به دنبال ناتوانی عبدالحسین خسروپناه از حضور درمیزگرد آزاداندیشی اسکایپی

گردانندگان حوزه های علمیه به این فکر افتاده اند که به تربیت تعدادی "بحّاث" بپردازند تا حداقل اندک آشنایی با علوم قرآن - ولو به صورت سطحی- داشته باشند تا اگر دعوت به بجث و گفتگو شدند، کُمِیتشان لنگ نماند!!
در همین رابطه آخوندی موسوم به "عابدی" در ضمن ادعاهایی، از جمله با اشاره تلویحی به فراخوان "دُرّ تی وی" از عبدالحسین خسروپناه، و تلاش برای نسبت دادن این دعوت "اسکایپی" به "بیگانگان"!!! مطالب کذبی که ناشی از یأس و سرخوردگی در ارائه پاسخ مقتضی است را بیان داشت.

سایت "رسانیوز" می نویسد: "حجت الاسلام"(!!!) عابدی/ رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآنی کشور!!!/ - با اشاره به تهاجم گسترده فرهنگی از سوی بیگانگان، بسط و گسترش مراکزی که به تحقیق و تفحص در علوم ناب اسلامی می‌پردازد را امری لازم و اجتناب‌ناپذیر برشمرد - و گفت: جریان عرفان‌های نوظهور در کشور در حال گسترش بوده و به یغمای دین و ایمان جوانان می‌پردازد؛ بنابراین باید "عرفان ناب اسلامی" را از بطن قرآن و حدیث به مردم عرضه کنیم.

در پاسخ به این اظهارات باید گفت مردم ایران و جهان نیز آرزویی ندارند جزآن که عمامه به سرهای جنجال طلب، غوغاگری را کنار بگذارند و قدری قرآن بخوانند و با معارف دینی آشنا شوند!

مجموعه اظهارات "آخوند عابدی " به نقل از رسانیوز به شرح زیر است:


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی، رییس دانشگاه علوم و معارف قرآنی کشور در حاشیه افتتاح دومین دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم قرآنی در جمع خبرنگاران تبریز اظهار داشت: پتانسیل شهر تبریز برای تأسیس دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم قرآنی بسیار مناسب و در خور توجه است.زیرساخت‌های بسیاری در آذربایجان شرقی و تبریز وجود دارد که این شهر را برای راه‌اندازی چنین فضایی فراهم می‌سازد؛ چراکه دانشجو و علاقه‌مند به فراگیری علوم قرآنی در این منطقه زیاد است، همچنین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان سایر رشته‌ها نیز درصورت وجود چنین دانشگاه‌هایی راغب به ثبت‌نام و تحصیل هستند. چنانچه سابقه نیز نشان داده که دانشجویان رشته‌های پزشکی، مهندسی و... نیز بنابر روحیات و اعتقادات خود افزون بر رشته تحصیلی خویش، در دانشکده قرآن نیز ثبت‌نام کرده و مشغول به تحصیل معارف والای علوم قرآنی شده‌اند.درحال حاضر در شهرستان‌های مراغه و خوی دانشکده قرآنی در مقطع کارشناسی وجود دارد، درصدد هستیم مجوز راه‌اندازی دانشکده علوم قرآنی تبریز را از وزارت علوم اخذ کرده و بتوانیم پاسخگوی نیاز علاقه‌مندان به معارف اسلامی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باشیم.در تبریز به علت دارا بودن اساتید و علمای فرهیخته و وارسته مشکل استاد متبحر و کارآزموده نداریم، از لحاظ پذیرش اجتماعی نیز، فرهنگ آذربایجان از دیرباز پذیرای معارف قرآنی و تعالیم اسلامی بوده است؛ از این رو آینده روشنی برای این دانشکده و رونق و پویایی آن قابل تصور است. پذیرش دانشجو در این دانشکده از طریق کنکور سراسری انجام خواهد گرفت، نحوه تدریس در مقطع کارشناسی برمبنای اصول سقراطی و افلاطونی، یعنی مباحثه بین دانشجو و استاد صورت می‌پذیرد اما در مقاطع کارشناسی‌ ارشد و دکتری شیوه ارسطویی که دانشجومحور است، در دستور کار قرار می‌گیرد و دانشجو خود به تحقیق و ژرف‌اندیشی در علوم قرآنی و معارف اسلامی می‌پردازد؛ از این رو ظرفیت و حجم کلاس‌ها محدود خواهد بود تا بازدهی و نتیجه عملکرد بیشتر و کیفیت آن قابل استنادتر باشد.غیراز رشته‌های مصوب وزارت علوم برای دانشکده‌های قرآنی که شامل علوم تفسیر قرآن و حدیث است، در رشته‌های کاربردی که به شدت موردنیاز امروز کشور نیز هست، از جمله مدیریت در قرآن، سیاست درقرآن، علوم بین‌رشته‌ای قرآن و... پذیرش دانشجو به‌عمل خواهد آمد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدی استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: با اشاره به تهاجم گسترده فرهنگی از سوی بیگانگان، بسط و گسترش مراکزی که به تحقیق و تفحص در علوم ناب اسلامی می‌پردازد را امری لازم و اجتناب‌ناپذیر برشمرد و گفت: جریان عرفان‌های نوظهور در کشور در حال گسترش بوده و به یغمای دین و ایمان جوانان می‌پردازد؛ بنابراین باید عرفان ناب اسلامی را از بطن قرآن و حدیث به مردم عرضه کنیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر