به نظرمیرسد قرار است عبدالرحیم بیرانوند بجای عبدالحسین خسروپناه رئیس "انجمن حکمت و فلسفه" بشود!

سایتهای امنیتی - اطلاعاتی- مطبوعاتی ریز و درشت وابسته به محافل سایه نشین بیچاره تکفیری تفرقه افکن ضالّهء مُضِلّه یکایک با حربه های فرسوده و زنگ زدهء توهین و اتهام و اهانت برعلیه معنویت گرایی و خردورزی وارد کارزار میشوند. چرا ؟ چون آقای عبدالحسین خسروپناه - "به اصطلاح رئیس انجمن پژوهشی حکمت و فلسفه"!!! - ناتوان از قبول شرکت در یک مناظره و میزگرد گفتگوی دمکراتیک از طریق اسکایپ در فضای سایبری میباشد! همین و بس!

اخیراً آقای دکتر مصطفی آزمایش مسئول روابط عمومی انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر در ایران از آقای دکتر عبدالحسین خسرو پناه دعوت به شرکت در میزگرد آزاد اندیشی برای گفتگوی دمکراتیک در برابر چشم توده های بسیجی و علاقمندان دیگر نمود تا آقای خسروپناه توضیح دهند که چرا نظریه آیت الله روح الله خمینی را مردود میشمارند، و نظر فردی موسوم به ملامحسن منزوی ملقب به آقابزرگ تهرانی را بر نظریه آیت الله خمینی ارجحیت میدهند! از آن روز که این دعوت صورت گرفت- تا به امروز که قریب به بیش از یک ماه و اندی از آن میگذرد- پیشنهاد به شرکت در یک میزگرد دمکراتیک درفضای سایبری مکرراً از کانال تلویزیونی "دُرّ تی وی" تکرار شده، با این حال در میان حیرت و شگفتی همگانی، آقای عبدالحسین خسروپناه از انظار غیبت اختیار کرده و مُهر سکوت و صمت برلب زده است. اما از روز بیست و پنج آبان به ناگهان ورق برگشته و اتفاق جدیدی بوقوع پیوسته که بررسی حواشی آن چنین مینمایاند که گوئی آقای عبدالحسین خسروپناه پشت عبا و قبای فردی - با سابقه کیفری در دادگاه ویژه روحانیت بروجرد به دلیل شرارت- موسوم به "عبدالرحیم بیرانوند بروجردی" پنهان شده است!!! آیا این قضیه باورکردنی است؟!

جالب آنجاست که سایتهای اطلاعاتی با ناشیگری مثال زدنی، این " شرور سابقه دار" را - که در فضای حوزه علمیه قم به عربده کشی و غوغاسالاری شهره عام و خاص است- پیش انداخته اند و در همه بوقهای پروپاگاندای تکفیری بیچاره خود امثال ادیان نیوز و فرقه نیوز و ... اخیراً بولتن نیوز و ... اعلام کرده اند که عبدالرحیم بیرانوند به عنوان کارشناس ادیان و فرق و مذاهب !! آمادگی شرکت در مناظره با دکتر مصطفی آزمایش را دارد!

درجواب این بیچاره های تکفیری فقط باید گفت: "آیا بهتر نمیبینید که آقای عبدالحسین خسروپناه را که ظرفیت شرکت دریک گفتگوی دمکراتیک و میزگرد آزاداندیشی را ندارد -و درنتیجه بناحق درجایگاه ریاست "انجمن پژوهشی حکمت و فلسفه " نشانده شده، از مقام خود عزل فرمائید، و به جای ایشان یکی از همین کارشناسان به اصطلاح ارشد "اداره ادیان و فرق و مذاهب " بسیجی- اطلاعاتی - امثال عبدالرحیم بیرانوند- را جایگزین نمائید؟

از این همه تُنُک مایگی و کم ظرفیتی که دارید، آیا خودتان خنده تان نمیگیرد؟

این حوزهء علمیه قم که توسط حاج شیخ عبدالکریم حائری پایه گذاری شد محل تدریس بزرگانی همانند حضرت آیت الله العظمی علامه سیدمحمدحسین طباطبایی صاحب تفسیر المیزان و بنیانگذار "اصول و روش فلسفه رئالیسم" بوده، و دریغ است که به جای چنان بزرگوارانی - که دانشمندان و اجلّه فرهنگ و معرفت از سراسر دنیا - همانند هانری کربن فرانسوی- برای تلمذ به محضرشان میرفتند - امروز عربده کشان و غوغاسالاران به عنوان "کارشناسان ارشد"، جلسات تدریش و کارگاه های به اصطلاح آموزشی - کارشناسی !!! بگذارند.

آیا هرگز حاج عبدالکریم حائری یزدی چنین ایام انحطاطی را برای حوزه علمیه قم تجسم میفرمود؟ هیهات هیهات مماتوعدون
اخیرا مصطفی آزمایش فریب خورده سرویس‌های جاسوسی فرانسه و غرب از طریق وب سایت خود مدعی شد ملاسلطان گنابادی و تفسیر بیان السعاده مورد تایید امام خمینی (ره) بوده است.

به گزارش ادیان نیوز، اخیرا مصطفی آزمایش فریب خورده سرویس‌های جاسوسی فرانسه و غرب از طریق وب سایت خود مدعی شد ملاسلطان گنابادی و تفسیر بیان السعاده مورد تایید امام خمینی (ره) بوده است.

با وجود آنکه محققین و پژوهشگران بخش تصوف بار‌ها به این ادعای واهی پاسخ داده‌اند بر آن شدیم ضمن برگزاری مناظره مستقیم با آقای مصطفی آزمایش برای همیشه به این ادعاهای واهی پایان دهیم.

به همین منظور به سراغ حجت الاسلام عبدالرحیم بیرانوند کارشناس و پژوهشگر فرق و ادیان رفتیم.

این کارشناس و پژوهشگر گفت: اخیرا مطلع شدم که فردِ فریب خورده‌ای به نام آقای مصطفی آزمایش _ پناهندۀ در فرانسه، که به اصطلاح خودش، سخنگوی دراویش گنابادی می‌باشد! _ در سایتی موسوم به دُر تی وی مدعی شده است که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، نام موئسس این فرقه یعنی سلطان محمد گنابادی را در یکی از دروس تفسیرش به کار برده‌اند، سپس بدون هیچ گونه مقدمه‌ای نتیجه می‌گیرد که این خود دلیلی است بر آنکه حضرت امام (ره) این فرقه را تأیید کرده است.

وی ادامه داد: حقیقت مطلب آن است که از مهم‌ترین حربه‌های سران فرقۀ صوفیه برای ادامۀ فعالیت‌های تشکیلاتی خود در کشور و نیز مصون ماندن آنان از هر گونه خطرات احتمالی، نزدیک جلوه دادن تفکرات خویش با تفکرات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) بوده است.

وی گفت: دراویش فتنه گر برای آنکه بتوانند به ریسمانِ محکمی چنگ برنند و افکار عمومی جامعه را متوجۀ خود سازند، دست به تحریف آثار حضرت امام خمینی (ره) زده و به هر طریقی که ممکن است سعی می‌کنند که تأییدی از ایشان داشته باشند، حال آنکه آثار حضرت امام (ره) پر است از مخالفت‌های صریح و شفاف بر علیه دراویش دکّان دار.

صوفی نهاد دام و سر حقه باز کرد

بنیاد مکر با فلک حقه باز کرد

حافظ

حجت الاسلام بیرانوند ادامه داد: حضرت امام (ره) در آن درس تفسیر، اصلاً اسمی از تفسیر بیان السعادة که منسوب به سلطان محمد گنابادی است نبرده‌اند. همچنین امام (ره) در آن مجلس بنابر سنت تحقیق، نه تنها نام برخی از مفسرین شیعه بلکه اسم تعدادی از مفسران اهل سنت را هم می‌برند که این به معنای تأیید مذهب آنان نیست.

وی در ادامه گفت: فردی که حضرت امام در کنار بقیه، نامش را می‌برد کسی است به اسم ملاسلطانعلی نه سلطان محمد! و این در حالی است که هیچگاه دراویش قطب فرقه‌ را با این نام یاد نمی‌کنند. در ضمن حضرت امام (ره) اسمی از کتاب تفسیر ملا سلطانعلی را هم ذکر نفرموده‌اند که حداقل براین اساس بتوان حدس زد که آیا منظور ایشان قطب دارویش بوده است یا خیر. و از همه مهم‌تر آنکه بر روی کتاب تفسیر بیان السعادة، نام مولف: جناب حاج سلطان محمد گنابادی نوشته شده است! بنابراین معلوم نیست که منظور امام از اسم سلطانعلی‌‌ همان قطب دراویش گنابادی بوده باشد.

این کارشناس و پژوهشگر در ادامه تصریح کرد: دربارۀ کتاب تفسیر بیان السعادة که توسط انتشارات حقیقت و به اسم سلطان محمد گنابادی چاپ شده و می‌شود، عده‌ای بر این عقیده‌اند که این کتاب تألیف شخص یا اشخاص دیگری است که به اسم او نوشته و چاپ کرده‌اند. البته اینجانب در کتاب «دلایلی بر ردّ ادعا‌ها و بافته‌های تصوف فرقه‌ای» در بخش چهارم، به صورت مفصل دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) را دربارۀ صوفی‌گری توضیح داده و فهرستی را نیز به نقد و نظری دربارۀ نویسندۀ تفسیر بیان السعادة اختصاص داده و برای آن دلایل و اسنادی هم ارائه نموده‌ام که خوانندگان محترم جهت اطلاع بیشتر می‌توانند به آن منبع مراجعه نمایند.

وی در ادامه سران این فرقه را به مناظره دعوت کرد و افزود: اینجانب بار‌ها سران فرقۀ ضالّۀ صوفیه را از طرق مختلف دعوت به مناظره نموده‌ام و هربار نیز به بهانه‌ای از قبول مناظره سرباز زده‌اند، این بار نیز از سر تکلیف و جهت تنویر افکار عمومی و نیز اثبات پوچ و بی‌اساس بودن ادعاهای امثال شخص مصطفی آزمایش به خصوص دربارۀ دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) راجع به صوفی‌گری و نیز نقد و نظری درباره نویسندۀ کتاب تفسیر بیان السعادة، رسماً ازطریق پایگاه خبری فرقه نیوز از ایشان دعوت به مناظره می‌نمایم.

وی در پایان گفت: امیدواریم که آقای آزمایش این بار و برخلاف رویۀ همیشگی اش و به دور از هرگونه دروغ‌پردازی و هتاکی و فحاشی که در وب سایتش موج می‌زند در یک فضای کاملا علمی دعوت اینجانب را پذیرا باشند.

از صوفی ها صفا ندیدم هرگز زین طایفه من وفا ندیدم هرگز

زین مدعیان که فاش اناالحق گویند با خودبینی فنا ندیدم هرگز

امام خمینی(ره)

لازم به ذکر است کم و کیف و چگونگی برگزاری مناظره، با توافق طرفین از طریق پایگاه خبری فرقه نیوز و وب سایت مصطفی آزمایش صورت می پذیرد.

منبع: فرقه نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر