ادعاهای تاسف بار الهام امین زاده در چین

الهام امین زاده معاون حقوقی رییس جمهور در سفر به چین با تأکید بر اینکه روحیه حاکم بر ایران روحیه مبارزه با افراط گری و خشونت است، مدعی شد "در ایران حقوق همه ادیان محترم شمرده می‌شود"!!! الهام امین زاده بدون اشاره به مصوبه اخیر مجلس درمورد امر به معروف و نهی از منکر، و مصوبه قبلی مجلس در مورد ضرورت برخورد با شهروندان زیر اتهام شیطان پرستی!!! یا داشتن اعتقاد به عرفانهای کاذب !!! در اظهارات شگفت انگیزی مدعی شد که در موضوع حقوق بشر حاکمیت استانداردهای دوگانه برتری در جهان موجب اتهام نقض حقوق بشر به بسیاری کشورها می‌شود، الهام امین زاده همچنین دعوی نمود که در صورتی که به حقوق ملت‌ها احترام گذاشته شود، هیچگاه این اتهام‌ها مطرح نخواهد شد !!! حال آن که بحث طرح اتهام نیست، محکوم کردن جنایت های گسترده زیر پوشش قانون است، جنایتهایی شامل اعدامهای روزمره جوانان و نقض مستمر آزادی گروه های قومی و دینی در ایران و موارد بسیار زیاد مشابه دیگر در ایران

در اظهارات خانم امین زاده مقوله "احترام به حقوق ملتها" نامفهوم وچند پهلو است. در اینجا بحث بر سر رعایت حقوق انسان و حقوق مردم است، نه سرکوب مردم به بهانه تفاوت فرهنگی حقوق ملتها! در عین حال خانم امین زاده راجع به نگارش منشور حقوق شهروندی در ایران صحبت کرده است. نگارش منشور کار ناصوابی نیست، اما صوابتر از آن اجرای مفاد این منشور است! در شرایطی که علی جنتی وزیر ارشاد دولتی که خانم امین زاده مشاوره حقوقی ریاست جمهوری آن را برعهده دارد از گسترش اعدامها در ایران ابراز شگفتی میکند، چه جایی برای طرح این قبیل ادعاها باقی میماند؟

به گزارش ایسنا، خانم دکتر الهام امین زاده در دیدار منگ جیان چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی چین با اشاره به تدوین منشور حقوق شهروندی تصریح کرد: براساس این منشور باید در همه وزارتخانه‌ها به حقوق ملت ایران احترام گذاشته شود و هرکسی حقوق خود و دیگران را محترم بشمارد، البته ضمانت اجرای آن این است که کسی نباید حقوق دیگران را نقض کند.

معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به این‌که سند فراقوه‌ای حقوق شهروندی وعده انتخاباتی دکتر روحانی بود که محقق شد، گفت: بر همین اساس رییس‌ جمهوری ایران در سازمان ملل موضوع مبارزه با خشونت و افراطی گری را مطرح کردند که در قطعنامه سازمان ملل هم بر این موضوع تأکید شده است.

معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به اشتراکات تاریخی دو کشور بر ضرورت همکاری‌های ایران و چین برای مبارزه با پدیده تروریسم و حمایت از دستیابی کشورها به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تأکید کرد.منگ جیان چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی چین نیز در این دیدار بر حمایت پکن از مواضع ایران در مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد و گفت: ایران حق دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را دارد و مطمئناً در مذاکرات ۱+۵ از ایران حمایت خواهیم کرد. وی خواستار گسترش همکاری‌های بیش از پیش دو کشور در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر