شناخت دقیقترِ دالانهای تودر تویِ توطئهء "خمینی زدایی" توسط "چاه پرستان خرافه گستر"

"صوفی" به "ره عشق" صفا باید کرد ... عهدی که نموده ای وفا باید کرد
تا خویشتنی، به وصل جانان نرسی ... خود را به ره دوست فنا باید کرد

یک رباعی از مجموعه رباعی های آیت الله العظمی روح الله الموسوی المصطفوی الخمینی

پس از اهانتهای اسفبار سایتهای تکفیری به بنیانگذار انقلاب اسلامی و نوشتن مقاله های بسیار توطئه آمیز در بارهء انتسابِ مهاجرت دوازده تن از دراویش هندی - که در اوایل دوران قاجاریه به ایران مسافرت نموده و هفت نفر از آنها / ازجمله خانواده آیت الله العظمی روح الله الموسوی المصطفوی خمینی/در شهرهای ایران استقرار یافتند- به استعمار انگلستان !!! حالا مشاهده میشود که در بستر "خمینی زدایی" از انقلاب، این سایتهای تکفیری به دست و پا زدن افتاده اند که فقها و مراجع عالیقدری امثال حضرت آیت الله بهجت را مخالف مشی آیت الله خمینی قلمداد نمایند!
تردیدی نیست که همچنان که درمیان "عمامه به سرها " اشخاص کلاش و چپاولگر بیت المال و کلاهبردار و خیانتکار فراوان پیدا میشود و بالطبع هر"عمامه به سری" را نمیتوان روحانی واقعی دانست، درمیان صوفی ها و درویش ها هم اشخاص ناباب و نفوذی و وابسته به مخالفان تصوف و عرفان کم پیدا نمیشوند. آیت الله خمینی و آیت الله بهجت از اشخاص نفوذی تحت هر دو لوای روحانیت و تصوف اظهار برائت میفرموده اند، اما هرگز نمیتوان این ادعا بیسروته را پذیرفت که آیت الله بهجت- با علم به این که آیت الله العظمی خمینی نسبت به صوفیان راستین حسن نظر داشتند و خودشان مکررا به روش صوفیان راستین و درویشان الی الله و فقیران فانی در محبت دوست اشاره های مویدانه و مثبت داشته اند- تصوف و روش عرفان اسلامی و طریقت سلوک باطنی را علی الاطلاق مردود شمرده باشند. این دروغ بی پایه ای است که مخالفان قسم خورده آیت الله خمینی که خط امحاء روش آیت الله خمینی و مصادره انقلاب را دنبال میکنند، پیگیری مینمایند.

در همین رابطه سایت تکفیری فرقه نیوز از سر بیچارگی و درجهت تفرقه افکنی برای این که دست و پایی بزند تا مواجب ماهیانه اش قطع نشود به انتشار مطلب زیر مبادرت کرده و زبونانه تلاش کرده که پای فرزند آیت الله بهجت را به میان بکشد و اززبان او مواضع آیت الله بهجت را در تقابل با دیدگاه های آیت الله العظمی روح الله الموسوی المصطفوی خمینی بنیانگذار انقلاب اسلامی قرار دهد! اما تردیدی نیست که حاج علی آقای بهجت هرگز اجازه این ترفندها را به خام خِرَدانی که میکوشند از سایرین به عنوان ابزار و آلات تحقق بخشیدن به توطئه های شیطانی خود سوء استفاده نمایند نمیدهد و هوشیار است!

حجت الاسلام علی بهجت فرزند مرجع عالیقدر تشیع و عارف وارسته حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) در گفتگو با خبرنگار فرقه نیوز با بیان این که فرقه صوفیه مورد تایید آیت الله بهجت(ره) نبود گفت: آیت الله بهجت(ره) فرقه‌ صوفیه را قبول نداشتند و تصوف مورد تایید ایشان نبود و حضور در خانقاه از نظر ایشان جایز نبود.

وی در ادامه به بیان جدایی عرفان و تصوف پرداخت و گفت: عرفان مرحله وصول، تکامل و مرحله پرواز است ولی کسی که تصوف را انتخاب می‌کند می‌خواهد در عرفان وارد شود حالا یا با لباس یا با آرم یا با نشان دیگر از عرفان، ولی کسی که وارد تصوف می‌شود نمی‌توان بگوییم وی وارد عرفان شده است و در مراحل عرفانی راه را رفته است و مراحل علمی و عملی را پیموده باشد.

وی در ادامه با بیان این که بعضی از فرقه‌های صوفیه مدعی هستند که شریعت را باید از مراجع پرسید و طریقت را از ما گرفت و این دو جداست، افزود: باید از این افراد که این موضوع را مطرح می کنند سوال کرد چه کسی گفته است که شما اجازه دارید طریقت را از شما باید یاد گرفت! طریقت را عرفا بلد هستند. این افراد طبق چه منطقی بیان می‌کنند طریقت از شریعت جداست و آن‌ها باید طریقت را آموزش دهند؟

شیخ الاسلام علی بهجت در ادامه به بیان نظر آیت الله بهجت(ره) در مورد طریقت و شریعت پرداخت و افزود: کسانی از نظر علمی و عملی عرفان بالا می‌روند که طریقت و شریعت را باهم داشته باشند.

وی در ادامه افزود: تصوف مورد تایید آیت الله بهجت (ره) نبود کسی مورد تاییید ایشان بود که عرفانی را پیموده باشد که طریقت و شریعت را با هم داشته باشد.

حجت الاسلام علی بهجت ادامه داد: آیت الله بهجت (ره) شرکت در مجالس تصوف و حضور در خانقاه را جایز نمی‌دانستند، ایشان اصلا فرقه‌ها را قبول نداشتند و بیان می‌کردند کاری که برای فرقه‌ای تبلیغ شود به مشکل بر می‌خورد.

حجت الاسلام علی بهجت در پایان به بیان شخصیت عرفانی آیت الله بهجت (ره) پرداخت و گفت: ایشان از کودکی با مراقبت و ترک معصیت و عبادت از ده سالگی به جایی می‌رسند که گناه را می‌بیند و مرتکب نمی‌شدند و طهارت را اینگونه تحصیل کرده‌اند که قبل از بلوغ خیلی پرده‌ها کنار می‌رود و خیلی از مسائل را ایشان مشاهده می‌کنند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر