ملاهای "تکفیری بیچاره" به کمک یکدیگر روانه صحنه میشوند

به دنبال برنامه های مستند و تحلیلی تلویزیون اینترنتی "دُرّ تی وی" - که در آن فرد بیسوادی موسوم به "ملا عبدالحسین خسروپناه" به دلیل ادعاهای باطلی که در جهت رد مواضع آیت الله روح الله خمینی بیان کرده بود، به چالش کشیده شده بود- موج وسیعی در حوزه های علمیه و بخصوص در بین طلاب واقعی و جستجوگران "فارق" و "ممیز" میان نظریات حق و باطل، به راه افتاد که در همین شمارهء سایت "دو دست" به آن اشاره شده است. ظریفی در یک پیام فیس بوکی نوشته است : "مملکتی که به ادعای گردانندگانش پر از فیلسوف و ملا و طلبه و "اهل علم" است، چطور یک نفر پیدا نمیشود تا دو دقیقه در یک بحث منطقی و دمکراتیک با دکتر مصطفی آزمایش شرکت کند"؟
از آنجا پس از یک ماه و نیم دعوت به مناظره،  برهمه ثابت شده که  ملای بیسواد عبدالحسین خسروپناه -که به ناحق بر کرسی ریاست "موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه" نشانده شده- کاملا بلحاظ علمی چنته اش خالی است و قادر به اثبات ادعاهای نادرستی که طرح کرده بود نمیباشد، و از آنجا که موج این شکست تمام حوزه های علمیه را به لرزه درآورده  و توجه طلاب را عموما بخود معطوف نموده است، درنتیجه محمود علوی وزیر تحمیلی اطلاعات در نشستی با محمدحسین نقدی - رئیس سازمان بسیج- و حسین طائب - رئیس اطلاعات بسیج و سپاه- و مهدی طائب - رئیس به اصطلاح قرارگاه عماریون- و سرکردگان مرکز موسوم به "موسسه دکترینال بدون مرز "به ریاست حسن عباسی برای خالی نگذاشتن میدان، یک ملای بسیجی بیسواد و هوچی، با سابقه ءکیفریِ" شرارت" در دادگاه ویژه روحانیت بروجرد  موسوم به " ملا عبدالرحیم بیرانوند" را پیش انداخته اند تا لبیک گوی دعوت به مناظره،  بجای عبدالحسین خسروپناه باشد!  هیهات از این همه بی آبرویی
به گزارش زیر از سایت تکفیری بیچاره موسوم به "فرقه نیوز" وابسته به مرکزتکفیری بیچاره موسوم به  "موسسه حق ستیزی " و  مرکز تکفیری بیچاره موسوم به "انجمن رهپویان ضلالت در خراسان" توجه بفرمائید:به گزارش خبرنگار فرقه نیوز، اخیرا مصطفی آزمایش فریب خورده سرویس‌های جاسوسی فرانسه و غرب از طریق وب سایت خود مدعی شد ملاسلطان گنابادی و تفسیر بیان السعاده مورد تایید امام خمینی (ره) بوده است.

با وجود آنکه محققین و پژوهشگران بخش تصوف بار‌ها به این ادعای واهی پاسخ داده‌اند بر آن شدیم ضمن برگزاری مناظره مستقیم با آقای مصطفی آزمایش برای همیشه به این ادعاهای واهی پایان دهیم.

به همین منظور به سراغ حجت الاسلام بیرانوند کارشناس و پژوهشگر فرق و ادیان رفتیم.

این کارشناس و پژوهشگر در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری فرقه نیوز گفت: اخیرا مطلع شدم که فردِ فریب خورده‌ای به نام آقای مصطفی آزمایش _ پناهندۀ در فرانسه، که به اصطلاح خودش، سخنگوی دراویش گنابادی می‌باشد! _ در سایتی موسوم به دُر تی وی مدعی شده است که بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، نام موئسس این فرقه یعنی سلطان محمد گنابادی را در یکی از دروس تفسیرش به کار برده‌اند، سپس بدون هیچ گونه مقدمه‌ای نتیجه می‌گیرد که این خود دلیلی است بر آنکه حضرت امام (ره) این فرقه را تأیید کرده است.

وی ادامه داد: حقیقت مطلب آن است که از مهم‌ترین حربه‌های سران فرقۀ صوفیه برای ادامۀ فعالیت‌های تشکیلاتی خود در کشور و نیز مصون ماندن آنان از هر گونه خطرات احتمالی، نزدیک جلوه دادن تفکرات خویش با تفکرات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) بوده است.

وی گفت: دراویش فتنه گر برای آنکه بتوانند به ریسمانِ محکمی چنگ برنند و افکار عمومی جامعه را متوجۀ خود سازند، دست به تحریف آثار حضرت امام خمینی (ره) زده و به هر طریقی که ممکن است سعی می‌کنند که تأییدی از ایشان داشته باشند، حال آنکه آثار حضرت امام (ره) پر است از مخالفت‌های صریح و شفاف بر علیه دراویش دکّان دار.

صوفی نهاد دام و سر حقه باز کرد

بنیاد مکر با فلک حقه باز کرد

حافظ

حجت الاسلام بیرانوند ادامه داد: حضرت امام (ره) در آن درس تفسیر، اصلاً اسمی از تفسیر بیان السعادة که منسوب به سلطان محمد گنابادی است نبرده‌اند. همچنین امام (ره) در آن مجلس بنابر سنت تحقیق، نه تنها نام برخی از مفسرین شیعه بلکه اسم تعدادی از مفسران اهل سنت را هم می‌برند که این به معنای تأیید مذهب آنان نیست.

وی در ادامه گفت: فردی که حضرت امام در کنار بقیه، نامش را می‌برد کسی است به اسم ملاسلطانعلی نه سلطان محمد! و این در حالی است که هیچگاه دراویش قطب فرقه‌ را با این نام یاد نمی‌کنند. در ضمن حضرت امام (ره) اسمی از کتاب تفسیر ملا سلطانعلی را هم ذکر نفرموده‌اند که حداقل براین اساس بتوان حدس زد که آیا منظور ایشان قطب دارویش بوده است یا خیر. و از همه مهم‌تر آنکه بر روی کتاب تفسیر بیان السعادة، نام مألف: جناب حاج سلطان محمد گنابادی نوشته شده است! بنابراین معلوم نیست که منظور امام از اسم سلطانعلی‌‌ همان قطب دراویش گنابادی بوده باشد.

این کارشناس و پژوهشگر در ادامه تصریح کرد: دربارۀ کتاب تفسیر بیان السعادة که توسط انتشارات حقیقت و به اسم سلطان محمد گنابادی چاپ شده و می‌شود، عده‌ای بر این عقیده‌اند که این کتاب تألیف شخص یا اشخاص دیگری است که به اسم او نوشته و چاپ کرده‌اند. البته اینجانب در کتاب «دلایلی بر ردّ ادعا‌ها و بافته‌های تصوف فرقه‌ای» در بخش چهارم، به صورت مفصل دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) را دربارۀ صوفی‌گری توضیح داده و فهرستی را نیز به نقد و نظری دربارۀ نویسندۀ تفسیر بیان السعادة اختصاص داده و برای آن دلایل و اسنادی هم ارائه نموده‌ام که خوانندگان محترم جهت اطلاع بیشتر می‌توانند به آن منبع مراجعه نمایند.

وی در ادامه سران این فرقه را به مناظره دعوت کرد و افزود: اینجانب بار‌ها سران فرقۀ ضالّۀ صوفیه را از طرق مختلف دعوت به مناظره نموده‌ام و هربار نیز به بهانه‌ای از قبول مناظره سرباز زده‌اند، این بار نیز از سر تکلیف و جهت تنویر افکار عمومی و نیز اثبات پوچ و بی‌اساس بودن ادعاهای امثال شخص مصطفی آزمایش به خصوص دربارۀ دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) راجع به صوفی‌گری و نیز نقد و نظری درباره نویسندۀ کتاب تفسیر بیان السعادة، رسماً ازطریق پایگاه خبری فرقه نیوز از ایشان دعوت به مناظره می‌نمایم.

وی در پایان گفت: امیدواریم که آقای آزمایش این بار و برخلاف رویۀ همیشگی اش و به دور از هرگونه دروغ‌پردازی و هتاکی و فحاشی که در وب سایتش موج می‌زند در یک فضای کاملا علمی دعوت اینجانب را پذیرا باشند.


از صوفی ها صفا ندیدم هرگز زین طایفه من وفا ندیدم هرگز
زین مدعیان که فاش اناالحق گویند با خودبینی فنا ندیدم هرگز

امام خمینی(ره)

لازم به ذکر است کم و کیف و چگونگی برگزاری مناظره، با توافق طرفین از طریق پایگاه خبری فرقه نیوز و وب سایت مصطفی آزمایش صورت می پذیرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر