسلامی"!! به قرار زیر است. البته عکسهایی هم از او در برابر دوربین در حاشیه همین اراجیف در سایت کذایی مزبور به عنوان چاشنی منتشر شده که دیدنش خالی از برانگیختن حس سُخره و پوزخند نیست!به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‌الاسلام عبدالرحیم بیرانوند در کارگاه استانی فیض نور که از صبح پنج شنبه تا عصر جمعه در حوزه علمیه خواهران امام جعفر صادق (ع) شاهرود برگزار شد با اشاره به این که انقلاب بطلان شعار مدرنیته که استغنا از دین و انبیای الهی است را به نمایش گذاشت افزود: انقلاب با عظمت اسلامی ایران در عصر تسلط همه جانبه غرب توانسته راهی نو مقابل انسان مادی ایجاد کند.

وی خاطر نشان کرد: امروزه تحرکات و هجمه های ادیان و فرقه های ضاله و انحرافی علیه جهان تشیع به صورت نشر بدعت ها، خرافه ها، شبهات، افکار و اندیشه های باطل در میان مسلمانان صورت می گیرد.

صوفی گری، ترویج نسخه اسلام منزوی توام با پلورالیسم و سکولاریسم

این نویسنده و پژوهشگر حوزه علیمه قم با تاکید بر این که ویژگی های اعتقادی، اخلاقی و رفتاری تصوف فرقه ای موجب شده توجه استکبار جهانی به این فرقه ضاله بیشتر شود تصریح کرد: از آن جایی که انقلاب ایران برگرفته از اصول دینی و معارف حقه اثنی عشری است، تصوف به‌عنوان یکی از فرقه های فعال در کشور نقش ویژه ای در تکمیل کردن پازل استکبار جهانی در جنگ نرم برای به انحراف کشیدن انقلاب از اصول آن ایفا می‌کند.

بیرانوند عنوان کرد: با قرائتی که پیش روست چنین پیش بینی می‌شود که غرب به دنبال آن است که در مقابل اسلام انقلابی و پویا که در خاورمیانه جدید در حال شکل گیری و گسترش است نسخه اسلام منزوی و صوفیانه را مطرح کند، اسلامی که توام با پلورالیسم و سکولاریسم باشد.

وی جمله معروف استفان شوارتز نویسنده و تحلیلگر غربی که این هدف را فاش می‌کند اینگونه بیان کرد: بر اساس اسناد محرمانه که در پنتاگون بررسی شده یکی از هفت هدف دنیای غرب برای موفق شدن در دنیای اسلام کمک به بازگشت تصوف به این جوامع است که به‌عنوان جایگزین و رقیبی برای اسلام رادیکال به شمار می رود، پلورالیسم میانه رو تصوف چه بسا نقش تعیین کننده ای در دوره گذار جهان اسلام داشته است.

نگاه صوفیانه: شریعت با مراجع تقلید و طریقت و راه و روش عمل صالح بر عهده قطب و پیر خانقاه

این مدرس دوره های آموزشی بررسی و نقد تصوف اداره کل فرق و ادیان حوزه های علمیه با یادآوری این مطلب که چاره غرب برای این راهکار تخلیه حس عرفانی و دینی مردم به صورت بدلی و به وسیله اسلامی دست کاری شده است، اذعان داشت: در این نوع اسلام فرد تمام حواسش نه به خدا بلکه به قطب فرقه و ارتباط فردی اش با او است و علی الظاهر هیچ رنگ سیاسی و ورود به مسائل اجتماعی ندارد.

بیرانوند با تاکید بر این که امروز صوفیان برای فریب جوانان خانقاه ها را به نام حسینیه می خوانند ابراز تاسف کرد و گفت: برخی جوانان ما در این دریای تاریک و طوفانی تبلیغات، فانوس هدایت را پیدا نمی کنند به همین دلیل چند سالی است فرقه های مختلف و متعدد که بسیاری از آن ها یکدیگر را قبول ندارند مثل نعمت اللهی، خاکساریه، گنابادیه، نوربخشیه، ذهبیه و. .. فعالیت های آشکار و وسیعی برای جذب این دسته از جوانان به سمت خانقاه ها سامان داده اند.

وی با اشاره به اینکه فرقه های صوفیه در افکار و انحرافات یکسان نیستند اما وجه اشتراک آن ها عقیده بر دو بخشی بودن دین است ابراز داشت: صوفیان می‌گویند امر شریعت با مراجع تقلید و امر طریقت یا تربیت روحی و راه و روش عمل صالح با قطب و پیر خانقاه است و باید روح را به آن سپرد تا مثل فقیری دستگیری کند.

تمام انحرافات عالم از جهل، نادانی و هواپرستی مردم نشئت گرفته است

عضو گروه علمی بررسی و نقد تصوف اداره کل فرق و ادیان حوزه علمیه قم علت تمام انحرافات عالم از بدو پیدایش جهان تا کنون را جهل و نادانی و هواپرستی مردم معرفی کرد و اظهار داشت: در عرفان نیز کسانی دانسته و آگاهانه امور باطلی را از پیش خود اختراع کرده و کسانی دیگر در اثر جهل و بی اطلاعی این روش های باطل را پذیرفته و از آن ها تبعیت کرده اند.

بیرانوند بیان داشت: معمولا در این معرکه تعصبات قومی و فرقه ای حرف اول را می زند و هر فرقه ای با حمایت و تبعیت از مرام و مسلک خویش، سایر مرام ها و فرقه ها را تخطئه می‌کند.

وی با بیان این مطلب که امروزه بسیاری از گروه های فرقه ای به طور فعال اقدام به عضوگیری، گسترش و کسب پول و قدرت در سراسر جهان می‌کنند یادآور شد: این گروه ها اعضا یا هواداران خود را به واسطه کارهای برنامه ریزی شده ذهنی یا روند بازسازی فکری استثمار کرده و تحت نفوذ و کنترل کامل خود در می آورند.

فرقه ها افراد سرخورده، ناراضی و بدون وابستگی را به خود جذب می‌کنند

این محقق و پژوهشگر حوزوی با تاکید بر این که سو استفاده ذهنی می تواند به طرق متعدد انجام شود گفت: فرقه ها در گذشته با جذب افراد به اصطلاح حاشیه ای اجتماع یعنی افراد بدون وابستگی، سرخورده و ناراضی از هر نسل، جای پای خود را محکم می کردند ولی امروز آن چنان نحوه برخورد و روش های مجاب سازی افراد را حرفه ای کرده اند که فراتر از چارچوب معمولی و در متن جریان اصلی جامعه حرکت می‌کنند.

بیرانوند روابط فرقه ای را روابطی دانست که در آن یک فرد آگاهانه افراد دیگر را با استفاده از روش های خاصی وادار می‌کند تا به طور کامل در تمامی تصمیمات مهم زندگی شان وابسته به او باشند و به این پیروان عقیدتی این طور القا می‌کنند که او دارای استعداد نبوغ یا دانش ویژه ای است.

وی با اشاره به این که یک فرقه می تواند حول هر محتوایی نظیر سیاست، مذهب، تجارت، سلامت جسم، روانشناسی و غیره شکل گرفته باشد افزود: هر فردی که دارای قاطعیت کافی و مقداری جاذبه و توان عوام فریبی قوی باشد یا حتی یک بازاریاب خوب که وقت و انرژی کافی صرف کند به سادگی می تواند پیروانی حول هر موضوع گردآوری کند.

رفتار محبت آمیز، کمک مالی و جذابیت امیال جنسی شیوه تبلیغی فرقه هاست

این مدرس حوزه خاطر نشان کرد: فرقه ها از هر نوعی که باشند، تقریبا دارای رهبران فرقه ای مجربی هستند که افراد محزون، تنها و سرخورده و کسانی که صرفا به دلیلی در دسترس هستند و یا افرادی که به دعوتی در یک نقطه بحرانی در زندگیشان پاسخ مثبت داده اند به طور غیر محسوس مجبور به پیوستن به فرقه می‌کنند.

بیرانوند در ادامه سه ویژگی را عامل تمایز فرقه ها با گروه های معمولی معرفی و تصریح کرد: فرقه ها توسط رهبران کاریسماتیک یا قوی که هرم قدرت و منابع مادی را کنترل می‌کند تاسیس می شوند، دارای نوعی کلام و بیان آشکار به شکل یک کتاب، مانیفست یا دکترین هستند و مرزهای غیر قابل عبور ترسیم کنند که اعضایشان را به طرق مختلف کنترل کنند و به کسانی که می خواهند فرقه را ترک کنند تحت عناوین بریده، مزدور و خائن حمله می‌کنند.

وی شیوه های تبلیغی، عضوگیری، سلطه فرقه های بر اعضا و فعالیت های خزنده فرقه ای را متفاوت خواند و اذعان داشت: کمک های مالی، استفاده از برنامه های جذاب مثل موسیقی و. ..، استفاده از جذابیت امیال جنسی، برخوردهای بسیار محبت آمیز جایگزین بحث، جدی و مناظره، استفاده از کارهای به ظاهر خارق العاده، برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی، توزیع آثار فرهنگی رایگان، ازدواج با دختران شیعه و کمک به آسیب دیدگان اجتماعی بخشی از این روش هاست.

صوفیه زمان پیامبر اکرم(ص) وجود خارجی نداشته است

عضو گروه علمی بررسی و نقد تصوف اداره کل فرق و ادیان حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه بسیاری از دانشمندان، مورخان و نویسندگان غرب و حتی اهل قلم صوفیه قبول دارند نامی از این فرقه در زمان پیامبر اکرم (ص) نبوده است عنوان کرد: تصوف در اواخر قرن دوم هجری یا اندکی بعد از آن پیدا شده و ظاهرا «جاحظ» نخستین کسی است که این کلمه را در کتاب «البیان و التبیین» استعمال کرده است.

بیرانوند اولین صوفی را « عثمان بن شریک کوفی» مشهور به « ابوهاشم کوفی» معرفی و ابراز داشت: او در قرن دوم هجری می زیسته و امام صادق (ع) درباره او فرمودند:« همانا او پیوسته عقیده فاسدی داشته و اوست که از روی بدعت مذهبی را بنا نهاده که تصوف نامیده می‌شود و آن را محل فراری برای عقیده پلید خود قرار داد.»

وی یادآور شد: کیوان قزوینی که ۳۲ سال نزد موسس فرقه گنابادیه خدمت کرد تا به منصور علیشاه یا منصور علی ملقب شد بعدها توبه کرد و درباره ابوهاشم گفت:« اولین کسی که زیر بار این ننگ و بدعت رفت، ابوهاشم کوفی بود که رنج ها به خود داد تا عراده صوفی به راه افتاد.»

صوفیه، سقیفه بنی ساعده دوم در تاریخ اسلام است

این مدرس و محقق حوزوی صوفیه را « سقیفه بنی ساعده دوم» نامید و توضیح داد: اهل بدعت با تشکیل سقیفه توانستند ولایت و زعامت را از اهل بیت (ع) بگیرند ولی در مقابل معنویت ائمه ماندند و نتوانستند کاری از پیش ببرند به همین دلیل بهترین کار ساخت جریان و شخصیت هایی بود که بتوان آن ها را جایگزین ائمه کرد و یک نوع ولایتی را تعریف کرد که در عین تبعیت مردم از آن با حکومت ها وقت کاری نداشته باشد یعنی اسلام منهای سیاست.

وی تصوف را مخلوطی از تفکرات فرقه ها و ادیان مختلف اعم از بودایی، میترایی، زرشتی، مانوی، تائو، مسیحی، برهمایی، یهود و اسلام خواند و گفت: مسیحیت از جهت تکوین قسمت عملی و ظاهری تصوف و مکاتب هند و تعالیم افلاطونی در راستای تکوین عرفان نظری و جهان بینی عرفاین منشا اقتباس و تقلید صوفیه قرار گرفته اند.

بیرانوند با یادآوری این مطلب که«نیکلسن» میلی به زهد و تفکر صوفیان اسلام را اقتباسی از اعمال رهبانیان مسیحی دانسته و پوشیدن لباس پشم را تقلید و اقتباسی از راهبان مسیحی می داند افزود: حتی غسل اسلام گنابادی ها از غسل تعمید مسیحی ها اقتباس شده و عشریه که در فرقه نعمت اللهی گنابادی جریان دارد و جانشین خمس و زکات است از آیین مسیح و یهود اخذ شده است.

تعارضات صوفیه؛ شعار عدم دخالت در سیاست و تعیین تکلیف های سیاسی برای نظام

عضو گروه علمی بررسی و نقد تصوف اداره کل فرق و ادیان حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که همیشه تصوف مدعی دخالت نکردن در امور سیاسی هستند و در مکتوبات خود به‌عنوان یک اعتقاد به آن اذعان دارند خاطر نشان کرد: امروزه صوفیه بر خلاف ادعاهایی که در این باره طرح می‌کنند، در سیاست مصطلح دخالت داشته بلکه باید بیان کرد که تصوف دیگر کارکردی سیاسی پیدا کرده است.

وی با اشاره به این که برخی اقطاب فرقه یا قبلا خود عضو احزاب سیاسی بوده اند یا در مواردی به طور مستقیم در برخی امور سیاسی وارد شده موضع گیری و دخالت می‌کنند تصریح کرد: حتی گاهی اوقات به مریدان خود دستور می دهند که در انتخابات به چه کسی رای دهند یا از چه کسی حمایت کنند و گاه نیز بیانیه هایی سیاسی صادر کرده و برای نظام تعیین تکلیف می‌کنند.

بیرانوند، این دوگانگی ها را سبب تناقض و پارادوکس در اندیشه و رفتار صوفیان معرفی و عنوان کرد: همین رفتار باعث تحلیل های ضد و نقیض و بعضا مهمل گویی های اعضای این فرقه می‌شود.

این محقق و مدرس حوزه با اشاره به چند کتاب نوشته صوفیه و بیان جملات آن ها در نهی وارد شدن اعضای این فرقه در سیاست اذعان داشت: با وجود این مشاهده می‌شود که صوفیه در مسائل سیاسی دخالت هایی دارند و عجیب تر آن که اغلب موضع گیری هایشان هم نقطه مقابل نظام اسلامی و ملت انقلابی ایران اسلامی است.

بیرانوند در خاتمه ابراز داشت: امروز نیز در آن طرف مرز، در سرویس های جاسوسی و اطلاع‌رسانی غرب و در شبکه های فارسی زبان خارجی مانند بی بی سی، صدای آمریکا، دویچه وله، عده ای افراد معلوم الحال و جیره و مواجب بگیر غرب، تحت عنوان سخنگوی دراویش در خارج از مرزهای کشورمان علیه اسلام و انقلاب فعالیت می‌کنند و جالب این که همیشه تحلیل های سیاسی آن ها نادرست و غلط از آب در آمده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر