علیرغم وعده های پوشالی، هنوز هم نمیخواهند دست از فشار روانی نسبت به دراویش در ایران بردارند

آنکه دل بگسلد از هردو جهان درویش است  -    آن که بگذشت زپیدا و نهان    درویش است
خرقه و خانقه  از "مذهبِ  رندان" دور است   -    آن که دوری کند از این و از آن درویش است *در شرایطی که اطرافیان دولت و ریاست جمهوری میکوشند تا با برگزاری سمینارهایی زیر عنوان "اسلام ، دین رحمت و مدارا" به ارائه چهره رحمانی و غیرخشونت آمیز از پیام رسول اکرم ص مبادرت ورزند، و با صراحتی بیسابقه به نقد رفتارهای وحشیانه و سبعانه باندهای فشار در قدرت حاکمه که به بی آبرویی مطلق نظام خودکامه حاکم بر ایران در دوازده سال گذشته منتهی شد اقرار و اعتراف میکنند، بازهم مشاهده میکنیم که متناوباً همین سیاست خام و بیخردانه توسط مشتی قدرت طلبِ از خدابیخبر در شهرها و شهرستانها و مراکز استانها با وقاحت تمام دنبال میشود.

نکته جالب آن است که بنا به ارادهء افکارعمومی بین المللی در جهت بیان انزجار و تبری نسبت به این رفتارهای خشونت طلبانه و ضدانسانی- ضداسلامی در قبال دراویش مسلمان شیعه اثنی عشری نعمت اللهی گنابادی که منجر به صدور قطعنامه های قاطع شورای حقوق بشر سازمان ملل شده است، پایوران سیاست خارجی نظام دست و پا میزنند تا با براه انداختن موج برو و بیا در راهروهای سازمان ملل، و برگزاری نشستهای مضحک و گردآوردن نمایندگان برخی از اقلیتهای دینی ایرانی - مثلا به نمایندگی از جامعه زرتشتیان و کلیمیان و آشوریان- ، به دروغ و تزویر تظاهر به حفظ حرمت حقوق ادیان واقلیتهای دینی در ایران نمایند. این سیاست بازان از مردم جهان میخواهند که چشم خود را بر سیاست سرکوب مستمر مردم و نقض آشکار حقوق بشر و بی اعتنایی نسبت به حقوق شهروندی هموطنان ایرانی ببندند و اصل "شتر دیدی ندیدی" را به کار بگیرند! اما زهی خیال باطل.
هرکه نامُخت از گذشت روزگار - پند ناگیرد زهیچ آموزگاردرهمین رابطه مشاهده مینمائیم که درپی غائله راه اندازی عناصری که از آرم سپاه پاسداران روی بنرهای ضد درویشی خود استفاده میکردند و میکوشیدند تا آرامش شهرهای استان ایلام را برهم بریزند، همین رویه در شهرکرج مرکز استان مرکزی نیز تعقیب شد و حال گزارش میشود که در شهرستان کوار، دوباره فرماندهان نیروی سرکوبگر ضدمردمی انتظامی با تمهید مقدمات برای آشوبگری برعلیه دراویش گنابادی این شهرستان دست زده و آنها را تهدید به تعطیلی مجالس کرده اند. این جماعت از آبروداری متنفرند و هرروز طرحی برای آبروی ریزی بیشتر خود میکنند. حال آن که علی یونسی مشاور حسن روحانی همین دوسه روز پیش اظهار داشت که این قبیل اعمال سبب آبروریزی نظام و اسلام و ایران در سطح جهان شده و ازآن احتناب خواهد شد!

به گزارش مجذوبان نور، سرهنگ عبادی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کوار، یکی از دراویش گنابادی ساکن این شهرستان، به نام آقای کاظم دهقان که عهده دار برگزاری مجالس درویشی در این شهر است را احضار و با لحن تهدید آمیزی نسبت به ادامه برگزاری این مراسم های هفتگی هشدار داد.
در پی این بازجویی غیرقانونی و تهدید به تعطیلی مجالس درویشی، تعدادی از دراویش استان فارس با ارسال نامه‌هایی به چند تن از مقامات زیربط از جمله دادستان کوار، فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، استاندار استان فارس ضمن شرح پیامدهای ناگوار این قبیل برخوردهای سلیقه‌ای و خودسرانه، خوستار جلوگیری اقدامات قانون گریزانه شدند.
چندی پیش علی یونسی، دستیار ویژه رئیس جمهوری ایران در امور اقوام و اقلیت‌ها برخورد با دراویش در کشور را «ناگوار» و «حرکتی خودسرانه» دانست که برخلاف «مصالح و قانون جمهوری اسلامی» بوده است. به گفته او، این برخورد‌ها در گذشته رخ داده و دیگر «تکرار نشده است»
پاورقی:
*- دیوان اشعار آیت الله العظمی روح الله خمینی/ بخش غزلیات

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر