تلاش برای تحریف"منشور روحانیت" به نفع "اسلام ایلغارچی" زیر عنوانِ نقد"اسلام متحجر واسلام آمریکایی"!

آخوندی موسوم به حسین مشهدی با عنوان مسئول "روابط عمومی" یک مرکز وابسته به "اطلاعاتِ بسیج خراسان" موسوم به "موسسه راهبردی حق پژوهی!!" - یعنی موسسه ای که در کارنامهء سیاهش، صفحات متعددی از "حق ستیزی" بایگانی شده!! ادعا کرد:

دومین همایش ملی "تحجر و اسلام آمریکایی" به همت "موسسه راهبردی حق پژوهی" و با مشارکت "مجمع جهانی تقریب و مذاهب اسلامی"، "شورای اسلامی شهر مشهد"، "شهرداری مشهد مقدس"، "مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان"، "سازمان تبلیغات اسلامی مشهد مقدس"، "معاونت تهذیب حوزه های علمیه"، "سازمان بسیج هنرمندان"، "شورای سیاست گذاری ائمه جمعه" و تعدادی از دستگاه‌های فرهنگی با موضوع « تبیین منشور روحانیت به همراه نقد و بررسی انجمن منحرف حجتیه و شیعه انگلیسی » در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

طرح اصلی راه انداختن این کارناوال جدید توسط برادر "سعیدجلیلی" کاندیدای شکست خورده انتخابات اخیر ریاست جمهوری و نماینده "جبهه موسوم به پایداری"- و از عناصر کهنه کار و افراطی بسیج یعنی "وحیدجلیلی" میباشدکه با عنوان "معاونت فرهنگی!! شهرداری مشهد! " مشغول چوب گذاشتن لای چرخ فرهنگ استان خراسان است! نتیجه این قبیل همایشهای نمایشی، همان است که در سلماس اتفاق افتاد. یعنی یک شبه بنا به تصمیم مسئولین به اصطلاح فرهنگی !! شهرداری، اسم میدان فردوسی را تغییر دادند، و فردای آن روز مجسمه حکیم ابوالقاسم فردوسی را بارِ گاری کرده و به زیرزمین یک انبار متروکه دریکی از دهات دور دست منتقل کردند. از برادران "جلیلی" کارهای فرهنگی فراتر از این حد نمیتوان انتظار داشت.

اما در این کارناوالی که اخیراً درصدد تدارکش در مشهد هستند میخواهند راجع به "منشور روحانیت" آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی گفتگو کنند، و این "منشور" را به عنوان شاخص "اسلام انقلابی" تبیین نمایند، و در زیر شعاع آن، مکاتبِ منتحل به اسلام از قبیل "حجتیه یا اسلام امریکایی و شیعه انگلیسی و اسلام متحجر و اسلام التقاطی و اسلام مرتجع و ..." را ارزیابی نمایند.

اما بحث در اینجااست که که این افراد چگونه بخود اجازه میدهند که دررابطه با خطوط اندیشه آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی به بحث بنشینند! وقتی درکارنامه اعمال و افکار و نیاتشان خصومت جدی و معاندت فطری و عداوت ذاتی با ریشهء اندیشه های آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی -یعنی عرفان و تصوف و مراعات مقام شامخ بزرگان و اکابری عرفان و تصوف ( چون شیخ اکبر محیی الدین اعرابی اندلسی واضع نظریه وحدت وجود و انسان کامل و شیخ الرئیس ابوعلی سینا صاحب قانون و شفا و کتاب مستطاب "الاشارات و التنبیهات"؛ و شیخ عارف کامل "شهاب الدین یحیی بن حبش امیرک سهروردی - شیخ اشراق" واضع حکمت اشراق" و شیخ عارف کامل جناب صدرالدین شیرازی واضع نظریه حرکت جوهری و صاحب کتاب مستطاب "اسفار اربعه" و "مشاعر"، و ... شیخ داود قیصری و شیخ صدرالدین قونوی و حضرت مولانا جلال الدین بلخی خراسانی مشهور به رومی صاحب کتاب مستطاب مثنوی، و عارف کامل سیدنورالدین شاه نعمت الله ولی حلبی ماهانی و عارف کامل جناب سلطانمحمدگنابادی مشهور به سلطانعلیشاه صاحب تفسیر "بیان السعاده و...) - موجود میباشد.


کسانی که با تخطئه تصوف و عرفان از زبان بیخردانی امثال حسین فریدونی و حسن عباسی و مهدی نصیری و حسن میلانی و توهین و اهانت به مقام شامخ عالمان بالله همانند شیخ محیی الدین عربی حیثیتی برای خود باقی نگذاشته و همدست سرکردگان "اسلام ایلغارچی" بوده اند، چگونه میتوانند با به اصطلاح نقد "اسلام آمریکایی" و "اسلام انگلیسی" و "اسلام متحجر" و "اسلام مرتجع" و "اسلام التقاطی" برای خود کسب حیثیت مجدد کنند!! از زمره کسانی که در این کارناوال نمایشی به عنوان سخنگو نام برده شده یکی "آخوند علم الهدی" است -که مردم خردمند و مشارکت کننده در انتخابات را بزغاله میخواند!! - و دیگری آخوندک "مرتضی امین نیا" است -که میزان دشمنی و خصومت ذاتی و اصلاح ناپذیر او با تصوف و عرفان اسلامی و میراث اکابر باطنگرا از شیخ محیی الدین آندلسی تا آیت الله سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی - به گواهی بایگانی فعالیتها و مقالات انتشار یافته در 

سایت معاند و مُفسِد تکفیری بیچاره موسوم به "فرقه نیوز" برکسی مخفی و پنهان نیست. ازجانب دیگر مرکز موسوم به "موسسه راهبردی حق پژوهی"(برعکس نهند نام زنگی کافور) هدف دیگری از برپایی این نمایشِ از پیش شکست خورده جز برای بالا کشیدن حصهء دیگری از بیت المال مردم مستضعف به بهانه "تبیینِ منشور روحانیت آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی" ندارد، در حالی که اسناد موجود در کارنامهء این مرکز تکفیری تفرقه افکن نشانگر آن است که امثال این مراکز و موسسات -که با غارت بیت المال مانند قارچ از زمین روئیده اند-، هنری جز تحریف اندیشه ها و جهان بینی "آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی" نداشته و ندارند و نخواهند داشت.


خبر منتشره پیرامون برپایی این کارناوال نمایشی در سایت تکفیری بیچاره تفرقه افکن موسوم به فرقه نیوز به قرار زیر است:

حجت الاسلام حسین مشهدی اظهار داشت: دومین همایش ملی "تحجر و اسلام آمریکایی" به همت موسسه راهبردی حق پژوهی و با مشارکت مجمع جهانی تقریب و مذاهب اسلامی، شورای اسلامی شهر مشهد، شهرداری مشهد مقدس، مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، سازمان تبلیغات اسلامی مشهد مقدس، معاونت تهذیب حوزه های علمیه، سازمان بسیج هنرمندان و شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و تعدادی از دستگاه‌های فرهنگی با موضوع « تبیین منشور روحانیت به همراه نقد و بررسی انجمن منحرف حجتیه و شیعه انگلیسی » در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

وی ادامه داد: آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و حجت الاسلام اکبری آهنگر کارشناس و پژوهشگر حوزه علمیه در این همایش سه روزه سخنرانی خواهند کرد.

مشهدی یادآور شد: حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی امین نیا مدیر موسسه راهبردی حق پژوهی، حجت الاسلام فرجام مدیر حوزه های علمیه مشهد مقدس و همچنین وحید جلیلی معاونت فرهنگی شهرداری مشهد در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

مشهدی یادآور شد: حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی امین نیا مدیر موسسه راهبردی حق پژوهی، حجت الاسلام فرجام مدیر حوزه های علمیه مشهد مقدس و همچنین وحید جلیلی معاونت فرهنگی شهرداری مشهد در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

مسئول روابط عمومی موسسه راهبردی حق پژوهی بیان داشت: همایش ملی "تحجر و اسلام آمریکایی" با حضور مدعوین و مسئولان لشکری و کشوری، 3 تا 6 اسفند ماه سال‌جاری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد

ادعاهای سست و بی پایه یک مرجف موسوم به وحید جلیلی

ازجانب دیگر سایت تکفیری مفسد بیچاره تفرقه افکن و ذلیل و ضال فرقه نیوز به نقل از سایت پروپاگاندیست و دروغ پراکن موسوم به "خبرگزاری فارس نیوز!!!" به انتشار اباطیل بیان شده توسط " وحید جلیلی - یعنی یک عنصر بیسواد و پرمدعا و ضدِ جهان بینیِ آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی- منتشر کرد. این نادان مدعی است که آیت الله سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی متحجرین را رسوا کرد، یکی نیست بپرسد پس تو و سایر متحجران امثال تو که به دروغ اسم خود را "انقلابی" میگذارید و دست تطاول برعلیه میراث آیت الله العظمی سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی دراز میکنید و به تخطئه پایه های جهان بینی آیت الله سیدروح الله الموسوی المصطفوی الخمینی از طریق حمله به اصل وحدت وجود و انسان کامل و توهین به حضرت شیخ محیی الدین آندلسی میپردازید، این وسط چکار میکنید؟!سایر اراجیف مرجف وحدی جلیلی -که به علت سستی کلام نیاز به نقد و تحلیل ندارد - فقط برای رسوایی گوینده بیسواد و بیخرد آن به شرح زیر به نقل از سایت کذایی مذکور انتشار می یابد:وحید جلیلی صبح امروز در همایش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دانشکده پزشکی دانشگاه فردوسی اظهار داشت: امام راحل می‌فرمایند اسلام ناب در برابر ظلم و تحجر قرار دارد، اما تاکنون حتی یک صدم هم در جلساتی که برگزار شده به مفهوم تحجر نپرداخته‌ایم؛ ما با یک عدم توازن عجیب و سانسور در این بخش مواجهه هستیم.

وی ادامه داد: سانسور کلمه تحجر به معنای حذف‌بخشی از اندیشه امام(ره) در بین خودی‌هاست، اصرار امام در آخرین سال‌های زندگی‌شان به مسئله مقابله با تحجر بوده اما باز هم کسی گوشش به این مسئله بدهکار نیست و همه ترجیح می‌دهند تا در این رابطه سکوت کنند.

جلیلی تصریح کرد: چرا کسانی که سربازان انقلاب اسلامی هستند نسبت به این مفهوم بیگانه بوده و در هیچ دوره و کلاسی به این مسئله نمی‌پردازند، آیا تحجر به معنای نماز شب خواندن و تقید به حجاب است؟

وی بیان کرد: امام در سال 67 یک پیام کلیدی دیگری هم دارند و خطاب به روحانیت می‌فرمایند تحجر یعنی فروکاستن دین در احکام عبادی، اخلاقی و فردی، امام متحجرین را در کارهایی که انجام نمی‌دهند می‌بینند و از دیدگاه ایشان متحجرین باید رسوا شوند البته امام(ره) متحجرین را رسوا کرد.

جلیلی با بیان اینکه متحجرین از امام کینه دارند، افزود: فرق بین اسلام ناب و اسلام سرمایه‌داری در همین جا باید مشخص شود، کسانی که خود را مشغول فعالیت دینی کرده و در حقیقت دین را بهانه‌ای برای انجام ندادن ماموریت و مسئولیت خود می‌دانند به شدت با اسلام ناب فاصله دارند و در حقیقت می‌توان آنها را در دسته متحجرین قرار داد.

معاون فرهنگی شهردار مشهد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی حرکتی بود از شیعگی به سمت شیفتگی، افزود: امروز ما باید پرچم اسلام ناب را در سراسر جهان بلند کنیم و از توطئه‌های دشمن نترسیم.

به گفته وی، اسلام ناب را باید شناخت و در گام نخست خود باید به آن متصل شد و در گام بعدی از این نظم فکری باید دفاع کرده و آن را تثبیت کنیم و جلوی محدود شدن آن با اسلام‌های قلابی را بگیریم.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امام در آخرین سال‌های عمر خود حتی یک کلمه سخنرانی نکرد و مشغول نوشتن جلد 21 صحیفه بود؛ ما اعتقاد داریم یک سال آخر عمر ایشان با کل عمرشان برابری می‌کند و هر کس که می‌خواهد یک افشره از تفکر و دیدگاه امام به دست آورد باید به صحیفه امام مراجعه کند.

وی ادامه داد: تک تک پیام‌های امام در سال‌ آخر عمرشان استراتژیک است اما متاسفانه نسل‌های جدید کمترین آشنایی با تفکر امام نداشته و حتی کمتر وقت خود را صرف مطالعه دیدگاه‌های ایشان می‌کنند و در حد یک عکس و چهره مهربان امام را می‌شناسند.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی افزود: امام به عنوان یک متفکر در محافل ما غایب است و حتی گزاره‌های اصلی امام چندان شناخته شده نیست.

وی بیان کرد: امام در دی‌ ماه آخرین سال عمر خود عنوان کردند که نگران این هستند که انقلاب درست به نسل‌های بعدی منتقل نشود و آیندگان درک درست و کاملی از این انقلاب نداشته باشند؛ ایشان برای رفع این نگرانی دو سرفصل را باز می‌کنند ابتدا یک بحث روش شناختی در شناخت انقلاب اسلامی طرح کرده و می‌فرمایند نگذارید روایت انقلاب یک روایت نخبه‌گانی شود.

جلیلی ادامه داد: امام می‌فرماید برای روایت انقلاب باید به سراغ بدنه اجتماعی و پابرهنه‌ها رفت، بی‌تردید اگر به این توصیه امام عمل نشود انقلاب به سرانجام شومی دچار می‌شود.

وی با اعلام اینکه از زاویه نگاه امام به عنوان رهبر انقلاب، مردم ما علیه ظلم و تحجر قیام کردند، گفت: مردم ما تفکر اسلام ناب محمدی را جایگزین اسلام سلطنتی، سرمایه‌داری و التقاتی آمریکایی کردند و از دیدگاه امام، انقلاب اسلامی نبرد دو اسلام است و باید مشخص شود که ما در کدام جبهه قرار داریم و به کدام اسلام متعلق هستیم. / فارس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر