راهکار جدید اداره ادیان و فرق و مذاهب وزارت اطلاعات در قبال گروه های دینی در ایران

گفتگوهای بین الادیانی و ایجاد همدلی با اقلیتهای مذهبی طرح ناقصی به منظور خاکپاشی برروی ذره بین ناظران بین المللی وابسته به نهادهای حقوق بشری

برای خاکپاشی بر ذره بین نکته سنج نهادهای حامی حقوق بشر و حقوق شهروندی و گزارشگرانویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، دستگاه پروپاگاندای نظام میکوشد میان گروه های مذهبی تعریف شده در قانون اساسی مانند مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان و کلدانیان و آشوریان از یک طرف، و گروه های عظیم دینی تعریف نشده در قانون اساسی مانند شهروندان سنی، شهروندان صوفی، شهروندان صابئی، شهروندان یارسانی و اهل حق، شهروندان یزدانی، و سایر شهروندان قائل به تفکیک و تمایز شود! غافل از آن اشکال اساسی ناشی از نقص نهادینه قانون اساسی است که باید تغییر کند.


فارس نیوز - شیپور رسانه ای پروپاگاندای سیستم اطلاعاتی نظام - در مطلبی با عنوان "طلاب حوزه علمیه با اقلیت‌های دینی دیدار کردند" چنین نوشت:


طلاب حوزه علمیه قم طی سفر دو روزه خود به تهران با اقلیت‌هایی دینی از جمله مسیحیان، زرتشتیان و یهودیان دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، در پی دیدار نمایندگان اقلیت‌های مذهبی کشورمان در مجلس شورای اسلامی‌ با مقام معظم رهبری و تأکید ایشان بر برقراری پیوند دوستی میان مسیحیت، گروهی از طلاب حوزه علمیه قم نیز در راستای گفت‌وگوی بین‌الادیانی و ایجاد همدلی با اقلیت‌های مذهبی، در سفر دو روزه‌ای به بازدید از کلیسا و کنیسه شهر تهران پرداختند.


طلاب حوزه علمیه قم طبق هماهنگی که مدتی قبل برای این دیدار انجام شده بود در مراسم روز یکشنبه مسیحیان کلیسای شرق آشوری بزرگترین کلیسای آشوریان ایران که شامل مراسم قربانی و آیین دینی آنها بود شرکت کردند.

در این مراسم، اسقف مباحثی را از وضعیت مسیحیان آشوریان در ایران و سایر کشورهای جهان مطرح کرد، برنامه‌های عبادی آنها و تفاوتشان با مراسم عبادی ادیان مختلف مانند کاتولیک و ارامنه چیست، چه مشکلاتی در خصوص اجرای مناسک و برنامه‌های مذهبی‌شان دارند و به طور کلی بحث‌های درون ادیانی عنوان شد.

سپس اسقف به زبان فارسی از حضور طلاب در مراسم مذهبی‌شان تشکر کرد و به آنها خوش‌آمدگویی گفت که از پایتخت مذهبی ایران به کلیسا آمده‌اند.


از آنجایی که رشته تحصیلی طلاب ملاقات‌کننده، رشته‌های دین‌شناسی است لذا موارد گفت‌وگو هم در قالب مباحث آکادمیک و علمی انجام می‌شود.


این گروه از طلاب بعدظهر امروز از معبد زرتشتیان با عنوان نیایشگاه «آدریان» بازدید کردند و برای فردا صبح کنیسه یهودیان و بعدظهر از کلیسای اسقف سرکیسیان، بازدید خواهند کرد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر